תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

צירוף מקרים ריאלי: בית"ר מכוונת לאליפות?

אצילי ושכטר | צילום: אודי ציטיאט
הפערים קטנים, אצילי במומנטום ורן בן שמעון רעב. חסרה רק השאיפה. דעה
נתחיל בעובדות: מכבי חיפה נראית ככשלון חריף ויותר מפחידה את עצמה מאשר את יריבותיה. עם מכבי תל אביב בעידן זהבי בית"ר הסתדרה בעבר, אז בטח שגם בלעדיו. הפועל תל אביב היא מזמן לא פקטור וגם הפועל באר שבע לא בלתי עבירה. 
 
קבלו נתון מעניין: בשנים 1987, 1997 ו-2007 זכתה בית"ר ירושלים באליפות. ב-1996 וב-2006 (העונות שלפני) היא סיימה במקום השלישי. באיזה מקום היא סיימה בעונת 2015/16? נכון. אז הנומרולוג שוקי גבאי לא משחק כדורגל והוא בטח לא יבטיח לכם שהירושלמים יחזירו את התואר לבירה, אבל מה כן יחזיר אותו?
 
 
הדבר החשוב ביותר הוא הישארותו של עומר אצילי. כולם רואים שכשנותנים לילד הזה (השחקן הכי טוב בליגה בעידן פוסט זהבי, ובפער ניכר) את הכדור, ולא מסמכים וחוזים לחתום עליהם, אז אין אף שחקן הגנה בליגה הזו שיכול לעצור אותו. 
 
טוב יהיה גם לאצילי עצמו אם ישים את הבעיות בצד, יישאר במקום שאוהב אותו יותר מכל, יוכל להביא תואר ולצאת הכי גדול שיש. ראינו בעבר שאחד הדברים שהכי משכנעים את אלי טביב למכור שחקן הוא העובדה שאותו שחקן הביא לו תואר וכסף. אם אצילי יביא לבית"ר תואר, קבוצות ישלמו עליו והרבה.
 

אצילי, צריכים להחזיק בו חזק (אודי ציטיאט)
 
מה הלאה? מרבית הסגל של בית"ר טוב ולגיטימי, אבל הקבוצה זקוקה לשני שחקני חיזוק ברמה שוברת שיוויון. הראשון הוא קשר התקפי, שיישא את הנטל ביחד עם אצילי ויוריד ממנו את הלחץ. השני הוא שחקן מטרה, חלוץ ששווה למעלה מ-10 שערים בליגה ויהווה תחליף לרוקאביציה. אנשים אולי נוטים לזלזל בעדן בן בסט, אבל איתי שכטר הגיע לבירה באמצע העונה שעברה במצב לא פחות גרוע והצליח בעזרת הכוחות של הקהל הבית"רי לשקם את עצמו. גם בן בסט יכול להחיות את הקריירה שלו. 
 
אי אפשר לשכוח שרן בן שמעון רעב מאוד להצליח אחרי עונה קשה במכבי פתח תקוה. ובשנים האחרונות, אחרי כל עונה רעה שלו הגיע הפיצוי בעונה שלאחר מכן. המאמן כבר יודע מה זה לקחת אליפות ובטח שרוצה להוכיח שלראשונה בקריירה שלו הוא מתמודד עם מצבי לחץ בקבוצה גדולה. 
 

בן שמעון, פתח חזק (אודי ציטיאט)
 
בעבר היו אלה בן שושן, קורנפיין ויצחקי, שחקנים ששיחקו בבית"ר מגיל צעיר והביאו את התואר לבירה. בבית"ר מודל 2016/17 יכולים להיות אלה קלטינס, כחילה ואיינבינדר. ואיך אפשר לשכוח שבפעם האחרונה שרן בן שמעון אימן את שמעון אבוחצירה זה נגמר באליפות. 
 
אסור לבית"ר להנמיך ציפיות, הפערים בליגה הזו לא כאלה גדולים. וכשאלי טביב מחליט לקחת קבוצה לתואר הוא מסוגל. לצד החלטה שכזו, בית"ר צריכה לחלום בגדול. כמה גדול? אליפות.
 

לא צריכים לחשוב בקטן (אודי ציטיאט)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ