תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

וויילס עלתה מראש הבית אחרי 0:3 קליל על רוסיה

וויילס עלתה מראש הבית אחרי 0:3 קליל על רוסיה
בייל הפך למלך שערי היורו עם שערו ה-3 בטורניר. גם ראמזי וטיילור כבשו
וויילס הגיעה ליורו עם הילה של נבחרת שעשתה את שלה. בכל זאת, בסך הכל הופעה שניה בהיסטוריה בטורניר גדול וגם הראשונה הייתה עם קצת עזרה מפיפ"א וישראל. אבל לכו תגידו לגארת' בייל שלא צריך לשאוף גבוה יותר. כוכב ריאל מדריד וחבריו שלחו את רוסיה הביתה עם 0:3 משפיל ועלו בעצמם לשמינית הגמר מהמקום הראשון. וכשזה מגיע מבית שכולל גם את אנגליה, השמחה כפולה ומכופלת. 
 
 
עוד לפני דברי ההלל שמגיעים לבייל, חייבים להחמיא לעבודה הנפלאה של כריס קולמן על הקווים. מאמן וויילס בנה יחידה לוחמת, קבוצתית ועם עצבים מברזל. ונכון, יש לו את אחד השחקנים הגדולים ביותר בעולם כיום כדי להניע את המכונה הזו קדימה.
 
 
גארת' בייל מראה שוב ושוב שהוא מסוגל לבצע כל משימה על כר הדשא. הוא מפעיל לחץ על שחקני ההגנה, מוסר לחבריו, מכתיב קצב ובעיקר מבקיע. הפעם הוא התייצב בראש טבלת הכובשים בטורניר והפך לראשון מאז רוד ואן ניסטלרוי ב-2004 שכובש בכל משחקי שלב הבתים ביורו. 
 
ארון ראמזי סיפק את השער הראשון, ניל טיילור דאג להכפיל והוולשים עלו מהמקום הראשון בבית עם 6 נקודות. היריבה הבאה תהיה נבחרת שעלתה מהמקום השלישי בבתים א', ג' או ד'. והרוסים? שוב חוזרים הביתה בשלב מוקדם אחרי עוד אכזבה מול כל העולם. אולי כשיארחו את מונדיאל 2018 יהיה להם פחות גרוע. אולי לא.
 
 
הרכבים 
וויילסוויין הנסי; ג'יימס צ'סטר, אשלי וויליאמס, בן דייויס; ג'ו אלן (דייויד אדוארדס/74), כריס גאנטר, ארון ראמזי, ניל טיילור, ג'ו לדלי (אנדי קינג/76); גארת' בייל (סיימון צ'רץ'/83), סאם ווקס.
 
רוסיהאיגור אקינפייב; איגור סמולניקוב, סרגיי איגנשביץ', ואסילי ברזוצקי (אלכסיי ברזוצקי/ 46), דימיטרי קומבארוב; דניס גלושאקוב, פאבל מאמייב, פדור סמולוב (אלכסנדר סמדוב/70), רומן שירוקוב (אלכסנדר גולובין/52); אלכסנדר קוקורין, ארטם דזיובה.
 

כריס קולמן, עבודת הכנה נהדרת (Gettyimages)
 
מהלך המשחק
דקה 1
התקפה ראשונה וכבר איום ראשון. בייל פרץ באגף ימין, חתך למרכז ובעט למרכז השער, אך אקינפייב הדף טוב.
דקה 11
וויילס עלתה ליתרון 0:1: אלן במסירה גדולה לראמזי שבר את מלכודת הנבדל של הרוסים. קשר ארסנל חדר לרחבה, הקפיץ מעל אקינפייב והכדור חדר לרשת.ראמזי. שבר את מלכודת הנבדל (AFP)
דקה 20
וויילס עלתה ליתרון 0:2: שירוקוב מרחיק לא טוב כדור מגיע אל טיילור, הקשר נותר לבדו מול אקינפייב והוא מצליח להכפיל את התוצאה.שחקני וויילס וכריס קולמן חוגגים. שער ששווה מקום ראשון? (AFP)
דקה 27
דזיובה ניצל טעות בהגנת וויילס כאשר הוא נותר לבד מול האנסי, אך לצערו השוער יצא טוב והדף לקרן.
דקה 30
בייל פרץ באגף שמאל, חדר למרכז והוכשל על סף הרחבה. עם זאת, השופט נתן יתרון לוולשים, כאשר הכדור הגיע לווקס שבעט למרכז השער, אך אקינפייב היה במקום והדף.
דקה 37
בייל ניסה להפתיע את אקינפייב מ-18 מטר, אך השוער עמד טוב וקלט את הכדור.
דקה 52
סלוצקי מתחיל לאבד סבלנות והכניס את אלכסנדר גולובין בן ה-20 במקום רומן שירוקוב.
דקה 67 
גווווווול! 0:3 לוויילס על רוסיה. ארון ראמזי מסר לגארת' בייל, שדחק בקור רוח פנימה. שערו השלישי בטורניר - מלך השערים כרגע והשחקן הראשון מאז רוד ואן ניסטלרוי ב-2004 שמבקיע בכל שלושת משחקי שלב הבתים.


בייל, שוב כבש (gettyimages)
דקה 70 
חילוף אחרון בשורות רוסיה: אלכסנדר סמדוב נכנס במקום פדור סמולוב.
דקה 90 
שריקת הסיום. ויילס עלתה מהמקום הראשון, רוסיה עפה.


רוסיה בחוץ. נו, מה חדש? (Gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ