תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נישואים שניים: כך מכבי ת"א תיבנה אחרי זהבי

כדורגל זה ספורט קבוצתי | צילום: אודי ציטיאט
לא כולם בשביל אחד, שילוב שחקנים רעבים. פסיכולוגית ספורט מנתחת

ערן זהבי היה עילוי, ואני מדברת על הפן הפסיכולוגי שלו. ברצינות, בפייטריות, בנחישות וברעב, איך שהוא רץ אחרי כדור בדקה ה-90 כאילו הוא בפיגור 5:0. זה משהו שלא רואים באף מקום ולכן זהבי עורר התפעלות.

 

הבעייה הגדולה שמכבי בעידן זהבי לא תפקדה בתור קבוצה. היא הפכה להיות ארגון שעובד למען שחקן אחד וזה לא יכול להחזיק לאורך זמן. זה החזיק שנתיים ולא יותר, ובשנה שעברה ראינו שבאר שבע שמטה יתרון של חמש נקודות בצמרת, אבל הצהובים לא היו שם כדי לקחת ממנה את האליפות, כי לא היה להם את הממד של הקבוצתיות. הכול היה על זהבי.

 

 

כדורגל זה ספורט קבוצתי, נקודה. במכבי זה לא היה ספורט קבוצתי אלא אישי, ואם זהבי לא היה ביום מספיק טוב לא היה מי שייקח את זה ממנו, בגלל שזו לא היתה קבוצה.

 

מכבי צריכה לבנות עכשיו את הקבוצה כקבוצה. היציאה של זהבי יכולה להיות הזדמנות למכבי לבנות את עצמה נכון ובריא יותר. היא צריכה להביא מספיק שחקנים ברמה גבוהה, לא כאלה שיהיו בצל של זהבי אלא כאלה יעמדו בזכות עצמם, כאלה שמוכנים לעבוד קשה בשביל הקבוצה.

 

מכבי צריכה לחנך לשים את ערך הקבוצה לפני הפרט (דני מרון)

 

הצהובים עברו שנה קשה. חילופי מאמנים, היעדרות ארוכה של ג׳ורדי קרויף בזמן שאביו חלה ואחר כך נפטר ושחיקה טבעית של המערכת בעקבות הזכייה בשלוש אליפויות וכניסה לליגת האלופות. זהבי עשה את כל מה שכוכב צריך לעשות ולקח את זה על עצמו. אבל דבר כזה לא יכול לעבוד לאורך זמן, במיוחד כשיש עוד קבוצות שמתחרות על התארים מול הצהובים.

 

העזיבה של זהבי תגרום לשחקנים שעד עכשיו חסו בצלו להיות יותר טובים. ברק יצחקי וטל בן חיים, שחקני החלק ההתקפי, יהיו מעתה מעורבים הרבה יותר והמערכת צריכה לתת להם את הביטחון, האמונה ואורך הרוח.

 

מכבי צריכה לחנך את השחקנים לשים את ערך הקבוצה לפני הפרט. שהשחקנים ישימו את האגו בצד ויהיו מסוגלים לשמוח בשביל אחרים. מי שלא קיבל מקום בהרכב שלט יסתובב מריר בחדר ההלבשה אלא יעבוד יותר קשה באימונים,

 

יצחקי. צריך לשדר שרוח הצוות תביא את ההצלחה (דני מרון)

 

הצהובים צריכים שחקנים צעירים, רעבים, חרוצים, נטולי אגו וסבלנים, כאלה שיהיו הפנים החדשות והרעננות של המועדון, וישדרו לקהל וליריבות שיש פה יחידה מובחרת שבשנה שעברה הפסידה אליפות אבל השנה רוח הצוות היא שתביא את ההצלחה.

 

* הכותבת היא פסיכולוגית ספורט, מנכ"ל לעוף. שלמה חסיד הביא את דבריה

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ