תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בלאט: במכבי לא יכולים להתעלם מהגעת אמארה

סטודמאייר ואלון. \היה ברור שהוא יגיע לירושלים\ |
מאמן דרושפאקה על הגעת סטודמאייר לארץ: "ייקח את ירושלים מאוד רחוק"

זה היה באוויר, אבל החתימה של אמארה סטודמאייר בהפועל ירושלים היא בהחלט רגע מכונן בכדורסל הישראלי, וללא ספק השחקן המעוטר ביותר שנחת בארץ הקודש. "אני לא יודע אם ההגעה של אמארה תשנה את הכדורסל הישראלי", אמר דייויד בלאט לאחר החתימה, "אבל אני בטוח שהיא  תוסיף ים של צבע ועניין. הוא יעלה את תדמית הכדורסל הישראלי, שיעניין עכשיו לא רק את חובבי הכדורסל בישראל אלא יצור עניין רב גם בארה"ב".

 

"זה בהחלט נותן המון אפשרויות לא רק להפועל ירושלים אלא לכדורסל הישראלי בכלל", המשיך המאמן הישראלי היחיד שאימן ב-NBA. "אני לא יכול להגיד באיזה מצב פיזי הוא יגיע, לא אימנתי אותו, אבל שיחקתי נגדו פעם או פעמיים והוא הרשים אותי מאד"

 

 

"לא מדובר בעוד שחקן, אלא בכוכב על וזה מה שצריך להוביל אותו ואת אלו שיבוא לצפות בו. אני בטוח שמדובר בחוויה. עם זאת, יש לו הרבה קילומטראז' ברגליים וגם לא מעט פציעות".

 

בלאט. "הרשים אותי מאוד" (AFP)

 

נראה כאילו כל שנה נופל עלינו כוכב מה-NBA.

"לא הייתי משווה אותו לנייט רובינסון ששיחק בעונה שעברה בהפועל ת"א. נייט בא לכאן בסיטואציה שונה. הוא הלהיב, אבל הוא לא מתקרב לרמה ולרקורד של אמארה. אני מכבד את רובינסון, אבל אי אפשר להשוות בין הדברים שהם עשו בארה"ב. סטודמאייר היה שחקן ברמה הכי גבוהה ב-NBA, במשך 14 שנה".

 

"ההשוואה בין השניים לא נכונה. הייתי משווה את אמארה – ושכל אחד ייקח את זה לאיזה כיוון שהוא רוצה - למשהו בסגנון שבין טום צ'יימברס לפרוויס שורט. שני השחקנים ברמה הכי גבוהה ששיחקו פה, אבל אף אחד מהם לא הישג את מה שסטודמאייר עשה. אנשים לא יכולים לתאר כמה הוא היה גדול".

 

נייט רובינסון. "לא באותה קטגוריה של סטודמאייר" (דני מרון)

 

אז למה הוא בחר לסיים את הקריירה בירושלים?

"התשובה  פשוטה. מהרגע הראשון שמעתי אותו מדבר על ירושלים, על היהדות, על ישראל והיה לי ברור שהוא יבוא לכאן. הוא בגישה טובה ורצון להצליח ולכן הוא יתייחס לתקופה שלו בישראל בשיא הרצינות".

 

"הוא לא היה חייב לבוא לכאן, הוא הגיע כי הוא כבר שלוש שנים חלק מהמערכת בירושלים, האנשים בקבוצה היו איתו בקשר הדוק. היה לו חלק בבעלות על הקבוצה ואני מאמין שבעתיד הוא יחזור להחזיק באחוזים בבעלות עליה. אנשים בירושלים ציירו לו תמונה היכולה להתאים למשפחה שלו. אני בטוח שהוא יגיע לכאן בשבוע הבא הוא ירגיש את האהבה שכולם יעניקו לו וזה יחזק את ההרגשה אצלו שהצעד שעשה הוא הנכון מבחינתו".

 

הנהלת מכבי ת"א. "תהיה חייבת להגיב" (עדי אבישי)

 

"מעבר לכדורסל סטודמאייר יביא לקבוצה פריחה שיווקית חסרת תקדים ויחסי ציבור מצוינים. אנשים ירצו לראות אותו והארנה תהיה מלאה בכל משחק. הוא יגרום לקבוצה לקבל המון תשומת לב, הרבה גופים מסחריים ירצו להצטרף למסע המעניין הזה. הוא יסחוב את הקבוצה למקומות שאני לא יודע אם בקבוצה חשבו שהם יכולים להגיע אליהם".

 

ומה לגבי מכבי תל אביב?

"אני לא יודע אם ההחתמה שלו תמריץ אותם, זו שאלה שצריך להפנות אל ההנהלה. מכבי ת"א התקדמה בבניית הקבוצה שלה, אבל יכול בהחלט להיות שההחתמה של אמארה תעשה גלים גם אצלה כי אי אפשר להתעלם מזה".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ