תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אלישע: אצלנו מנפחים ציפיות ואז מתפנצ'רים

אלישע: אצלנו מנפחים ציפיות ואז מתפנצ'רים
הנבחרת מתכוננת לאיטליה, ניצחה את הצעירה 0:1 משער של רועי קהת

עם מעט מאוד אופטימיות לגבי העפלה, נבחרת ישראל פותחת קמפיין נוסף. הכחולים לבנים יתחילו את דרכם בשבוע הבא במוקדמות מונדיאל 2018 כשיארחו את איטליה החזקה באיצטדיון סמי עופר (שני, 21:45).
 

"אנחנו צריכים להיות ריאליים. מצד שני, בכדורגל צריך תמיד לדעת להיות אופטימי. מרימים פה פרופורציות בצורה לא ריאלית ואחר כך מתפנצ'רים", הדגיש אלישע לוי. "האיטלקים והספרדים מאוד דומיננטיים, צריך לעשות את הדברים נכון ולראות מה יהיה. אנחנו מאוד מכבדים את האיטלקים, יודעים שזו נבחרת מאוד פיזית ומאוד טובה, טקטית ומנטלית. מאמין שעם העזרה של הקהל אפשר להיות דומיננטיים ואפילו לעשות את הבלתי ייאמן". 
 

"איטליה היא אחת הנבחרות הטובות והיא הוכיחה את זה ביורו. הקהל אוהב את נבחרת ישראל והוא יבוא וידחוף", פתח מאמן הנבחרת אלישע לוי. "מן הסתם יש כאלו שירצו ויבואו לראות את האיטלקים, אני מקווה שיבואו ויראו גם נבחרת ישראל טובה שתציג כדורגל אטרקטיבי".
 

הבית של הנבחרת לא מעורר יותר מדי אופטימיות. מלבד איטליה, נמצאות בו גם ספרד ואלבניה מה שנותן לישראל סיכוי מזערי להשתתף בטורניר ברוסיה בעוד פחות משנתיים. "אנחנו הולכים לקמפיין עם נבחרות מאוד חזקות, אבל בכדורגל תמיד יש סיכוי. אני מצפה שנציג נבחרת מכובדת שלא תתבטל בפני אף יריבה", הודיע לוי.


לפני שנשאל על השחקנים אותם לא זימן לסגל אמר המאמן: "בחרנו את הסגל אחרי מאוד מחשבה ומעקב, עקבנו שלושה חודשים במגרשים בכדי לדעת את כל הנתונים. מן הסתם נשארו כמה שחקנים טובים בחוץ, גם להם יהיה זמן להגיע ולעזור".
 


אלישע לוי עם הלגיונר החדש בספרד (עדי אבישי)


"אצילי מאוד מוכשר וידע לתפקד גם בעין הסערה ולא הושפע מכך", החמיא לוי לשחקן החדש של גרנאדה, והמשיך: "אני מאמין בנבחרת שתהיה מאוד מלוכדת ומאוד רעבה. כל השחקנים יש להם דקות, יש כאלה שיותר וכאלה שפחות. אני לוקח את השחקנים שאני רואה לנכון שגם יתאימו לתפישה שלי. אני רוצה שתהיה לנו נבחרת שהיא קודם כל תחרותית. הקהל ועיתונאים מתחברים למי שנותן הכל, לא רק בדיבורים אלא במעשים. שהשחקנים ירדו מהדשא כמי שנתנו הכל עבור נבחרת ישראל". 
 
על הדרך ובניה לעתיד אמר המאמן: "לי תמיד הייתה דרך, אני מאמן של תהליכים. תמיד הסתכלתי קדימה וגם בנבחרת ישראל זה נכון. כשמדברים על הצערה, צריך לעשות את זה בצורה מאוזנת. צריך להסתכל על המטרה העכשיוית, להיות תחרותית, וגם להסתכל קדימה. עשינו אימון ראשון, בכל יום נראה באיזה כושר השחקנים נמצאים. יש לנו 3 שוערים טובים בלי הבדלים גדולים. אראה מי במצב הטוב ביותר ואתן לו את האפודה". 
 
 
זהבי כבר מתחיל להפציץ (עדי אבישי)
 
"מיכה משחק יותר דקות ונמצא בכושר טוב. לגבי אלמוג, גולסה שיחק אותו מספר דקות. אני עוקב אחרי כולם, כל אחד יקבל את ההזדמנות", הבהיר המאמן. "צריך שתהיה גאווה לבוא ולשחק בנבחרת ישראל. ככה צריך להסתכל על זה וככה נצליח. תסכימו איתי שאיטליה הייתה אחת הנבחרות הטובות ביורו. כולם ראו גם שזו אחת הנבחרות הכי איכותיות בהתקפה. כל השחקנים, למעט אולי ג'יאקריני וזאזה, נמצאים".
 
"הכדורגל הוא משחק קבוצתי וזהבי, שהוא באמת פנומן, תלוי כמו אחרים בקבוצה", הדגיש אלישע לוי. "אני בהחלט נותן את הדעת איך אנחנו נותנים לזהבי להביא את המספרים שלו לידי ביטוי בנבחרת. מאור בוזגלו הוא אחד שהלך איתי לכל אורך הדרך וכשחשבתי שלא צריך להזמין אותו, לא הזמנתי. מי שמתאים למשימה זה מי שאני מזמין. ואם לא, הדלת פתוחה בפעם הבאה". 
 
"אפשר לדבר על וויילס וגם על אלבניה", הסביר לוי כשנשאל על המודל שלו בהתייחס לאליפות אירופה האחרונה בצרפת. "אנחנו צריכים לשאוב השראה מהנבחרות הקטנות, גם מהרוח הקבוצתית כמו שראינו ביורו. נקווה שנגיע גם לזה".
 


קהת דאבור ומוגרבי כבר מתרגשים (עדי אבישי)

ביטון. ייפתח מול איטליה? (עדי אבישי)

שוער האלופה יהיה בין הקורות מול איטליה? (עדי אבישי)
 

לאחר מסיבת העיתונאים נערך משחק הכנה בן 60 דקות בין הנבחרת הבוגרת לצעירה המתכוננת למשחקים נגד פורטוגל וליכטנשטיין. המאמן אלישע לוי החל בהכנות המקצועיות בשיטת המשחק ומציאת ההרכב שיפתח נגד איטליה ביום שני.
 
המחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים עם שליטה ברורה של הנבחרת הבוגרת שלא הצליחה לכבוש. בדקה ה–56 מסר ערן זהבי לרועי קהת שבעט לשער השוער עומרי גלזר הדף וקהת בעט לרשת 0:1 לנבחרת הבוגרת.

הרכבים
 
בוגרת: דודו גורש;  בן ביטון, שרן ייני, שיר צדק, אופיר דוידזאדה; ביברס נאתכו, בירם כיאל,  אייל גולסה, עומר אצילי, ערן זהבי; תומר חמד.
 
צעירה: גולן אלקסלסי; לירן סרדל, דור פרץ, עאיד חבשי, שון גולדברג; דוד קלטינס, נטע לביא, עומרי אלטמן, סגס תאמבי, עידו דוידוב; שובל גוזלן.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ