תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

יעמדו במבחן: הדמויות המרכזיות בליגת העל

כל אחד תחת זכוכית מגדלת |
קרויף יצטרך להוכיח שאפשר בלי זהבי ומי השוער שיכול להגיע עד הנבחרת?
עוד עונה בפתח. הליגה השישית בטיבה באירופה שוב לובשת מדי חג, ושוב מגלה שהיא כנראה לא באמת השישית ביבשת. אבל עדיין, היא לא דומה לאף אחת, כי היא שלנו. על פניו, העונה הנוכחית אמורה לחסות תחת השליטה של האלופה המכהנת, במיוחד אחרי עזיבתו של מלך הליגה. זה בטח ייתן להרבה שחקנים מובילים את התיאבון, כי יש משבצת פנויה שם למעלה. ויש גם קאמבקים, במיוחד על הקווים. קבלו את שמונת המבחנים הבולטים לקראת פתיחת העונה.
 
1. ג'ורדי קרויף. המבחן של המנהל המקצועי במכבי ת"א הוא המשמעותי ביותר. עם כל הכבוד להיותו חתום על שלוש אליפויות וסגנות, העונה הנוכחית תבהיר אם אפשר בלי ערן זהבי, או ליתר דיוק - האם כל זה היה מצג שווא? צריך לזכור: זהבי הגיע למכבי ת"א בינואר 2013, זה הכל. רק לפני שלוש שנים וחצי. מכבי ת"א הייתה חזקה אז, אבל קירטעה. זהבי הוא האיש שסחף אותה לאליפות הראשונה, ומאותו רגע זו הייתה הקבוצה שלו. 
 
 
המבחן הגדול של סגנית האלופה העונה, הוא בעיקר המבחן של קרויף: האם הוא מסוגל להרים פה שוב סגל של אלופה ראויה, ללא המוציא לפועל הכמעט יחידי שהיה לו? בינתיים, לא נראה כאילו דברים גדולים מתרחשים אצל הצהובים, ואולי קרויף חושב שזה יספיק. נראה.
 

יכול בלי הכוכב הגדול? קרויף (עדי אבישי)
 
2. אלי גוטמן. בניגוד לשנותיו הקודמות כמאמן בקבוצה גדולה, גוטמן לא חיזק באופן דרסטי את הסגל הישראלי שלו. זרים חדשים הגיעו, אבל המאמן הלאומי לשעבר בונה בינתיים על 80% מהסגל שאיתו סיים את העונה הקודמת. לפחות כרגע, אין ציפיות גדולות מהפועל ת"א, מה שמשחק לידיים של המאמן. ההשוואה ל-2007 מתבקשת. אז הגיע גוטמן לחצי עונה, השאיר את האדומים בליגה והניח את התשתית למסע הכי מופלא שלו. גם "הגרמני" יודע שלמרות הציפיות הנמוכות, סביב הפועל ת"א תמיד יש תקווה. אליפות היא מילה גסה, אבל גוטמן ייבחן ביכולת שלו לחבר את הסגל הסביר שלו לעונה מוצלחת, וזה אומר לסיים בטופ 4.
 

מהפועל ת"א תמיד יש ציפיות (עדי אבישי)
 
3. מאור בוזגלו. רק לפני חודש כתבנו כאן על מבחן בוזגלו האמיתי. בפועל, דווקא אנחנו בתקשורת נכשלנו, כי במבחן הבגרות של מאור, הוא הצליח לבלום, לחרוק שיניים ועשה לעצמו טובה ענקית בטווח המיידי מההתנערות מהצהרות אביו. 
 
בוזגלו רעב להוכיח, והוא אחד מאלה שירצו לתפוס את הכותרת הראשית לאחר נטישת זהבי. נכון, הוא תלוי בעיקר בקרדיט של ברק בכר, אבל הוא עדיין הדמות היותר מעניינת שיש בסגל של הפועל ב"ש. עוד עונה של דשדוש תשלח אותו למקום אחר, תרתי משמע, ולכן המבחן הוא משותף, גם לשחקן וגם לקרדיט שיקבל ממאמנו.
 

בוזגלו, עדיין הדמות הכי מעניינת בבירת הנגב (עדי אבישי)
 
4. מוטי איוניר. הוא חוזר. אחרי חמש שנים בצד השני, איוניר יורד בחזרה אל הקווים, אל המקום שהוא רוצה להיות בו באמת. המבחן שלו לא פשוט בכלל. הניסיונות שלו ושל איזי שרצקי להביא שמות גדולים במונחים ישראליים לא צלחו בינתיים, והסגל של קריית שמונה יהיה איכותי, אבל לא כמו שהמאמן באמת רצה שיהיה. 
 
מכאן, עם תקציב גבוה ביחס לקריה, איוניר ותומר קשטן ירצו להביא את ק"ש בחזרה לפלייאוף העליון. נדמה לי שבליגה כל כך צפופה מבחינת הצמרת, יהיה קשה לדרוש יותר העונה, אבל זהו הקו התחתון שאיזי מסמן לאיוניר, וגם מה שהאחרון מסמן לעצמו. לאורך השנים האחרונות הוא קיבל לא מעט הצעות שאת כולן פסל, בעיקר כי הקבוצות לא התאימו לו. החיבור עם איזי הוא טבעי, ועכשיו הבמה כולה שלו.
 

הבמה כולה שלו. איוניר (ערן לוף)
 
5. טל בן חיים. אם דיברנו על קרויף כמישהו שנמצא תחת זכוכית מגדלת, בן חיים החלוץ יהיה במבחן מיידי הרבה יותר. מספר 2 של זהבי הופך להיות האיש המרכזי בקו הקדמי של הצהובים. הרבה על הכתפיים, אבל נדמה שאם לא העונה, אז מתי? בן חיים נמצא בגיל המתאים להוביל, למרות שאינו מנהיג. הוא בכושר המתאים לפרוח, ובעיקר אין לו את זהבי, כך שאף אחד לא מפריע לו לפרוח. 
 
בן חיים הוא טיפוס שקשה לחבב. ההתנהלות שלו על כר הדשא מזכירה יותר קשר אחורי עצבני ומעצבן, מאשר כוכב שמרחף על הקו. אבל העונה הזו היא בדיוק הצ'אנס הגדול שלו לשנות גם את התדמית. הכל בראש, וברגליים.
 

הכל בראש, וברגליים. בן חיים (עדי אבישי)
 
6. אריק בנאדו. התסכול הגדול אחרי הפיטורים מחיפה התחלף במשרת עוזר מאמן אצל אלי גוטמן ומאמן הנבחרת הצעירה. אבל זה לא מה שבנאדו באמת רצה. אז הנה הגיע הצעד המתבקש - שלא כל אחד היה עושה - עזיבת הבית החמים בהתאחדות כדי להוכיח את עצמו שוב כמאמן קבוצה. 
 
בני יהודה היא הזדמנות נהדרת עבור בנאדו. החממה של השכונה כבר הצמיחה הצלחות ומיצוי פוטנציאל אצל מאמנים כמו יוסי אבוקסיס וניצן שירזי ז"ל. בנאדו יכול לסלול את דרכו אל צמרת מאמני הכדורגל דרך השכונה. זו התכנית שלו, והעונה נראה אם היא עובדת. בלי משה דמאיו, עם בעלים חדשים, בני יהודה היא חידה מעניינת. נראה איך בנאדו יפתור אותה.
 

כיצד הוא יפתור את חידת בני יהודה? בנאדו (דני מרון)
 
7. אוהד לויטה. באמת חיפשתי איש מפתח במכבי חיפה, והנה מצאתי. כבר שנים שלויטה מתחבא בגלות, או על איזה ספסל. על פי כל הסימנים, העונה לויטה יהיה שוער ראשון בכרמל, וזה הימור מחושב וחכם של הירוקים.
 
לויטה הוא כרגע בגדר שוער טוב, אבל עדיין לא מספיק מושרש בליגת העל שלנו. לא ראינו אותו כאן מספיק, והצ'אנס שיקבל העונה עשוי להפוך אותו לאחד מהשוערים המובילים שלנו, אפילו עם פוטנציאל לאומי. לא הרבה שוערים מקבלים הזדמנות בגיל 30 אחרי קריירה בינונית מאוד במועדון כמו מכבי חיפה. מבחן ענק.
 

לא הרבה שוערים מקבל צ'אנס כזה בגיל כזה (ערן לוף)
 
8. רן בן שמעון. אמרנו בן חיים, אמרנו בוזגלו, אבל עומר אצילי הוא השם הכי חם בקיץ הזה. מבחן אצילי הוא מבחן עכשווי, מבחן של כסף. אם בית"ר תצלח איכשהו, בנס, את המבחן הזה, ותצליח להשאיר אצלה את הקשר לפחות לעונה נוספת, השאיפות של בן שמעון יהיו ברורות - ריצה בצמרת הגבוהה. 
 
אחרי עונה מצוינת תחת סלובודן דראפיץ', הכיוון הוא צמרת בלבד, ולבית"ר אסור להתבייש עם הסגל הדינמי והמאמן הרעב שלה - מקום שלישי הוא מינימום. כל זאת, אם יצליחו להשאיר את אצילי. גם בלעדיו הוכיחה בית"ר בלא מעט משחקים שהיא יודעת לקחת נקודות בליגה הזו. ולכן השאיפה של בן שמעון חייבת להיות 1-3.
 

בן שמעון, תלוי גם בעתיד אצילי (דני מרון)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ