תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"באר שבע היתה הפייבורטית, גם אם ערן זהבי היה נשאר"

"באר שבע היתה הפייבורטית, גם אם ערן זהבי היה נשאר"
דוידזאזה בראיון פרידה: "לא התלבטתי ברגע שהגיעה ההצעה מגנט, אפרוש בנגב"
"וואו, איזו שנה. זו הייתה השנה הטובה בקריירה שלי, גם מבחינה קבוצתית וגם אישית", כך אומר המגן אופיר דוידזאדה בראיון למקומון "שבע" שיתפרסם במלואו ביום שישי, רגע לפני שהוא עולה על המטוס ומצטרף לגנט הבלגית.
 
"זה נכון שלא היו לי מספרים, אבל הרבה מכך נובע מחוסר מזל", מסביר אקס הפועל ב"ש, "היו לי הרבה הרמות טובות, הרבה בישולים שלא נכנסו וגם בישולים לשערים חוקיים שנפסלו. זה לא נורא, כי מבחינת ההשפעה על המשחק, זו העונה הכי טובה שלי". 
 
 
"אין ספק שהיועץ המנטלי איתן עזריה הוא גורם מאוד גדול בהצלחה שלי", טוען דוידזאדה, "כשהוא הגיע, הוא לקח אותי באופן אישי ועברנו המון ביחד. המון שיחות, המון גישות חדשות ודברים חדשים שהוא הביא לי לכדורגל. נפתחתי לעולם הזה והוא כל כך משמעותי בכדורגל. הוא בן אדם מדהים שיודע איך לגשת לכל שחקן ואיך להתחבר לכל אחד והוא עזר לי המון. אני ואיתן נשמור על קשר ואני בטוח שאדבר איתו הרבה מבלגיה".
 
את הפרידה מבאר שבע ערך המגן על הבמה הגדולה ביותר שידעה הקבוצה אי פעם - בפלייאוף ליגת האלופות. הוא סיים בסטייל, כשנבחר בידי רבים לשחקן הטוב במשחק, שלטענתו היה הטוב בקריירה שלו. "גם בגלל המעמד וגם בגלל הקבוצה ששיחקנו נגדה, ליגת האלופות זו הרמה הכי גבוהה. הרגשתי חד ומאוד משוחרר. אמרתי שאני רוצה לעזוב בטעם טוב ואני שמח שזה קרה". 
 
הייתה לך איזושהי התלבטות כשהגיעה ההצעה מבלגיה? 
"לא הייתה בכלל התלבטות. יכול להיות שהייתה מגיעה הצעה טובה יותר, אבל לכל אורך הקריירה שלי אמרתי שהכל זה לטובה. כל דבר שקרה לי בקריירה, גם כשהיה נראה שזה לרעתי, בסוף עזר לי. אני לא מסתכל בדיעבד מה יכול היה להיות, חתמתי שם ואני שלם מאוד עם ההחלטה הזו ואעשה הכל בשביל להצליח שם".
 
קיבלת עצות מחבריך לקבוצה, שכבר היו בנעליים שלך?
"קיבלתי טיפים מכולם: מבוזגלו, מברדה וממליקסון. אליניב בא מבלגיה ועזר לי המון, הוא בן אדם מדהים והייתה לו קריירה אדירה שם. הלוואי ותהיה לי קריירה בבלגיה כמו שהייתה לו. מליקסון הוא חבר טוב ואנחנו מאוד קרובים, גם הוא עזר לי המון. הם נתנו לי הרבה טיפים וקישרו אותי לאנשים". 
 
"הם בעיקר אמרו לי להתלבש חם", צוחק דודזאדה וממשיך: "הבנתי שהמשחק שם יותר מהיר וחזק, אבל אין איזשהו טיפ מקצועי שקיבלתי. אני לא חושב שיש שם משהו שונה, אני פשוט צריך להמשיך אותו דבר ולעבוד קשה. דיברתי עם רמי גרשון, שעוזר לי המון. הוא כבר שש שנים שם ואני גם מכיר אותו מהנבחרת". 
 

"אני ומליקסון חברים קרובים" (דני מרון)
 
עד כמה הפרידה הייתה קשה?
"כאחד ששיחק פה שנים רבות בבוגרים, אני פה ליד המשפחה שלי והחברים שלי. למשפחה שלי לא קל, אבל הם תומכים ומבינים. אני בטוח שבזמן הקרוב אקבל 'כאפה', אבל נתרגל לזה. הנחיתה תהיה הרבה יותר רכה, כי יש שם ישראלים". 
 
איך אתה מסביר את העובדה שחוץ ממך, אף שחקן בית לא הצליח להשתלב בהרכב של הפועל ב"ש בשנים האחרונות?
"תמיד ארצה לראות כמה שיותר שחקני בית בהפועל ב"ש. זה מועדון שסימן ההיכר שלו תמיד היה שחקני הבית. יש לנו שחקנים מצוינים בנוער. הם צריכים להאמין בעצמם ולעבוד קשה, וזה יקרה".
 

מאמין בשחקני הבית (אודי ציטיאט)
 
האמנת שיום אחד תהיה אלוף במדי הפועל ב"ש?
"תמיד האמנתי, גם בתקופות הרעות שלי וגם של הקבוצה. האמנתי כי ראיתי את אלונה וידעתי שהיא לא תוותר עד שלא תיקח תארים. ראיתי אישה עם שאיפות מאוד גדולות, היא פשוט ווינרית. בכל שנה היא למדה מהטעויות ותיקנה, ובסוף זה השתלם והגיעו התוצאות". 
 
אתה עוזב עמדה שלא בדיוק הייתה בה תחרות בשנים האחרונות.
"קודם כל, יש את בן תורג'מן, שגם בשנה שעברה כשהחליף אותי היה מצוין ואני סומך עליו. ברור שצריך שני שחקנים על כל עמדה".
 
השנה, עם ההתחזקות של ב"ש והעזיבה של ערן זהבי, מה הסיכוי לדעתך לזכות באליפות שניה ברציפות?
"אני חושב שב"ש פייבוריטית, גם אם זהבי היה נשאר. כרגע ב"ש יותר טובה, אין ספק. היא כבר יודעת איך לקחת אליפות וזה כבר טוב הניסיון הזה. מבחינת איך תתפתח העונה, אי אפשר לדעת, אבל אני מכיר את ברק והשחקנים והאופי שם חזק, אופי של ווינרים. לדעתי הם יקחו אליפות גם השנה".
 
עוד לא הספקת לעזוב, וכבר אתה חוזר למשחק הנבחרת מול איטליה. איך זה לייצג את ב"ש בנבחרת?
"בשבילי לייצג את ב"ש בנבחרת זה הכי כיף שיש. בזמן האחרון יש הרבה נציגים של הקבוצה בנבחרת, וזו גאווה למועדון, לאלונה, לכולם וגם לי כשחקן בית. זה הכי מרגש שיש". 
 
אם תחזור לארץ, יש מצב שנראה אותך משחק בקבוצה אחרת?
"ברור שהאופציה הראשונה בארץ תהיה לחזור לבית שלי. כשאני ארצה ואהיה מוכן, אחזור לבאר שבע. החלום שלי הוא להצליח באירופה, והשאיפה היא שבשנים האחרונות לקריירה ארצה לחזור לפרוש כאן". 
 

שואף לפרוש בבירת הנגב (דני מרון)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ