תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הכשרון קיים, והרצון? אבו עביד יכול לפרוח במכבי חיפה

מעוז ההגנה של הירוקים? | צילום: מכבי חיפה, האתר הרשמי
מזרחי וחזן בטוחים כי הבלם יצליח בירוק. ב-18:30: טביליסי (ספורט1)
לא כל יום עוזב שחקן את הפועל תל אביב לטובת מכבי חיפה, אבל המעבר של איאד אבו עביד לכרמל רק לפני כשבוע עבר בשקט יחסי. אולי זה בגלל שמדובר בשחקן צעיר שטרם הוכיח את עצמו, ואולי זה בכלל מעיד על שני המועדונים עצמם.
 
בכל מקרה, אבו עביד שוחרר מהאדומים אחרי שאלי גוטמן קבע שהוא לא שווה את המשכורת השנתית שלו המוערכת במיליון ש"ח. למרות היותו בלם ומגן טוב, סירובו לקצץ 20 אחוז בשכר, כמו שאר הצעירים, בתוספת הכשרונות שיש בקבוצת הנוער בתפקיד שלו, הביאו לשחרור של אחד השחקנים שהבעלים אמיר כבירי אהב במיוחד.
 
 
כעת, אחרי עונה לא פשוטה עם האדומים מחודורוב, אבו עביד ינסה לשקם את הקריירה במועדון לחוץ אחר - מכבי חיפה. שלושה מאמנים שעבדו עם הבלם/מגן הצעיר מאמינים כי עם הרבה עבודה קשה וגם סבלנות, יכול אבו עביד להפוך לרכש מוצלח במיוחד.
 
"הוא בהחלט שחקן טוב", מעיד גיא לוי שאימן אותו בהפועל, "אבל הוא צריך ללמוד מה העמדה שלו, בלם או מגן. שיתפקס בעמדה אחת ושילמד את התפקיד עד הסוף. הוא מאוד פיזי וחזק, אבל הוא צעיר וחסר ניסיון, שחקני הגנה צריכים לגלות אחריות. יש לו הרבה דברים ללמוד אבל הוא חומר טוב".
 

עונה לא קלה באדום. אבו עביד (דני מרון)
 
יוסי מזרחי, שאימן את אבו עביד חצי עונה בנתניה, ממשיך באותו קו: "הוא שחקן הגנה טוב, אבל צריך לשפר את הטכניקה שלו. יש לו מהירות, משחק ראש טוב, אבל צריך להוריד אותו לקרקע. הדברים באו לו מהר מאוד. במכבי חיפה יש מאמן שמהר מאוד יבהיר לו שלפניו עבודה קשה ביותר עד שאולי יגיע ליעד".
 
גם אלון חזן שעקב אחריו בנבחרת הצעירה פירגן: "יש לו דברים שחסרים בכדורגל שלנו כמו פיזיות מדהימה ועבודת רגליים טובה. הוא שחקן מוכשר שהיה בקו עליה במכבי נתניה לפני שהגיע להפועל תל אביב, אבל הוא מגיע לחיפה דווקא כשהוא בתהליך של ירידה. לדעתי המעבר שלו להפועל פגע בו מקצועית".
 
אז האם אבו עביד יכול להפוך בעתיד לעוגן בהגנה הירוקה? "בטווח הארוך הוא בטוח יעזור למכבי חיפה, אבל בזמן הקרוב הוא יילחם על המקום שלו בהרכב", מאמין גיא לוי ומוסיף: "שיגלה סבלנות ואורך רוח, כי הוא לא כל כך אוהב לשבת בצד. הוא צריך להבין שהוא חלק ממערכת גדולה. בחיפה הוא לא בא להושיע את הקבוצה, מריצים אותו לקראת העתיד. אם הוא יעבוד קשה, אז בעוד שנתיים-שלוש הוא יהיה שחקן הגנה מהשורה הראשונה".
 
"זה תלוי בו וברצון שלו להתקדם", ענה מזרחי לשאלה האם אבו עביד יצליח תחת רוני לוי בחיפה. "במה טובה יש לו, רק שלא יפספס את זה כמו רבים וטובים לפניו". אלון חזן מסכם: "רוני לוי מכיר אותו מנתניה ויידע ללמד אותו את הדבר הכי חשוב - שזה להבין את המשחק ולא רק לשחק אותו. ברור שהמעבר הזה עושה לו טוב, אבל לאן זה יוביל אותו? תלוי בו".
 
"תלוי רק בו וברצון שלו להתקדם" (מכבי חיפה, האתר הרשמי)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ