תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

והרי התחזית לעונה הקרובה בליגת העל

לאן כל אחד יגיע? |
ב"ש ומכבי ת"א ירוצו לאליפות, בית"ר תלויה באצילי ובכרמל שוב שינו הכל
הפועל ב"ש
כניסה לשלב הבתים - ואנחנו עדיין לא יודעים באיזה מפעל - היא סיכון מוכח לשמירה על האליפות. לאו דווקא בגלל העומס (עדיף ליגה אירופית, שבה משחקים חמישי-שני), כמו בגלל נפילת המתח. לקבוצה שזכתה באליפות אחרי 40 שנה ועלתה שלבים באירופה לראשונה בתולדותיה, זו עלולה להיות נפילת מתח קריטית שתבדיל בין אליפות לסגנות. על הנייר יש לב"ש קבוצה טובה מאשתקד, אם תמצא מגן שמאלי הולם במקום דוידזאדה.
 
הרכש: נראה מוצלח, בעיקר מיגל ויטור. שאר השחקנים משלימי סגל. 
 
תחזית: 1-2
 
 

יצליחו למצוא את האיזון בין אירופה לליגה? (אודי ציטיאט)
 
מכבי ת"א
בלי ערן זהבי, עם שוטה ארבלדזה. שימו על כפות המאזניים את החיסרון של השחקן הכי טוב שהיה במכבי ת"א בדור האחרון אל מול היתרון בהבאת המאמן הכי מתאים בעידן קרויף – כן, יותר מפאולו סוזה – ותשאלו את עצמכם מה יגבר על מה: הקבוצה שהרכיב שוטה בלי זהבי, או הקילינג אינסטינקט שמבטל כל היגיון קבוצתי, עם EZ7. במקרה הזה, זה יכול להיות ההבדל בין מקום ראשון לשני.
 
הרכש: פשוט טוב. גולסה רעב, בניון זה בניון וסקאריונה, כשייכנס למספרים, זה שיחוק.
 
תחזית: 1-2
 

יש חיים אחרי זהבי? (עדי אבישי)
 
בית"ר ירושלים
אחת החידות הגדולות ביותר בליגת העל, אם לא הגדולה מכולן: עם עומר אצילי זו קבוצה לאליפות, בלעדיו גם רן בן שמעון המקצוען לא יצליח לשדרג אותה. ולכן קשה לנבא לפני סיום המשחקים מול סנט אטיין. בלי קשר, בית"ר משחקת כדורגל תוסס, הביאה רכש מדויק, ומשהו באווירה מריח אחרת.
 
הרכש: מבין הזרים נראה עד כה מרסל הייסטר כשחקן חיזוק ענק. עידן ורד ושמעון אבוחצירה באים לעשות תיקון בקריירה שלהם. רכש מעולה!
 
תחזית: עם אצילי, 2-4; בלעדיו, 5-8
 

הרבה מאוד תלוי בו. אצילי (עדי אבישי)
 
מכבי חיפה
הפרויקט של קרלסן-מולנסטיין יעמוד העונה למבחן אמיתי. לא מדובר בליגה שאליה הגיע ג'ורדי קרויף ב-2012, אלא בליגה שכבר יש בה כוחות מכובדים. בדומה, להבדיל, להגעה של פפ גווארדיולה לליגה שבה נמצאים מוריניו, קלופ וקונטה. ולכן הניסיון של מולנסטיין יבוא לידי ביטוי קודם כל בהפיכת מכבי חיפה לקבוצה ראויה, ואחר כך בהתבוננות לעבר התארים.
 
הרכש: הפעם ניסתה חיפה ללכת על זרים איכותיים יותר מבעבר הקרוב, אבל דווקא בגזרת הישראלים, פיראס מוגרבי נראה כמו פגיעה בול.
 
תחזית: 2-4
 

יעמוד למבחן גדול. מולנסטיין (ערן לוף)
 
בני סכנין
בכל עונה מספידים את סכנין, שעוברת קיץ קשה בגיוס שחקנים וצריכה לבנות בכל פעם את הרכש מחדש. כמו בית"ר - איזו הקבלה מתבקשת - עתיד הקבוצה תלוי בהישארותו של ז'אורז'יניו. יוסי אבוקסיס יצטרך לשרוד את מה שמאמנים אחרים לא הצליחו - את פתיחת העונה. 
 
הרכש: סיראז' נסאר ורמזי ספורי. זה מה יש.
 
תחזית: 7-12
 

יצטרך לשרוד את פתיחת העונה. אבוקסיס (ערן לוף)
 
הפועל רעננה
טוני וואקמה, אוונס קנגאווה, ממאדו צ'אם. מכל הרכש האפריקני הזה לא נשאר דבר, וגם הגאונות של חיים סילבס בהוצאת מים מהסלע תתקשה לעמוד במבחן המציאות. רעננה לא התחזקה באופן שיפיל אותנו מהכיסא, והבטחות כמו שחר הירש או דור חוגי לא מצליחים לחלץ את הקבוצות שלהן ממאבקי תחתית. ההתקדמות ההדרגתית והמרגשת של רעננה עלולה להיעצר.
 
רכש: חיזוק ישראלי סביר, אבל לא שחקנים שוברי שוויון.
 
התחזית: 10-14
 

ההתקדמות המרגשת עלולה להיעצר. סילבס (עדי אבישי)
 
מכבי פ"ת
קובי רפואה חוזר למועדון, ואחרי קיץ שמסתכם בהדחה מתואר מחזיקת גביע הטוטו, מגלה פ"ת כי למרות הגדלת התקציב, הסיכויים דווקא קטנים. הרה-אורגניזציה במצבת הזרים תצטרך לבוא לידי ביטוי בקבוצה שבה הישראלים הם קודש, ושם לא היו שינויים יוצאי דופן. מכבי פ"ת לא תרד, אבל ספק אם תעשה קפיצת מדרגה. כרגיל.
 
הרכש: קרלוס קויאר זה שחקן עם רזומה שמעטים כמוהו הגיעו לקבוצות מהדרג של פ"ת. מעניין יהיה לראות אותו.
 
התחזית: 6-10
 

מכבי פ"ת תדרוך במקום. כרגיל (עדי אבישי)
 
בני יהודה
בעלים חדש, תקציב מוגדל, מאמן שמגיע מהנבחרת. לכאורה, היינו צריכים לדבר עכשיו על הפתעת העונה. אלא שבלי פדרו גלבאן, בני יהודה תצטרך תקופת הסתגלות לעידן שאחרי כל מי שנשאר מאחור. זה ייקח זמן, אבל לא בטוח שתהיה שם סבלנות. בני יהודה תהיה סוס שחור, כרגיל. עם בית ארעי בפתח תקווה, הקרקע תהיה עשויה מקרח דק.
 
הרכש: דובב גבאי ואלון תורג'מן יצטרכו לשקם את הקריירה שלהם. אם יצליחו, הרכש יוכתר כמטאורי.
 
התחזית: 6-10
 

בני יהודה תהיה סוס שחור (עדי אבישי)
 
הפועל ת"א
כסף אין, אבל קבוצה יש. אלי גוטמן קיבל את הקיץ בלי אירופה על הראש ועם נוכחות מתחת לרדאר כדי לארגן מחדש את השורות, ונדמה שהוא הצליח. הפועל ת"א תהיה חזקה יותר, מרתיעה יותר, מנצחת יותר, אבל אם לא יהיה שקט תעשייתי מסביב לקבוצה, כל ההתארגנות המחודשת הזו לא תאפשר הצלחה. והפועל חייבת הצלחה העונה.
 
הרכש: זרים טובים פלוס חן עזרא, בניקוי השחקנים הכושלים של העונות שעברו, ואולי עוד משהו בהמשך - מבטיח.
 
תחזית: 3-6
 

העובדה כי היו מתחת לרדאר תעזור להם להפתיע? (עדי אבישי)
 
הפועל כפ"ס
כפ"ס הוכיחה בעונה שעברה - וראוי שהפועל אשקלון תפנים זאת - שלא צריך להשתגע אחרי עליה של שתי ליגות ולהמשיך לבנות מועדון בדרך ראויה. הבעיה היא שהליגה התעשרה, ולמרות שידוד הסגל, כפ"ס מגיעה לעונת המבחן שלה, "העונה השניה", עם שוער לא בכיר, ועם סגל ישראלים ששודרג באופן ממוקד ובמגבלות כספיות. זה לא יספיק לקפיצת מדרגה.
 
הרכש: ארבעה זרים חדשים זה יותר מדי לקבוצת תחתית.
 
תחזית: 10-14
 

הקבוצה שלו מועמדת בכירה לירידה. מימר (עדי אבישי)
 
הפועל קריית שמונה
חידה. אחרי עונת זוועות שהביאה להחלפת מאמן ולפרידה ממחליפו, מגיע מוטי איוניר אחרי כמה שנים בעמדת הפרשנות ועם אג'נדה איטלקית מובהקת. האם קריית שמונה תהפוך לקבוצת הגנה אימתנית? ומה היא תעשה כשהיא תצא להתקפה? בגביע הטוטו עד כה הקבוצה הצפונית לא הפילה אותנו מהכיסא.
 
הרכש: מצוין. אזולאי הוא אנדרייטד, קריאף לוחם ודוידוב יהיה תגלית.
 
תחזית: 4-10. אמרנו לכם - חידה.
 

במילה אחת: חידה (ערן לוף)
 
הפועל חיפה
הקבוצה התחזקה, אין ספק. היא החליפה כמעט את כל הזרים הבינוניים שהיו לה והביאה זרים עם נוכחות, בוודאי בעמדות מפתח. הבעיה היא שהפועל חיפה נאבקת במערך ציפיות לא הגיוני מול הגמוניה ירוקה בולטת ומול קבוצת אוהדים תוססת שמתקרבת אליה. זה קצת מטשטש את העובדה כי הפועל חיפה שווה מרכז טבלה, לא יותר.
 
הרכש: נראה מבטיח, בעיקר בגזרת השוער.
 
תחזית: 8-12
 

הציפיות לא תואמות את המציאות בהפועל חיפה (עדי אבישי)
 
מ.ס. אשדוד
הקבוצה חוזרת למקומה הטבעי אחרי שנה, בתקווה שלא יקרו לה פנצ'רים נוספים בעתיד. היא השאירה את רוב הכישרונות וגם את המאמן רוני אוואט, שלמרות חוסר הניסיון שלו הדהיר את הקבוצה לליגת העל אחרי פתיחה מהוססת. אשדוד הביאה שלושה קרואטים, אבל תקום ותיפול על בוגרי מחלקת הנוער שלה.
 
הרכש: מבין הקרואטים, הכי מושך את העין הוא האחרון שהגיע, דרגאן בגאריץ'. הרזומה מבטיח.
 
תחזית: 8-12
 

אשדוד תקום ותיפול על שחקני הבית (אודי ציטיאט)
 
הפועל אשקלון
את יובל נעים או שמתקשים לעכל, או שמתאהבים בו. אני שייך לסקטור השני, אבל זה לא יספיק לו כדי להישאר בליגה. חוץ ממעריצים, הוא צריך גם ראש עיר נקי מכתבי אישום וקבוצה איכותית. נעים השאיר שחקנים שרצו איתו מליגה א', וזה מרשים, אבל זו ליגה של עומק, ואת זה לא בטוח שיש לו. גם שתי האפיזודות הקודמות בליגה הבכירה - 1998, 2011 - נותנים תחושה של פעם שלישית גלידה.
 
הרכש: הזרים מגיעים מקבוצות בארץ, ולכן אין בהם סיכון. הרכש הישראלי לא ישנה את התמונה הכוללת.
 
תחזית: 10-14
 

לא בטוח שיהיה נעים כל כך בליגת העל (עדי אבישי)

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ