תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שנת מבחן: גוטמן ישחזר את ההצלחה בהפועל תל אביב?

שנת מבחן: גוטמן ישחזר את ההצלחה בהפועל תל אביב?
מאמן הנבחרת בעבר נמצא שוב תחת זכוכית מגדלת. ב-21:00: מול באר שבע

אחרי העונה החלשה אשתקד, הפועל תל אביב החלה את העונה הנוכחית עם לא מעט תקוות להרבה יותר טוב. אלי גוטמן שהגיע במהלך העונה החולפת לאחר שסיים את תפקידו בנבחרת אמנם השאיר את הקבוצה בליגה, אבל גם הוא יודע שמדובר בסוג של שנת מבחן.

 

המועדון כבר מזמן לא גורף כותרות כמו בעבר ורק הצלחה של גוטמן ושל הפועל עצמה עשויה תעיד על שינוי מגמה. אז נכון, החברה הסינית CMEC תזרים למועדון כספים, גם רכש הגיע אך האם גוטמן עצמו יחזיר עטרה ליושנה?

 

 

הגיע כדי להחזיר עטרה ליושרה
אלי גוטמן מלא ניסיון ויודע שמדובר בתהליך אך במועדון מכוונים למעלה וכמו כל של שנה פחות מפלייאוף עליון יהיה כישלון.

 

יו"ר עמותת האדומים ויו"ר הקבוצה בעבר, בארי בן זאב אמר: "אני סומך על גוטמן, אין מישהו ייתר טוב ממנו בשביל הפועל תל אביב. בקדנציה הקודמת שלו הוא הצליח מאוד עם הפועל אבל זה גם לא היה ביום אחד, לקח לו כמה זמן והיתה סבלנות. הוא איש מקצוע מהמדרגה הראשונה, וצריך כלפיו סבלנות".

 


אל תשכחו מי בנה אותו (דני מרון)

 

גוטמן הגיע בשעתו להפועל תל אביב שגם אז נאבקה בתחתית. יחד עם מסע היחלצות מרשים ושחקנים כמו שלומי ארבייטמן, אלין טופוזאקוב ודימיטר טלקיסקי הוא החל בתהליך ששיאו היה דאבל ב-2010 ושלב הבתים של ליגת האלופות בעונה שלאחר מכן.

 

שחקנים כמו ערן זהבי וביברס נאתכו התפתחו תחתיו, אך לאחר קדנציה לא מוצלחת בנבחרת איך יעשה זאת שוב? "כל מאמן נבחרת שחזר לליגה נכשל בשנים האחרונות. חובת ההוכחה על אלי גוטמן. בשנה שעברה הוא הגיע להפועל בשביל להציל אותה אבל זה לא חוכמה יותר מדי גדולה, והשנה אם הוא לא יעשה קבוצה טובה הוא יהיה בבעיה. עד עכשיו הפועל לא נראית טוב בלשון המעטה, והקבוצה נבנתה בצלמו, הוא אחראי", מציין בלם העבר, יעקב אקהויז.

 


ישחזר את ההצלחה עם טופוזאקוב? סימיץ' (ערן לוף)

 

השנה צירף גוטמן שחקנים כמו חן עזרא, דמיר שובשיץ' ומרקו סימיץ' ויחד עם ארון שוינפלד ונמניה ניקוליץ' אמורים להיות השלד של הקבוצה החדשה שמטרתה להחזיר את הימים הגדולים. "עבר רק משחק אחד בינתיים, משחק סופר קשה בסמי עופר, אבל בסופו של תהליך הפועל תהיה קבוצה חזקה מאוד, ואני בטוח שהם יהיו בפלייאוף העליון, והם ייתנו פייט לבאר שבע. גוטמן יסודי, משקיען, לא מחפף ולא מעגל פינות ובגלל זה קוראים לו גרמני", אומר ג'ובאני רוסו, אחד שפרח תחת המאמן החיפאי.

 

"אם לא יהיה בצמרת, זה כישלון"
כאמור תחילת העונה תהיה מבחן חשוב עבור גוטמן והאדומים. את המחזור הראשון הוא לא צלח עם הפסד 1:0 למכבי חיפה. ב-21:00 מצפה לו הפועל באר שבע, האלופה. האם לא יווצר כאן כדור שלג?

 

ג'ובאני רוסו מוסיף בביטחון: "אלי גוטמן הוא אחד המאמנים היותר טובים בארץ, הוא אנציקלופדיה לכדורגל, ובטח שהוא לא שכח לאמן. גוטמן ממש לא איבד את זה, יש לו עוד הרבה שנים בצמרת של הכדורגל. הוא מאמן מודרני שכל הזמן לומד ופתוח לרעיונות חדשים. בליגה יותר מתאים לו לאמן כי היכולת שלו להשפיע על הקבוצה גבוהה יותר מאשר בנבחרת שזה רק אחת לכמה זמן. אוהדי הפועל יכולים להיית רגועים עם מאמן כזה".

 


אפשר להיות רגועים? (ערן לוף)

 

גם בן זאב מאמין שיש סיבה להצלחה באופק: "אלי לא השתנה בכלל כמאמן, והנבחרת היא בלתי רלוונטית לחלוטין. מאז עמנואל שפר בשנות אף אחד לא הצליח שם. בפילוסופיה שלו גוטמן לא השתנה בכלל, ואני מאמין שיהיה בסדר".

 

דווקא אקהויז חושב אחרת לגמרי ומבהיר כי הלחץ כולו על המאמן: "גוטמן בבעיה כי הפועל בשבילו זה סוג של ברירת מחדל. אחרי שנכשל בנבחרת הוא חשב שיאמן בחו"ל אבל זה לא קרה וגם היו שמועות שהוא בדרך למכבי ובסוף הוא הגיע להפועל. הוא בבעיה, והשנה הוא כבר לא יכול להגיד שהוא לא בנה את הקבוצה והוא גם קיבל מהבעלים את מה שהוא רוצה פחות או יותר. אם הפועל לא תהיה חזק בצמרת עם כדורגל טוב אז זה כישלון". 

 


כישלון או שיחזיר עטרה ליושנה? (עדי אבישי)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ