תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

די לתירוצים: הפועל ת"א נראית נורא

די לתירוצים: הפועל ת"א נראית נורא
המאמן קיבל את מבוקשו, אבל במקום לכבוש רק המקורבים עובדים. טור דעה

אתה מסתכל על הסגל של הפועל תל אביב ורואה קבוצה מהדרג השני בליגה. לא מכבי תל אביב ולא באר שבע, אבל קבוצה שיכולה להשתבץ לחלק העליון.

 

הקשיים הכלכליים אמנם קיימים ומאיימים, אבל אתה שומע בכל מקום - מאלי גוטמן ועד אחרון השחקנים - שהכל בסדר או לפחות יהיה בסדר, ושבכל מקרה אין הפגנות או שביתות או אפילו מרירות שעולה ומבעבעת במהלך ימי השבוע בתקופת האימונים וההכנות.

 

 

ואז מגיע משחק ליגה, אחריו עוד משחק ובתום שלושה מחזורים לא רק שהאדומים נועלים את הטבלה ולא רק שלא הצליחו לכבוש אפילו שער אחד-קטן-מסכן-מצמק-משהו, אלא פשוט מפגינים כדורגל נוראי.

 

עזרא. הפועל ת"א מפגינה כדורגל נוראי (עדי אבישי)

 

מקורבי גוטמן עוד יפמפמו לכם במהלך השבוע שהפועל תל אביב שיחקה מול האלופה, מול מכבי חיפה בסמי עופר ושרק ההפסד למכבי פתח תקווה היה המיותר, אבל אתם לא תאמינו להם. כי ראיתם במו עיניכם שהאדומים משחקים כמו קבוצת אמצע טבלה בליגה הלאומית.

 

את הכותרת "גוטמן קוסם" המקורבים מכרו לכם כשהוא הגיע במקום גיא לוי. כשהקדנציה שלו בחודורוב נפתחה בשלושה הפסדים הסלוגן היה שהקוסם הגיע לתוהו ובוהו, שהשאירו לו אדמה חרוכה, קבוצה לא מאומנת ובלי ביטחון, שאין לו שחקנים ומה לא. כשניצח בדרדל'ה שני משחקים בפלייאוף התחתון כבר התבשרנו שגוטמן הוא שהציל את הפועל תל אביב מירידת ליגה.

 

אבל העונה הזאת כבר נגמרו התירוצים. גוטמן קיבל שחקנים, שמרו בשבילו על ארון שוינפלד ונמניה ניקוליץ' שחוזרו על ידי קבוצות אחרות ולמרות קשיי הנזילות היה מחנה אימונים מסודר – העמידו לרשותו את התנאים להצליח. לא לרוץ לאליפות או משהו, אבל בהחלט להחזיר מועדון פאר כמו הפועל תל אביב למקום הראוי לו – השתלבות בצמרת.

 

ניקוליץ'. לבקשת המאמן הוא נשאר כאן (עדי אבישי)

 

מכאן, ואל תקשיבו לקמפיינים מטעמו של המאמן שבוודאי ירוצו השבוע בתקשורת, שהכישלון הקולוסאלי בפתיחת הליגה רשום כולו מאלף ועד תו על אלי גוטמן. רן בן שמעון יכול לתרץ איך בית"ר ירושלים רק עם שלוש מתשע – פה הפקרות בהגנה שהובילה לאיבוד הובלה כפול (מול מכבי פתח תקווה), פה שלל של החמצות וחוסר ריכוז בשניות הסיום (מול קריית שמונה), שוטה ארבלזדה יכול להפנות אצבע מאשימה כלפי טל בן חיים האנוכי שגרם לאיבוד שתי נקודות - אבל אצל האדומים אין תירוצים, כי אין בכלל מצבים לשער ומכאן שאין החמצות.

 

האדומים משחקים כדורגל של בית קברות: חרישי, אנמי חסר מטרה. כאילו הפואנטה היא להעביר מסירות מרגל לרגל, כאילו אין שער ואין שוער. וכל זה קורה כאשר החלוץ הטוב בארץ לובש את המדים האדומים ומעביר 90 דקות בתסכול מתמשך. 553 דקות ליתר דיוק.

 

מאבד את עצמו בהתקפה האדומה (עדי אבישי)

 

אז מה קרה לקוסם? שאלה טובה. הנה תשובה אפשרית: נשחק בנבחרת ישראל. נשמע מופרך, לא קשור? בוא נבדוק. לואיס פרננדס נשא בתפקיד לפני גוטמן? כמה קבוצות או נבחרות הוא אימן מאז? יפה.

 

והיה את דרור קשטן. מה קרה לו אחרי הנבחרת? המאמן המעוטר ביותר בעיקר נבעט מקבוצות. ושלמה שרף? החזיק מעמד שני משחקים במכבי תל אביב, חילטר בבאר שבע והפך לפרשן. מצליח. אבל פרשן. אולי כדאי שאלישע לוי יחשוב על פרישה מראש בתום הקדנציה או הקדנציות שלו.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ