תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

סערה בליסבון: האם גילו של רנאטו סאנצ'ס זויף?

סערה בליסבון: האם גילו של רנאטו סאנצ'ס זויף?
התגלית של פורטוגל נמכר לבאיירן בתור נער בן 18. לא בטוח שזה נכון
רנאטו סאנצ'ס הוא אחד מכוכבי נבחרת פורטוגל ואחת מהתגליות של יורו 2016. לפני פתיחת האליפות הוא נמכר לבאיירן מינכן ככוכב עולה בן 18 והבווארים שילמו תמורתו 40 מיליון יורו. לגבי היכולת שלו אין ויכוח, אבל עכשיו עולים בארצו סימני שאלה לגבי גילו האמיתי. 
 
תאריך הלידה הרשמי של הקשר, שגדל באקדמיה של בנפיקה, הוא 18 באוגוסט 1997. בספורטינג ליסבון, שם לא אוהבים לראות איך הוא התקדם בשורות היריבה העירונית, העלו טענה שגילו זויף. מי שדיבר על כך הוא נשיא המועדון ברונו דה קרבאליו. 
 
 
בעיתון הפורטוגלי "ז'ורנל דה נוטיסיאס" הרימו את הכפפה וניסו לבדוק מה בדיוק קרה כאן. לפי התחקיר, הרישום הראשון על השחקן מופיע רק ב-2002 ולא בתאריך הנקוב בו נולד. לפי העיתון, אביו עזב את אימו כשרנאטו היה בן חמישה חודשים וחזר הביתה רק ב-2002, אז השלים את הרישום של בנו והסדיר את מסמכיו. 
 

רנאטו סאנצ'ס, אחת מתגליות היורו (gettyimages)
 
בעיתון לא גילו מתי נולד סאנצ'ס למעשה, אבל לפי מומחים שחזו במשחקו הוא נראה בוגר יותר מהגיל שהוצהר. הקשר הפורטוגלי זכה להשוואות בצורת משחקו לקלרנס סיידורף ואדגר דווידס, ששיחקו עם עוצמה רבה. לדברי המומחים מאסת השריר שלו מראה שהוא לא יכול להיות בן 18 וכעת הטענות של נשיא ספורטינג ליסבון הוסיפו שמן למדורה. 
 
הפרשה מזכירה כמובן את זו של איגביני יעקובו, שהיה ספק לאורך הדרך אם גילו אמיתי. בזמנו נשיא מכבי חיפה יעקב שחר שלח את החלוץ הניגרי לבדיקה כדי לגלות אם הגיל שהצהיר הוא הנכון.
 
 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ