תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

0:1 לפולין על אוקראינה, מול שווייץ בשמינית הגמר

0:1 לפולין על אוקראינה, מול שווייץ בשמינית הגמר
בלאז'יקובסקי כבש שער נהדר. היריבה סיימה יורו עלוב עם 0 נקודות ו-0 גולים

אם הייתם אומרים לפולני הממוצע שהנבחרת שלו, זאת שאירחה את היורו הקודם ועפה בשלב הבתים, תעלה לשמינית הגמר בלי שהכוכב שלה רוברט לבנדובסקי יכבוש - הוא לא היה מאמין לכם. אבל זה בדיוק מה שקרה בבית ג' ביורו 2016: הנשרים הלבנים עלו שלב, אחרי שניצחו 0:1 את אוקראינה משער של יקוב בלאז'יקובסקי וכוכב באיירן לא היה בעניינים בכל שלושת המשחקים.

 

 

פולין היא גם הנבחרת השנייה שמסיימת 270 דקות של סיבוב ראשון מבלי לספוג. עבור הנשרים הלבנים שסובלים בעשורים האחרונים מרגשי נחיתות גם זה משהו. על אוקראינה אין הרבה מה להוסיף. אפס נקודות משלושה משחקים, אפס שערים. אפילו מכבי תל אביב בליגת האלופות נראתה טיפה יותר טוב. ועוד משהו, הנשרים הלבנים סיימו 16 שנים ללא ניצחון על האוקראינים.

 

 

 

ופסקה על המשחק עצמו. בליץ פולני בהתחלה הבטיח רבות אבל לבנדובסקי החמיץ והחברים שלו נרדמו. אוקראינה ניסתה לעקוץ אבל המחצית הסתיימה בלי שערים. עם פתיחת המחצית השנייה נכנס בלאז'יקובסקי במקום ז'ילינסקי ותשע דקות מאוחר יותר כבש את שער הניצחון.

 

הרכבים 

פולין: לוקאש פביאנסקי; ארתור ידז'ייצ'יק, מיכל פזדאן, קמיל גליק, טיאגו שיונק; תמאש יודרובייץ', גז'גוז' קריחוביאק, פיוטר ז'ילינסקי (קובה בלאזי'יקובסקי), ברטוש קאפוסטה (קמיל גורשיצקי); ארקדיוש מיליק, רוברט לבנדובסקי.

 

אוקראינה: אנדריי פיאטוב; אולקסנדר קוצ'ר, בודאן בטקו, יבן חאצ'רידי, ארטם פדצקי; טראש סטפננקו, רוסלן רוטאן, יבן קונופליאנקה, אולקסנדר זיצ'נקו (ויקטור קובאלנקו); אנדריי ירמולנקו, רומן זוזוליה.

מהלך המשחק

דקה 4
בליץ פולני מהפתיחה ולבנדובסקי הצליח איכשהוא לבעוט החוצה מחמישה מטרים. לא מתאים לחלוץ באיירן.


לבנדובסקי. החמצה מזעזעת (AFP)
דקה 17
מתפרצת של אוקראינה מותירה את ירמולנקו לבד מול שצ'סני, אבל החלוץ בעט ממצב ודאי לחוץ.


טיאגו צו'נק בולם את קונופליאנקה (AFP)
דקה 49
מתפרצת של אוקראינה וזיצ'נקו בן ה-19 נגח ממצב טוב החוצה.
דקה 54
0:1 לפולין - מיליק הכניס כדור לרחבה לבלאז'יקובסקי, שהתקדם מעט אחורנית, גבו לשער, ואז הסתובב ושיגר כדור אדיר לפינה השמאלית הגבוהה.


שמחת מנצחים. בלאז'יקובסקי (AFP)
דקה 85
מתפרצת של האוקראינים חתכה את ההגנה הפולנית, אבל כריחוביאק עם הרגליים הארוכות מנע את הכדור מחלוצי אוקראינה.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ