תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שידוך מושלם: סאבו יכול לפרוח בבית"ר

שידוך מושלם: סאבו יכול לפרוח בבית"ר
הסלובקי לקח את הזמן עד שהצטרף, אך אם יקבל אהבה יכול להיות בינגו

הסתיימה אחת הסאגות הארוכות של רכישת שחקן זר בישראל. אריק סאבו שחשש לבוא לישראל בגלל המצב הביטחוני והעובדה שהליגה בארץ לדבריו לא ברמה התרצה וחתם בבית"ר ירושלים לעונה ואף הסכים לאופציה לאחת נוספת.

 

האם המאמצים היו כדאיים ואכן סאבו שלא התאמן כבר יותר מחודש וחצי בצורה מסודרת יוכל לזנק הישר להרכב הבית"רי בצורה חלקה?

 

 

מחפש יציבות
הקשר שהגיע לפאוק בקיץ הקודם מספרטק טרנבה לא ממש התאקלם ביוון. פאוק זיהתה אותו במשחק מוקדמות הליגה האירופית מול הקבוצה הסלובקית ורכשה אותו בחצי מיליון יורו. ביום בו נפרד מטרנבה הקהל כולו הריע לו ומחא כפיים. הוא היה השחקן הכי אהוב במועדון.

 

סאבו לא עצר את הדמעות ועזב את המועדון אחרי למעלה מ-120 משחקים ו-37 שערים בכל המפעלים.

 

מי שהביא את סאבו לפאוק היה הנשיא שלה, הסלובקי לובוש מיכאל, שופט כדורגל בעבר שהפך מנהל. כשאיגור טודור הקרואטי שימש כמאמן הקבוצה בעונה החולפת הוא רשם 14 משחקים במועדון, אבל מרגע שהמחליף ולאדן איביץ' הסרבי החליפו, הסיטואציה השתנתה.

 


השחקן האהוב בטרנבה (Gettyimages)

 

אנטוני טצאקליס מ"ניוז גול" היווני אמר עליו: "הוא שחקן טוב עם עליות וירידות. יכול לתת משחק גדול ולהיעלם לשניים אחרים. בעיקר לא היתה לו הזדמנות להוכיח את עצמו ובעיית תקשורת".

 

סאבו גדל כנער במשפחה מרובת ילדים, תשעה אחים היו לו בכפר קטן בשם סורובטצה בסלובקיה. "זה היה מוזר עם כל כך הרבה ילדים בבית, אבל גם כיף. תמיד היה עם מי לדבר בבית. אף פעם לא הרגשתי לבד. היינו רבים מדי פעם, אפילו מגיעים למצב של מכות, אבל זה טבעי לילדות", התייחס בעבר לנושא.

 

כפי שכבר הבנתם הוא בחור מופנם, אבל כילד חיפש הרפתקאות ברחובות הכפר ותמיד היה מעורב בקטטות. "כל מה שהייתי עושה זה לריב ולשחק כדורגל. מהבוקר עד הערב", הוא נזכר בראיון לעיתון היווני "ספורט טודיי".

 


יספק אינטילגנציה על המגרש? (Gettyimages)

 

סקאוטים של ספרטק טרנבה איתרו אותו והוא נאלץ לעזוב בגיל צעיר את הכפר לטובת העיר הגדולה (במושגים סלובקים, בסך הכל 60 אלף איש).

 

בפאוק הוא כאמור התקשה להסתגל ולא הצליח להרשים. למעט משחק אחד עם שלושער בגביע לא ממש הותיר חותם. "זה הכל עניין של הסתגלות. קשה מאוד לעזוב את הבית לבד למדינה חדשה שאתה לא מכיר אף אחד. היו לי חברים בקבוצה כמו רוברט מאק והשתדלתי ללמוד קצת אנגלית", התייחס לנושא ביוון.

 

מעריץ של פדרר וספרי היסטוריה: תהיה כאן אהבה?
כמו שאתם מבינים מדובר בבחור רגיש, כזה שצריך חום ואולי בטדי הוא דווקא יזכה בזה. גם כשהוא כובש שערים, סאבו לא ממש מגיב לכך, מעין פוקר פייס. מדובר בבחור אינטליגנט. אוהב לראות טניס ואוהד גדול של רוג'ר פדרר. הוא אוהב לקרוא ספרי היסטוריה, לראות תכניות תעודה בטלוויזיה. משהו דומה לאופי של לודוביק אוברניאק ששוחרר ממכבי חיפה לאחרונה.

 


יש לו מעריץ בבירה (Gettyimages)

 

בפאוק דאגו לצוות אותו לרוברט מאק הסלובקי מאחר ואינו שולט באנגלית, דבר שיכול להקשות עליו את ההתאקלמות גם בבירה. יחד עם זאת, על המגרש כולם מעידים שמדובר בשחקן איכותי לגמרי.

 

"הוא אחד שעובד בשביל הקבוצה, בשביל החברים שלו. שחקן קבוצתי קלאסי", כינו אותו ביוון. גם בסלובקיה הוא מאוד מוערך למרות שלא נכלל בסגל האחרון ליורו 2016: "החלום שלי זה לשחק ביורו וזה היה מתסכל מאוד עבורי שברגע האחרון לא נכללתי ברשימת ה-23 ליורו. שיחקתי במוקדמות כך שהאמנתי שהמאמן יאן קוזק ייבחר בי. אולי העבודה שלא שיחקתי בפאוק בחצי העונה האחרונה השפיעה", אמר סאבו על העובדה שנשאר בחוץ.

 

בקיץ טרנבה עוד רצתה אותו חזרה, אבל בפאוק שאפו שישחק בליגה חזקה יותר. היו לו הצעות מפאס יאנינה היוונית וגם מבוכום שם אף ביקר לאחרונה. המועדון הגרמני חשש מהעובדה שחתם כבר אצל בית"ר ונסוג.

 


בבית"ר בונים על האיכות, אודל (דני מרון)

 

הקשר הסלובקי שהכיר את אשתו בדיסקוטק, קרוב אליה מאוד ויש אומרים שהיא זו שגרמה לו להתמהמה עם ההחלטה להגיע לישראל. לאחר שהביעה הסכמה, התרצה גם השחקן ונחת בארץ.

 

אלי טביב כהרגלו התעקש על הסלובקי. למה אתם שואלים? מדובר בקשר איכותי כשבבית"ר בונים עליו רבות ואף ציינו בקבוצה: "אם זה בול פגיעה הרווחנו. זה שחקן שיכול להיות גדול על הליגה. יחדעם יוהאן אודל אפשר להבין שתהיה כאן קבוצה חזקה", אמרו בבירה שם מקווים להרבה מקשר נבחרת סלובקיה.

 

אנטוני טצאקליס מ"ניוז גול" מסכם: "אם יהיו סבלניים כלפיו בבית"ר הוא יהיה אחד השחקנים האהובים. הוא משחק עבור הסמל ועבור הקבוצה". תחילתו של סיפור אהבה?

 


אז בסוף יהיה כאן סיפור אהבה? (בית"ר ירושלים)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ