תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כבירי? אוהדי הפועל ת"א מתגעגעים לטביב

כבירי? אוהדי הפועל ת"א מתגעגעים לטביב
ביציעים האדומים בוכים על הטעות לאור הפזרנות של הבעלים החדש

הרוב המוחלט של אוהדי הפועל תל אביב תמך בזמנו באינתיפאדה שעשו לאלי טביב, האולטראס אף שמחו לאידו של הבעלים של בית"ר ירושלים ביום כשהורשע בבית המשפט לאחר שהשומרים שלו הכו פרחח משלהם שחדר לביתו. שלוש שנים עברו והם מ-בו-אסים, מתחרטים. שלוש שנות ממשיכיו – חיים רמון ואמיר כבירי – הפילו את האדומים לבור בלי תחתית והצלילה נמשכת.

 

האדומים הפכו לצל של היריבה העירונית, מכבי תל אביב אבל אפילו טביב ובית"ר שלו כבר מזמן השאירו אבק.

 

 

בעוד בית"ר של האקס היא תלמידה מצטיינת ברשות לבקרה וגם מסיימת ברווח תפעולי, הפועל תל אביב היא הילדה הבעייתית אצל עו"ד אורליצקי וערימת החובות והתביעות רק מצטברת והולכת. בעוד הצהובים שחורים תחת טביב מסיימים בצמרת הליגה ומתקדמים במפעלים האירופיים, האדומים נאבקים כבר שנתיים נגד ירידה.

 

טביב הואשם על ידי אוהדי הפועל בקמצנות ובבעיות חוזיות עם הכוכבים דאז אבל האמת היא שהבעלים פשוט היה ריאלי. טביב הוא אחד שמביא כשיש, ולא מפזר צ'קים ללא כיסוי כמו כבירי. טביב הגזים כשהציע לעומר אצילי חוזה של 100 אלף דולר לעונה בלבד (ונענש לבסוף בהליך בורר ובסעיף שחרור נמוך) אבל המהלך שלו פחות גרוע מלהעניק 350 אלף יורו לעונה לקלאודיו (מי?) בומבה, שחקן שהרוויח 70 אלף דולר לעונה ברומניה.

 


גם הם מתגעגעים לטביב? (עדי אבישי)

 


מצטערים על הטעות? (דני מרון)

 

אם כבירי היה מיץ' גולדהאר אז היינו יכולים לפטור את הסיפור עם בומבה (וזה רק מקרה מייצג) במשיכת כתפיים על הסכום המופקע, אלא שלכבירי אין עשרות מיליוני יורו לבזבז כמו שיש לקנדי, אלא מדבר בכסף באוויר. בהתנהלות מסוכנת ולא ממש תקנית.

 

טביב גם היה מוכר את שגיב יחזקאל למכבי, למעשה הוא היה מוכר גם את סמל הפטיש והמגל ואת הצבע האדום לכל דורש תמורת מחיר מתאים. מצד שני הוא לא היה מביא קשר לא מוכח ובעל אופי בעייתי כמו בן רייכרט במיליון יורו ממכבי תל אביב רק בשביל האגו והזקפה האדומה.

 

כבירי גם, כך מספרים, הוסיף סעיף בכל חוזה שחתם על שחקן לפיו אסור לו לעבור למכבי תל אביב, רק בכדי שהוא עצמו יפר אותו עם המעבר של יחזקאל. והכי מצחיק או שמא יותר עצוב שג'ורדי קרויף הוא לא הנבל בסיפור המעבר אלא הדוד הטוב. בדומה ליעקב שחר ובית"ר ירושלים בתחילת העשור, המנג'ר הצהוב קנה שחקן שהוא לא ממש צריך ועל הדרך הזרים להפועל תל אביב 700 אלף יורו – שהם למעשה 1.3 מיליון יורו -  הכרטיס של החלוץ וגם ויתור (זמני, אבל לך תדע עם כבירי) על הכספים שהאדומים נותרו חייבים לו בעסקת רייכרט.

 


לא ממש יכול לחייך (עדי אבישי)

 

בכלל כבירי מזכיר קצת את משה דדש, יו"ר בית"ר המיתולוגי, שרכש שחקנים בלי הכרה ובלי בקרה, החתים על מפיות ושילם במזומן ביד ואחריו הגיע באמת המבול. בית"ר התרסקה כלכלית וכמעט ירדה ליגה בעונת 2001/02. ההבדל הוא שלפחות דדש הביא לבית"ר בתקופה ההיא שלוש אליפויות.

 

אלא שבליעת הכבוד (המטופש מלכתחילה) עם המעבר של שחקן מוביל מהפועל תל אביב ליריבה העירונית השנואה, היא רק הבעיה הקטנה של האדומים. כדי לסגור את הבור, כבירי היה צריך להכריז בקיץ על שנה פיננסית, ללכת לבקרה עם תקציב מינימום, להביא את יוסי אבוקסיס ולהילחם עם סגל חלש על הישארות. אלא שלא כך קרה. חן עזרא, מרקו סימיץ', ניקולאי גורובסוב ודמיר שובשיץ' הם לא שחקנים זולים. והנה הבור שנסגר במקום אחד, נפתח בשני.

 

ההתאחדות והמנהלת היו צריכים לגבות את עו"ד אורליצקי וזה היה צריך לאיים על כבירי שלא ירשום אף שחקן עד אשר יכוסו החובות, או מרביתם. אלא במדינת הישראבלוף הכל עובר והסיכוי שהפועל תל אביב תהפוך העונה למכבי נתניה 2 ממשיך לקבל תאוצה.

 


רייכרט, עליו טביב לא היה משלם מיליון יורו (עדי אבישי)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ