תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פדרר נכנע לראוניץ' בחצי גמר ווימבלדון‎

יוצא בידיים ריקות | צילום: Gettyimages
הקנדי הפתיע עם 3:6, 7:6, 6:4, 5:7, 3:6 וירשום היסטוריה אישית. גם מארי בגמר

דרמה גדולה בווימבלדון. מילוש ראוניץ' הצליח להפתיע את רוג'ר פדרר עם 3:6, 7:6, 6:4, 5:7, 3:6  ולהעפיל לגמר הטורניר שיערך ביום ראשון. הקנדי יפגוש את אנדי מארי המדורג שני בעולם או תומאס ברדיך (9), שמתמודדים בשעה זו בחצי הגמר השני.

 

לאחר ההדחה של נובאק ג'וקוביץ' והיעדרותו של נדאל, פדרר שזכה כבר שבע פעמיים בווימבלדון היה המועמד הבכיר לזכיה נוספת. השווייצרי חיפש גמר גראנד סלאם 28 בקריירה וזכיה ראשונה בטורניר לראשונה מאז 2012.

 

למרות שפדרר פתח לא טוב את המשחק והפסיד במערכה הראשונה, הוא הצליח לעשות מהפך בשתיים הבאות. השווייצרי היה יכול לסגור עניין כבר במערכה הרביעית, אבל נשבר במשחקון האחרון ובמערכה החמישית כבר התעייף ואיבד את המשחק.
 
ראוניץ' סומן בתור האנדרדוג, אבל הקשה על פדרר כבר מההתחלה והצליח לשבור מוקדם. למרות שהקנדי רשם 40 טעויות לא מחייבות ו-11 טעויות כפולות, הוא פיצה עם לא פחות מ-75 ווינרים והצליח להפתיע את המדורג שלישי בעולם בפעם השנייה השנה.
 
 

גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה (gettyimages)
 

מהלך המשחק

 

המערכה הראשונה התחילה שכל אחד שומר על ההגשות שלו, עד שבמשחקון הרביעי ראוניץ' הצליח לשבור את פדרר ועלה ל-1:3. המדורג שלישי בעולם התחיל לרדוף אחרי הקנדי וכמעט הצליח לשבור בשני משחקונים אבל ראוניץ' לא נבהל וניצח 3:6.

 

במערכה השנייה פדרר וראוניץ' לא ויתרו על אף הגשה שלהם, והמערכה הלכה לשובר שיוויון. במצב של 3:3, השווייצרי גנב למדורג שישי את ההגשה, עשה זאת שוב בנקודה האחרונה והשווה. פדרר התחיל לפתוח מבערים. במערכה השלישית השוויצרי ניצח בשלושה משחקונים 0:40, הצליח לשבור את ראוניץ' והשלים מהפך בדרך ליתרון 1:2.
 
פדרר היה זקוק לניצחון במערכה הרביעית בשביל לסגור עניין, אבל הקנדי לא רצה לוותר בקלות. השניים המשיכו לשמור על ההגשות, כשבמצב של 5:6 לראוניץ' השווייצרי הוביל 0:40 והיה נראה שהמערכה בדרך לשובר שיוויון. אלא שהקנדי התעורר והצליח לשבור ושלח את המשחק למערכה מכרעת.
 
במצב של 1:2 לראוניץ' וכשהוא עומד לשבור, פדרר לא טוב ונחבל בברך. השווייצרי הצליח להתאושש והראה סימנים של חזרה, אבל הקנדי השיג את השבירה בדרך ל-1:3 ולא הביט לאחור.
 
 
אנדי מארי - תומאס ברדיך 3:6, 3:6, 3:6
 
מול הקהל הביתי, מארי עשה את שלו והעפיל לגמר ווימבלדון שלישי בקריירה. הבריטי לא התקשה במיוחד מול המדורג תשיעי בעולם וניצח בשלוש מערכות בתוך שעתיים. 
 
כבר במשחקון השני של המערכה הראשונה מארי הצליח לשבור את ברדיך, אבל מיד לאחר מכן הצ'כי החזיר בשבירה משלו. שני היריבים שמרו על ההגשות שלהם עד המשחקון השמיני בו הבריטי הצליח לשבור את ברדיך שוב בדרך ל-0:1 במערכות. הצ'כי ניסה לחזור בהמשך, אבל רשם 30 טעויות לא מחייבות ולא היווה יריב לסקוטי, שיחפש תואר גראנד סלאם שלישי בקריירה.
 

עשה את שלו מול הקהל הביתי (gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ