תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

זהבי הודה: "ברור שתיקו נגד איטליה יספק אותנו"

זהבי הודה: "ברור שתיקו נגד איטליה יספק אותנו"
קפטן הנבחרת במסע"ת. אלישע לוי: "זה לא הוגן שמטילים ספק באייל גולסה"
בעוד כ-24 שעות, קמפיין נוסף של נבחרת ישראל ייפתח עם משחק בית קשה בסמי עופר מול איטליה החזקה במוקדמות מונדיאל 2018 (שני, 21:45). 
 
בניגוד לפעמים הקודמות בה העפלה נראתה כמו הישג אפשרי, הפעם המצב שונה לחלוטין. האזורי שהגיעו עד לשלב רבע גמר יורו 2016 בו הפסידו לגרמניה רק בפנדלים הם משוכה כמעט בלתי עבירה, למרות ההפסד הביתי 3:1 בהכנה מול צרפת. 
 
 
עבור אלישע לוי זה יהיה המשחק הרשמי הראשון על הקווים, וכבר בו הוא מקבל יריבה קשה במיוחד בבית. המאמן בן ה-58 מסתמך בעיקר על לגיונרים ושחקנים משורות האלופה הפועל באר שבע, ומקווה שיצליח לעשות את הבלתי ייאמן.
 
"זה מאוד מרגש אותי. אף אחד לא יכול להכין אותך לדבר כזה", הודיע אלישע לוי. "הייתי בליגת האלופות ולקחתי אליפויות, אבל לאמן את נבחרת ישראל - בשבילי זו שליחות. אני מאוד מתרגש, אבל בטוח שזה יעבור מהר".
 
"אני סגור על מרבית ההרכב, אבל יש כמה עמדות שאני עדיין מתלבט לגביהן", סיפר לוי והתייחס למי שיעמוד בין הקורות: "יש לנו שלושה שוערים טובים. אני יודע מי יפתח נגד איטליה, אבל אני לא אפרסם את זה לפני שהשחקנים שלי יודעים. אני רוצה שתהיה היררכיה ברורה בשער, אבל זו רק התכנסות שניה בלבד ואני עדיין לומד".
 

זהבי ולוי לא יכולים לעצור את ההתרגשות (ערן לוף)
 
אחד השחקנים שצפויים לקבל את חולצת ההרכב הוא אייל גולסה, שרבים טענו כי הוא לא האיש המתאים למשימה הקשה מול האיטלקים.
 
"לא חושב שזה הוגן להטיל בו דופי. צריך לכבד את הסגל שהמאמן בוחר", אמר אלישע לוי. "בקשר לאייל, הוא שחקן קישור פיזי ואתלטי שמתאים למחשבה שלי. הוא מתאים לסוג המשחק שהולך להיות. לא בטוח שהוא ישחק, אבל הזמנתי 20 שחקנים וכל אחד בתמונה. אם הוא ירגיש טוב, אז הוא בהחלט יכול לפתוח".
 
על השאיפות להפתיע ולהגיע לרוסיה 2018 אמר לוי: "אני לא חושב שזה רציני לדבר על מקום במוקדמות, אבל אנחנו רוצים להיות תחרותיים ולהיראות טוב. רוצים להראות איזושהי דרך, קבוצה שמשחקת כדורגל חיובי, טקטי, מאוזן". 


גולסה (משמאל). "לא הוגן שמפקפקים בו" (עדי אבישי)
 
לוי נשאל בנוסף על אחת החולשות הגדולות של הנבחרת: "בכדורגל של היום מצבים נייחים זה סיכוי לגול. היום יותר קשה להגן נגד זה. אני לא חושב שזו קללה. צריך למזער את הנזקים האלה מודע ליכולת הפיזית של האיטלקים".
 
היציעים בסמי עופר צפויים להיות מלאים, ולוי מקווה שזה יעניק דחיפה: "אני מבין שהמגרש יהיה מלא, לא שהיו לנו ספקות. הקהל מוכיח בפעם המי יודע כמה שהוא אוהב מאוד את נבחרת ישראל. הוא יתן לנו תחושה של בית וזה יכול לתת לנו אנרגיות עצומות".
 
גם עבור ערן זהבי זה משחק מיוחד כשיענוד לראשונה את סרט הקפטן מול המדינה בה שיחק. "לא עקבתי יותר מדי אחרי איטליה, לא ראיתי אקט של יהירות או זלזול מצידם. אני בטוח שבפתיחת קמפיין הם לא ירצו לזלזל. הם באים עם ההרכב הכי טוב ומצהירים שהם רוצים לנצח. לא מרגישים את הזלזול". 
 
ונטורה. האיטלקים מזלזלים? (gettyimages)
 
זהבי הראה אופטימיות לגבי הסיכויים להוציא משהו מהמשחק: "אני יודע שאנחנו פחות טובים, אבל בואו ננסה לפחות. ואם לא, הדרך תהיה אולי כואבת ונחטוף עוד גול, אבל אז ננסה להשתפר. ברור שתיקו מול נבחרת איטליה יספק אותנו. אבל אם נוכל לנצח במשחק, אז נלך על זה בכל הכוח. קונה תיקו" .
 
על החוויות מארץ המגף: "יש לי זכרונות טובים מאיטליה. לא שיחקתי יותר מדי, אבל זה היה טוב לקריירה שלי. למדתי הרבה ברמה הטקטית, וכשחזרתי לישראל השגתי הרבה בזכות זה. זה היה עונג לשחק שם. פלה? שיחקתי נגדו, הוא שחקן מצוין".
 
זהבי החמיא בנוסף למאמנו החדש בנבחרת: "אני לא אוהב להשוות בין מאמנים כי אני לא רוצה לפגוע באחרים, אבל אתה מרגיש משהו אחר מאלישע. הוא מתייחס לשחקנים בגובה העיניים, גם אלו שלא בתמונת ההרכב מרגישים את זה. יש מאמנים שמצליחים להגיע אליך יותר בפן האישי.


זהבי קונה תיקו (ערן לוף)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ