"עומר חייב לחזור לשחק כדורגל כדי להציל את הקריירה שלו"

יחזור לחייך בישראל? עומר דמארי |
החלוץ, שקיבל מלייפציג הודעה שהוא רשאי לחפש קבוצה, נמצא במצב נפשי לא פשוט. גורם בהפועל ת"א: "מאמינים שיחזור". עורך הדין אלדד אהרוני: "הוא חייב לוותר על השכר". גבי זקס: "האגו שלו נפגע"
שנתיים חלפו מאז עזב עומר דמארי את הפועל ת"א לטובת קריירה אירופית מבטיחה. החלוץ, שכיכב גם במדי מכבי פ''ת, נמכר לאוסטריה וינה ולפי התוכניות, כעבור חצי שנה מוצלחת, נמכר בסכום שיא של חמישה מליון יורו לליפצייג העשירה. בקיץ האחרון הוא הושאל לקבוצה הבת רד בול זלצבורג האוסטרית. לאחר עונה לא פשוטה, דמארי שחזר מההשאלה ואולי ציפה להזדמנות מחודשת, קיבל הודעה לחפש קבוצה חדשה.  
 
אלי חווה, פסיכולוג ספורט, מנתח את היסטואציה בה נמצא החלוץ: "עומר דמארי נפל במלכודת הדבש של עסקה יקרה. מצב זה יוצר ציפיות גבוהות מהקבוצה אשר יוצרות מראש חוויה של חוסר מסוגלות אצל השחקן לענות עליהן. הרי ממזמן הסוכנים נמצאו כמוכשרים הרבה יותר מהשחקנים אותם הם מיצגים. בעשור האחרון הכדורגל העולמי והמקומי נראו שוב ושוב שחקנים אשר אינם מצליחים לשאת את חובת ההוכחה על הכסף הרב ששולם עליהם".
 
 
חווה ממשיך: "עם זאת, ניתן לראות בשנתיים שלוש האחרונות שחקנים מובילים אשר מצליחים והראשון והבולט לעשות זאת היה גארת' בייל. בגזרת הישראלים אפשר לציין את ליאור רפאלוב ומואנס דאבור, אם כי סכום העברתם נמוך יותר פי כמה. עומר דמארי חייב למצוא תמיכה מהמועדון ולקחת את עצמו לעבודה קשה תוך חיזוק האמונה בעצמו למצוא את ההזדמנות הבאה להראות את הכשרון הגדול הטמון בו".
 
חייב להמשיך להאמין בעצמו. עומר דמארי (טוויטר)
 
 
אלדד אהרוני, עורך הדין שמייצג לא מעט שחקנים בארץ ובאירופה, סיפר לספורט1: ''לדעתי דמארי צריך לוותר על כסף כדי לחזור לשחק כדורגל. על פי הנתונים האובייקטיבים הוא לא התאקלם בשתי קבוצות אירופיות ששילמו עליו סכומי עתק ועל פי מה ששילמו הוא גם משתכר בהתאם. במידה של חוסר התאקלמות קיצונית, אם הוא דואג לקריירה שלו ורוצה לשקם אותה אז הנתונים ברורים, הוא יצטרך לוותר על שכר ולחזור לשחק".
 
 
עורך הדין הוסיף: "לגבי הנזק הנפשי והמקצועי, קח סיטואציה על בחור שהצליח פה בישראל, עבר לחו''ל בשיא התהילה שלו ואחרי שנתיים הוא מוצא עצמו מתאמן בקבוצת מילואים שהקבוצה שלו אומרת לו באופן ברור שהם לא רוצים אותו שם".
 
"צריך להיכנס לתחושות שלו, הרי בתור ספורטאי מקצועני שהקרירה שלו תחומה בזמן, זאת הרגשה נוראית של חדלון גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית, שגם סכומי כסף גבוהים לא מכפרים על זה בטח לא לשחקנים צעירים. אני חושב שעומר נמצא בסיטואציה לא פשוטה, אני מניח שעולים לו הרהורים בראש כמו: אולי נעצרתי בקריירה, אולי הלכתי עשר צעדים אחורה, עומר צריך ללכת למקום הכי אמין ברמה המקצועית שיחזיר אותו לפורמה".
 
גורם בהפועל ת"א אמר לספורט1 :''הפועל מעוניינת שדמארי יגיע בהשאלה עם אופציה לרכישה. הסכומים מאוד גבוהים וצירופו הוא נושא די מורכב, אך אנחנו מאמינים שהוא יוותר על חלק משכרו ויחזור למועדון".
 
יחזור להפועל תל אביב? (טוויטר)
 
גבי זקס, פסיכולוג ספורט, ניסה לשפוך אור על מצבו: "יש חוויה של דחייה שפוגעת בבטחון של השחקן, שגורמת למבחן אישיותי שהוא עובר. אפשר להיכנס בקלות למקום של כבוד ואגו שיכול להוביל למאבקים משפטים. אני מתאר לעצמי שדמארי נמצא במאבק עד כמה היכולות שלו להסתגל למצב, להתמודד מול סיטואציות לא רציונאליות ולקבל החלטות קשות, אם אתה במקום שאתה יכול להכיל את הפגיעה ולהפנים עם המצב שאתה לא שווה כמו היית''.
 
זקס מוסיף: "יש כאן פגיעה באגו, ופה זה מגיע למקום הנרקסיסטי של האיזון בין אגו טוב למקום שהאגו פגיע. אנשים שיותר בריאים נפשית יכולים להתמודד עם הפגיעה באגו, ויש את חוסר הודאות שמחליטים בשבילך, יש כאלו שקשה להם יותר עם זה והם צריכים להתמודד עם חוסר השליטה".
 
"לדעתי, דמארי עומד בפני החלטה קשה. לכל שחקן יש חלון הזדמנויות לצאת לחו''ל בשלב מסויים, ולא לכל שחקן יש את ההזדמנות, בטח בשלב כזה בקריירה,  מצד אחד זה תרבות אחרת, מזג אוויר שונה, שפה, בדידות ומרכיבים אחרים ומצד שני לפעמים החזרה מאוד קשה לארץ. היכולת להתמודד עם השינויים שבחזרה, ההרגשה של חלום שנשבר, מעמד אישי בקבוצה והתמודדות עם שינויים".
 
חלום שנשבר? (טוויטר)
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
  • בני סכנין
    1
    מכבי חיפה
    0
    Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ