תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"השירות החשאי הרוסי העלים בדיקות חיוביות"

הטבעות האולימפיות במשחקי החורף בסוצ'י. \סוממו לפחות 12 ספרטאים\ | צילום: Gettyimages
דוח חדש טוען כי הממשל במדינה היה אחראי באופן ישיר, לפחות מאז 2011

"במשך ארבע שנים רוסיה קיימה תוכנית סימום נרחבת - בענפי הקיץ והחורף - בהנהגה ישירה של הממשל", כך טוען דוח חדש שפורסם. לפי החקירה של הוועדה הבין לאומית למניעת סימום בספורט (WADA), הממשל הרוסי "הוביל, שלט ודאג להטות" בדיקות שתן של ספורטאים מהמדינה.

 

בדוח נטען כי המדינה היתה מעורבת בתוכנית לפחות מאז 2011, שנה לפני משחקי לונדון, והספורטאים הנבחרים נהנו ממה קראו לו "היעלמות בדיקות חיוביות" שהגיעו אל המעבדות של הוועדה הרוסית למניעת סימום בספורט (RUSADA).

 

 

נשיא RUSADA, גרגורי רוצ'נקוב - נגדו הוגשה תלונה על ידי הממשל הרוסי והוא מתגורר כגולה בארה"ב - טען בעבר כי דאג לסמם לפחות 12 ספורטאים לפני משחקי החורף שנערכו בסוצ'י, רוסיה ב-2014. עם זאת, כעת מתברר כי הוא לא פעל לבדו והוא נעזר בשירות החשאי הרוסי. רוצ'נקוב טען שהם מצאו דרך בטוחה להחליף בדיקות שתן נגועות בדגימות שתן נקיות.

 

הדוח שפורסם יכול להיות המסמר האחרון בארון של המשלחת הרוסית לריו 2016, לאחר שבימים האחרונים יצאו ארגוני ספורט רבים בקריאה להרחיק את על המשלחת, ללא יוצאים מן הכלל. בעיתונות הרוסית דווח כי "יש להתכונן לשבוע השחור ביותר בתולדות הספורט במדינה".

 

לאחר פרסום מסכנות הוועדה פרסם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הודעה מיוחדת בה הוא מפקפק בדו"ח של WADA כיוון שלטענתו הוא מבוסס כולו על עד אחד. הנשיא, שטען כי אין מקום לסמים בספורט, הוסיף כי התנועה האולימפית עלולה להיות על סף פיצול.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ