תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הנתון שמעסיק את טביב וגוטמן

הנתון שמעסיק את טביב וגוטמן
רון עמיקם על תנודות השוק ועל המרוויח הגדול מעסקת מיכאל אוחנה
1 אלי טביב גאון. ברצינות. ראש הממשלה יכול ללמוד ממנו כמה פרטים בהישרדות, במצגי שווא וביכולת לגרוף הון – כל הון – מכל מצב.
 
מי שהייתה לו אשליה שברק יצחקי או גילי ורמוט – והיו כאלה חשבו ששניהם יחד – ישחקו בבית"ר ירושלים, לא מכיר כנראה את הלך המחשבה הקר, הכלכלי והפרקטי של בעלי בית"ר ירושלים. כשהוא אומר, בשיא הטבעיות, שהוא היחיד שהרוויח מכדורגל בישראל, כדאי להקשיב לו. עדות מגוף ראשון.
 
טביב לא משלם פיצוי לקבוצות על שחקנים בני 31-32. על שחקנים צעירים הוא משלם בקושי 150 אלף שקל, אז בדולרים? ביורו? בלירה מלטזית? בריאד סעודי? טביב נתן לעומר אצילי שכר של 40 אלף דולר בעונה, אז פתאום הוא ייתן לשחקן 180 אלף? מה קרה? מי מת? מי קבע את הסטנדרטים האלה? שחקן כדורגל, בשביל שעתיים ביום וכמה שעות במוצ"ש או ביום חול (במקום אימון), צריך לקבל 15 אלף שקל ברוטו בחודש – על פי הסטנדרטים שלו - מה פתאום 70 אלף נטו? 
 
ברקת. רצתה את אוחנה ושילמה (ירון אלפי)
 
תראו את אלונה ברקת. רצתה ברגע האחרון את מיכאל אוחנה, השכיבה 4.5 מיליון שקל וסגרה את זה בחדרי חדרים. בבית"ר, אם אפשר על הדרך למכור עוד כמה מנויים עם הספין הזה, לתת שקט תעשייתי ולהוריד מהגב כמה מטרידים, מה רע? מיץ' גולדהאר סרב? ברור שיסרב. למה הוא צריך כל הזמן להיות פילנטרופ? כמה עלו לו אלי דסה ושלומי אזולאי? הנה, בית"ר מכרה את אצילי ב-750 אלף יורו והביאה במקומו כלום. מי אמר שלא מרוויחים בכדורגל?
 
2 ההעברה הכי טובה בחלון ההעברות היא של מיכאל אוחנה להפועל ב"ש, אבל היא לא הייתה מתאפשרת אלמלא הפועל ב"ש הייתה גורפת כל כך הרבה כסף בחודשיים האחרונים באירופה. לקנות במיליון יורו 50 אחוז מכרטיסו של שחקן שהשלים רק לאחרונה את משחקו ה-40 בליגת העל, זה להבין כי הוא לא יימכר הלאה בסכום שיצדיק את קנייתו - אחרת בכל מקרה ב"ש תפסיד - וכל המטרה בקניית אוחנה היא השקעה לטווח ארוך. 
 
דודו דהאן. המנצח הגדול של העסקה (יקי צימרמן)
 

מקצועית, לא כלכלית. אוחנה הוחתם ל-5 שנים, הוא ירוויח אמנם שכר מדורג, אבל לא כזה גבוה, ובממוצע 150 אלף דולר בלבד לעונה (מחיר מציאה לחייל בחופשת שחרור), ובפועל הוא ירוץ השנה כעתודה למליקסון ובוזגלו ובעונה הבאה יתכן שכבר ישחק במקום אחד מהם. ההברקה גאונית, אבל לא הייתה מתאפשרת כנראה אם ב"ש לא הייתה עוברת את אולימפיאקוס. 

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

3 קראתי באיזשהו מקום שהפועל ת"א הרוויחה בחלון ההעברות הנוכחי. שיחררה את יחזקאל, הביאה את עמאשה, עשתה קניות טובות במינימום כסף ומקסימום פוטנציאל ועשתה מכירות הזויות במקסימום כסף ומינימום נזק. קבוצת הפועלים הפכה לקבוצת הסוחרים.

יחזקאל. מאדום לצהוב (עדי אבישי)
 
בשורה התחתונה, הכסף לקייזרסלאטורן לא שולם, הכסף של דוס סנטוס לא שולם, ה"תביעות מתקופת טביב" לא שולמו. הפועל ת"א עומדת על פתחו של תהום, עם סינים או בלעדיהם, מתקשה לעמוד בתזרים, עוד לא יצאה מה"במבי" בלי שריפה.
 
עמאשה. ילבש אדום (אתר מכבי חיפה)
 
אגב, עמאשה הוא רכש אדיר. אחד השחקנים המהירים בליגה, אם לא המהיר מכולם. שחקן של מספרים, שחקן של קבלות שלא שומר על יציבות. הבעיה שלו היא שהוא שחקן עומק. להגיע לכדורי רוחב יהיה לו קשה. אני מאוד מקווה שהפועל ת"א והאחראי על הצד המקצועי שלה ישנו DNA ויתחילו לשחק כדי להבקיע שערים, ולא רק כדי לשלוט במגרש. בשביל זה עמאשה הגיע. הוא יהיה זה שיוכיח: אין שחקן טוב, יש רק קבוצה טובה.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ