תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קווארסמה: "הרגשתי את כל פורטוגל על הכתפיים"

קווארסמה: "הרגשתי את כל פורטוגל על הכתפיים"
הסלסאו על לחצי לאחר 3:5 בפנדלים. סאנצ'ס: "לא מתייחסים לביקורת"

עוד משחק בינוני של כריסטיאנו רונאלדו לא מנע מפורטוגל לעלות לחצי גמר היורו, לאחר ניצחון 3:5 בבעיטות הכרעה מול פולין. זה היה משחק נוסף בו הסלסאו לא הצליחו להכריע את המשחק לאחר 90 דקות, הישג שלא רשמה כל הטורניר, אבל זה לא מנע משחקניה לחגוג בסיום.

 

מי שלקח הפעם את הבעיטה המכריעה לא היה רונאלדו, אלא שחקנה הוותיק של ספורטינג ליסבון, ריקארדו קווארסמה, שהצליח לעמוד בלחץ ושלח את נבחרתו לחצי הגמר בפעם השניה ברצף והרביעית בארבעת הטורנירים האחרונים.

 

 

"זה היה לחץ עצום, אבל לא באמת היה לי זמן לחשוב", אמר קווארסמה. "הרגשתי שכל המדינה נמצאת על הגב שלי, אך הצלחתי להישאר חיובי, כי ידעתי שזה הולך להיות שער. לפני שניגשתי לבעוט הייתי מאוד בטוח בעצמי. אנחנו בכיוון הנכון ונמשיך עם זה הלאה".

 

סאנצ'ס. "בחרתי פינה ופשוט הכנסתי את הכדור פנימה" (gettyimages)

 

בדומה למשחקים אחרים בטורניר, המצטיין לא היה רונאלדו שהציג שוב משחק רע מאוד, אלא קשרה הצעיר של באיירן מינכן רנאטו סאנצ'ס שכבש גם את השער היחיד לזכות נבחרתו. "זה היה רגע מדהים לכבוש את השער הזה", אמר סאנצ'ס. "אנחנו נותנים את הכל על המגרש, אנחנו לא מתייחסים לביקורת, כי אנחנו בחצי הגמר. אומנם ספגנו מוקדם, אבל האמנו בעצמנו לאורך כל הדרך".

 

הקשר בן ה-18 התייחס גם ליכולת שלו על המגרש: "אני מאוד מרוצה שזכיתי שוב בתואר 'איש המשחק', אבל זה מגיע רק אחרי ההצלחה הקבוצתית. תארים אישיים חשובים רק אם כל הקבוצה מגיעה להישגים. אני חושב שאנחנו ברי מזל, אבל זה דורש הרבה עבודה להגיע למצב הזה".

 

"הפנדלים? המאמן שאל מי רוצה לבעוט, כריסטיאנו עלה ראשון ואני ביקשתי להיות השני. המאמן האמין בי. אני רק חשבתי על הבקעה, הייתי מאוד רגוע ועשיתי את מה שאני תמיד עושה: בחרתי פינה ופשוט הכנסתי את הכדור פנימה".

 

רונאלדו. "הקבוצה הטובה יותר ניצחה" (gettyimages)

 

"זה היה משחק מאוד קשה, כזה שראוי לשחק בשלב כזה של הטורניר", אמר רונאלדו בסיום. "אנחנו קבוצה שמשחקת כדורגל טוב, הם קבוצה שמפעילה עליך לחץ עם העוצמה והניסיון שלהם, אבל אני חושב שפורטוגל היתה טובה יותר. פנדלים תמיד יכולים ליפול לכאן או לכאן, אבל בסופו של דבר הקבוצה הטובה יותר ניצחה".

 

"לא כל כך משנה לי מי תהיה היריבה הבאה, שתיהן נבחרות מצוינות, ויהיה קשה לשחקן נגד שתיהן. אבל אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו. כל האנשים בנבחרת עשו עבודה נפלאה, הגענו מוכנים לכל משחק, ואני בטוח שזה יהיה ככה גם בפעם הבאה".

 

רוברט לבנדובסקי, שכבש את השער השני הכי מהיר בהיסטוריה של הטורניר, לאחר 1:40 דקות, נשמע מאוכזב בסיום: " זה כואב. הם אולי החזיקו יותר בכדור, אבל זאת נבחרת שלא הצליחה לנצח משחק אחד (ב-90 דקות) כל הטורניר. זה מוזר שהם הגיעו לחצי הגמר. בהחלט נלחמנו על הניצחון הזה, אבל הפסדנו בבעיטת ההכרעה. זה כואב, וזה הולך לכאוב לעוד הרבה זמן, אבל אנחנו קשוחים ונדה להתמודד עם זה".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ