תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

חולמים בגדול: הרקורד של סלטיק מספק תקווה לב"ש

חולמים בגדול: הרקורד של סלטיק מספק תקווה לב"ש
ההבדלים הגדולים בין בית וחוץ הפכו למגמה, האלופה מוכרחה לנצל אותה

יש הרבה מאוד אוהדים של הפועל באר שבע שנמצאים בחלום מתמשך מאז החל הקמפיין האירופי של אלופת המדינה. והם, העקשנים האלה, חסרי הניסיון האירופי האלה, ממשיכים לחלום.

 

החלום שלהם נראה כך: בדקה עשירית הקבוצה שלהם עולה ליתרון של 0:1 משער של מליקסון, בדקה ה־53 וואקמה מכפיל במבצע אישי שמקפיץ את טרנר, ובדקה ה־85 מישהו (את הרגע הזה בחלום הם לא זוכרים) נוגח פנימה. יש, אנחנו בשלב הבתים של ליגת האלופות.

 

 

נשמע הזוי, נשמע לא הגיוני, נשמע לא אפשרי. אבל תאמינו או לא, החלום הזה מחלחל לראשם של השחקנים מהאוהדים המשולהבים שדוחפים את הקבוצה וממלאים אותה באמונה, שבאמת אפשר לעשות את זה ולעלות הערב לאצטדיון טרנר הלוהט כדי לקחת את הכרטיס לצ'מפיונס.

 

לא הרבה פעמים קבוצה ישראלית יוצאת לאירופה ומקבלת חמישייה, ויוצאת כשהיא מתוסכלת ובטוחה שהיא טובה לפחות כמו הקבוצה שרק הרגע הביסה אותה. זו בדיוק התחושה שהייתה לשחקני הפועל באר שבע אחרי המשחק בסלטיק פארק, ולכן כבר בסיום המשחק היו לא מעט שחקנים שאמרו שזה עוד לא גמור ושאפשר להפוך את התוצאה.

 

ביטון וחבריו כבר נוצחו 2:0 בקזחסטן והובסו 4:1 מול לגיה ורשה (אודי ציטיאט)

 

בשני משחקי החוץ של סלטיק העונה במוקדמות ליגת האלופות היא הפגינה יכולת חלשה מאוד, ניכר שיש הבדלים גדולים בין משחקי החוץ למשחקי הבית שלה, ולא רק בקיץ הזה אלא בעונות קודמות. זו כבר מגמה אצל הסקוטים, כך שלפחות בפרמטר הזה יש לקבוצה של ברק בכר על מה לבנות.

 

גם זלזול לא תמצאו בסלטיק כשמדובר באפשרות למהפך היסטרי. למה? כי רק לפני שלוש שנים הפסידה סלטיק 2:0 לשחטאר קראגנדי בפלייאוף ליגת האלופות וגמלה לה עם 0:3 בבית ועלתה. זאת גם הייתה העלייה האחרונה של סלטיק לשלב הבתים של הצ'מפיונס. שנה אחר כך היא הפסידה 4:1 ללגיה ורשה בפולין וניצחה רק 0:2 בבית, אבל אופ"א העניקה לה ניצחון טכני של 0:3, שהספיק לעלייה לשלב הבא. ניסים קורים.

 

עד כאן החלום, ועכשיו למציאות. לטעמי בכר לא יהמר מההתחלה ויעלה עם ארבעה שחקני התקפה - משמע עם שני קשרי אמצע בלבד, כי זו הסיבה העיקרית להפסד הגבוה בסלטיק פארק, שהביא לקריסה במשחק החוץ. הוא יפתח עם שלושה קשרי אמצע וינסה לכבוש שער מהיר כדי שהמשחק יקבל תפנית חיובית מבחינת הבארשבעים.

 

ראדי. "ואז בדקה ה-85 מישהו נוגח פנימה (את הקטע הזה בחלום הם לא זוכרים)"

 

אם התוכנית הראשונית תעבוד, אז אולי המאמן הצעיר יהמר כי אז באמת לא יהיה לו מה להפסיד. אם לא, גם ניצחון מינימלי יתרום רבות לאלופה הישראלית, שתמשיך לצבור ניקוד לשנים הבאות, ואולי עוד תיהנה מהגרלות נוחות יותר בשנים הבאות. זאת נקודה שהפועל באר שבע חייבת לזכור - גם לניצחון יש תרומה גדולה, אפילו אם הוא לא יקנה לה עליה לשלב הבתים.

 

באר שבע מגיעה ללא לחץ משום שאי עליה לשלב הבתים של ליגת האלופות בוודאי לא תחשב לכישלון. עבור קבוצה שבפעם האחרונה שעברה סיבוב באירופה עוד חשבנו שיהיה פה שלום, העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית היא הצלחה מסחררת לא פחות. עכשיו היא מנסה לגעת בדובדבן, שנמצא גבוה מאוד בקצה העליון של הקצפת.

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ