תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פרס שרת הספורט יוענק למדליסטים האולימפיים

ששון. יקבל מענק כפול |
בשל הביקורת הציבורית על מיסוי כספי הזכיה, הספורטאים יקבלו מענק נוסף

לאור הביקורת הציבורית הגדולה על כך שמחצית מסכום המענק של המדליסטים האולימפיים יילקח מהם עבור מס הכנסה, החליטה שרת הספורט ח"כ מירי רגב להעניק להם את ההפרש במסגרת "פרס שרת הספורט".

 

מטרת הפרס היא להגדיל משמעותית את סכומי התמריץ שמגיעים בסופו של דבר לכיסם של מדליסטים אולימפיים, כאשר המענקים יינתנו בחלוקה הבאה: 500 אלף שקלים למדליית זהב, 400 אלף שקלים למדליית כסף ו-300 אלף שקלים למדליית ארד.

 

 

הפרסים יוענקו במסגרת טקס פרסי המצוינות בספורט וכאמור יינתן במקביל לפרס המשותף למשרד הספורט והוועד האולימפי בסך 250 אלף שקלים עליו נדרש לשלם 50 אחוז מס. לציין כי הפרס יינתן גם לזוכים הפראלימפים ובמקרה של שתי מדליות או יותר לספורטאי, יינתן פרס אחד להישג הגבוה מבינהם.

 

השרה רגב: "כפי שהצהרתי, אני נחושה לתגמל ולתמרץ את המדליסטים האולימפיים הישראלים על שנים רבות של השקעה ומאמץ. לכן, כשהתברר לי שהיכולת לביטול המס על הפרס הקיים מוטלת בספק, החלטתי להעניק להם פרס נוסף, שלמעשה מכפיל את הסכום אותו יקבלו המדליסטים של ריו 2016. מגיעה לספורטאיות ולספורטאים שלנו הכרת תודה משמעותית על התרומה שלהם למדינת ישראל. זו בשורה גדולה לספורט ההישגי, לענפים האולימפיים ולספורטאים עצמם.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ