תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות
רחבה

"אנחנו לא רוצים שחקנים ערבים במכבי תל אביב"

צפויים לו חיים לא פשוטים בקריית שלום? אחמד עאבד | צילום: ערן לוף
הגרעין הקשה של האוהדים, שירד לחייו של ראדי, מתנגד גם להגעתו של עאבד, שאישר כי הוא עשוי להצטרף למועדון וכבר ספג קללות מול גוריצה. תומר ורובי, אוהדים ותיקים, דווקא בעד: "אנחנו לא בית"ר, אין כאן גזענות"
מכבי ת"א פתחה את העונה עם ניצחון 0:3 על גוריצה הסלובנית במסגרת הסיבוב הראשון של הליגה האירופית. למרות התוצאה, במועדון הצהוב יודעים שהיכולת לא תספיק לשלבים הבאים וגם לא למאבק מול הפועל ב"ש בליגת העל.
 
 
סגנית האלופה מנהלת מו"מ מול מספר שחקנים, ביניהם גם אחמד עאבד שאישר אמש בשיחה עם ספורט1 כי מתנהל מו"מ מול מכבי ת"א והוא מעוניין לשחק במועדון. במהלך המשחק מול גוריצה, חלק לא מבוטל מאוהדי הקבוצה קיללו את השחקן ודאגו להבהיר כי הם אינם מעוניינים לראותו בקריית שלום.
 
 
יצאנו לבדוק איך יקבלו האוהדים, אם וכאשר, שחקן ערבי נוסף בקבוצתם. לפני כשנתיים, כזכור, מהראן ראדי שיחק במדים הצהובים וסבל לא אחת מקריאות גזעניות, בעיקר מכיוון שער 11 המזוהה כגרעין הקשה של אוהדי מכבי תל אביב.
 
למרות הצלחה מקצועית, עבר תקופה לא פשוטה. ראדי (עדי אבישי)
 
תומר, אוהד מסור של הקבוצה, סיפר לספורט1: "כל שחקן שיבוא למכבי ת"א, יתעסק בכדורגל, יילחם על המגרש, אנחנו נעודד אותו. פוליטיקה זה בכנסת, לא בכדורגל". 
 
רובי, אוהד צהוב מעל 60 שנה, סיפר: "מכבי ת"א זו לא בית"ר ירושלים, אצל הרוב הגדול והמכריע אין גזענות. אנחנו מתכוונים לעודד אותו".
 
לעומת רובי ותומר, ישנם לא מעט קולות של אוהדים, בעיקר מהגרעין הקשה, זה שמלווה את הקבוצה לכל משחק, שמעוניינים שלא יהיו שחקנים ערבים במועדון. א', שהעדיף להישאר בעילום שם, אוהד דתי של הקבוצה, ניסה להסביר: "אין לנו משהו אישי נגד אחמד עאבד או כל שחקן ערבי אחר, אבל מהסיבות שלנו, שהן סיבות אידיאולוגיות, אנחנו לא רוצים שחקנים ערבים במועדון".
 
למצולמים אין קשר לכתבה. אוהדי מכבי ת"א בסכנין (ערן לוף)
 
אותם אוהדים, אגב, טוענים שמערכת היחסים הלא טובה עם מהראן ראדי לא נבעה בגלל היותו ערבי, אלא בשל כך שהוא יצא נגד אוהדים והתבטא נגדם ברשתות החברתיות. למרות אותן טענות, זה לא סוד שהקשר עבר ימים לא פשוטים ובסופו של דבר הוא גם עזב את המועדון. 
 
לירן, אוהד צהוב נוסף, הבהיר כי בכלל מדובר בהחלטה מקצועית לא טובה: "יש לנו שלושה חלוצים מרכזיים, יצחקי, סה ובן בסט. עאבד צפוי לשחק בכנפיים, שם יש לנו את דור מיכה וטל בן חיים שלא זזים מההרכב הפותח. יש את בניון ומדברים על שחקני רכש נוספים. צריך שלושה כדורים לכל השחקנים האלו".
 
 
איך הם יקבלו את עאבד אם אכן יצטרף? (ערן לוף) *למצולמים אין קשר לכתבה
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ