תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פיראס מוגרבי יצליח היכן ששחקנים אחרים כשלו?

פיראס מוגרבי יצליח היכן ששחקנים אחרים כשלו?
הרבה שחקנים בלטו בקבוצות קטנות, אך נעלמו כשלחוץ. ב-20:00: מול קאליו
ההעברה של פיראס מוגרבי מבני סכנין למכבי חיפה עוררה הדים רבים. איש אינו מערער על כך שהקשר ההתקפי ראוי היה לעשות את קפיצת המדרגה בקריירה שלו, אבל האם לשחקן בן ה-24 יש את היכולות להצליח גם במועדון שבו קיים לחץ תמידי לספק קבלות?
 
בכדורגל הישראלי ניתן למצוא לא מעט שחקנים שהפתיעו לטובה בקבוצות קטנות, אבל לא הצליחו לשחזר את אותה יכולת ברגע שהגיעו למועדון גדול עם לחץ ושאיפות. מוגרבי, מהמצטיינים של סכנין בשנים האחרונות, מקווה שהמקרה שלו יהיה שונה. מכריו בהחלט אופטימיים.
 
 
אלמוג כהן, ששיתף עימו פעולה בהצלחה רבה במכבי נתניה, מספר: "מוגרבי בחור מצוין שעובד קשה. הוא מוכיח את עצמו כבר כמה שנים, מייצר מספרים יפים, ויש לי הרגשה שהשנה הוא באמת יפרוץ. לדעתי מדובר באחד השחקנים הטובים בליגה, הסטטיסטיקה שלו מדברת בעד עצמה. נכון שהוא עשה את זה בקבוצות קטנות, אבל הנה יש לו הזדמנות להוכיח שהוא מסוגל לעשות את זה גם בקבוצת צמרת".
 

"אחד השחקנים הטובים בליגה". מוגרבי במדי סכנין (אסף קליגר)
 
יובל אבידור, ששיחק איתו בסכנין, אמר: "פיראס מקצוען, שחקן ששואף כל הזמן להשתפר ולהשתדרג במשחק שלו, אבל בסופו של דבר חובת ההוכחה תהיה עליו במכבי חיפה. הוא כל הזמן יהיה תחת זכוכית מגדלת. אני מקווה מאוד שהוא יפתח ברגל ימין שם. הוא צריך להתבגר ולשמור על יכולת לאורך זמן, כי בסכנין היו לו הרבה משחקים שהוא לא מצא את עצמו ונעלם. אני מקווה שחיפה תעזור לו ושלא תיפול עליו כל האחריות".
 

ידליק את הכרמל? מוגרבי (ערן לוף)
 
עבאס סואן, שבעצמו עשה את הדרך מסכנין לכרמל, בטוח: "מוגרבי שחקן מוכשר מאוד, אינטליגנט, וצריך לדעת איך להתנהג איתו כדי שיחזיר לקבוצה. מוגרבי הוא כמו שאומרים החבר׳ה "ריגשי" והוא צריך טיפול מיוחד, המאמן צריך לדעת איך לעזור לו להתבטא. בסכנין כשנתנו לו את המושכות ולהוביל את ההתקפה הוא עשה דברים נהדרים". 
 
אז האם מוגרבי יצליח לבטא את עצמו בקבוצה לחוצה שתמיד שואפת לקחת תארים? "בשנים האחרונות היה לשחקנים קשה להצליח במכבי חיפה כי הקבוצה נכשלה, אבל השנה זה משהו אחר", מאמין כהן, "למוגרבי יש מבחן אופי גדול, כי מבחינת כדורגל הוא בשל לקבוצות הגדולות, אין ספק בכלל". אבידור מוסיף: "הוא חייב להתחיל את העונה טוב כדי שיוכל לבוא לידי ביטוי בהמשך, והקבוצה צריכה לדעת שהיא מוכרחה לתת לו גב ובטחון ואז הוא יוכל לעשות דברים יפים מאוד". 
 
סואן מסכם: "הכל תלוי מי ישחק לידו ומה המאמן יגיד לו. זה לא שחקן שאפשר להתעסק איתו בכוח, כי אז אתה מוריד לו את כל הבטחון העצמי, הוא נורא עדין וצריך להיות איתו כמו פסיכולוג. חיפה זה סיר לחץ, והם גם לקחו אותו עם המון הד ורעש. מצפים מהקבוצה להביא אליפות ולהצליח באירופה, ושחקן כדורגל צריך לדעת להתמודד עם זה. זה הזמן שלו להצליח, נקווה שיעשה את זה".
 

"זה הזמן שלו". מוגרבי אחרי החתימה (האתר הרשמי של מכבי חיפה)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ