אמיר כבירי מוכרח ללכלך את הידיים

אמיר כבירי מוכרח ללכלך את הידיים
בעלי הפועל חייב להילחם במדליפים, לשלוט במידע וגם בחדר ההלבשה

המחזור השלישי הסתיים, ובהפועל ת"א צצים גורמים שמתרעמים ומכוונים אש לכיוונו של אלי גוטמן. עוד לא התחילה העונה, וכבר מסיקים שם מסקנות. אם הבעלים אמיר כבירי רוצה מועדון חזק, הוא צריך להתחיל בטיפול שורש בתוך המשפחה.


אי אפשר שכל מיני מקורבים לצלחת יתחילו לערער את היסודות רק בגלל שנתנו להם מעמד בתוך המועדון. חוזקה של קבוצה נמדד בגב הקשיח בתקופות קשות, ולא בזמן שמלקקים את הקצפת.


הרי מה הפך את מכבי חיפה למועדון על בשנות התשעים? השלטון היציב של יעקב שחר בזמן שמועדונים אחרים החליפו בעלים והנהלות בקצב של מאמנים מפוטרים. מסביב יכלו לקרקר עד מחר, אבל אנחנו ידענו שיש אחד בכרמל שקובע - בעל הבית.


היום מיץ' גולדהאר הוא הפנים של מכבי ת"א, בית"ר ירושלים הולכת לטוב ולרע לפי הקו של אלי טביב. ומה קורה כאשר כבירי רוצה לכנס ישיבת דירקטוריון חשובה? עוד לפני הכינוס היא כבר מופיעה בכותרות הראשיות.שחר. דוגמה לשלטון יציב (ערן לוף)


מה אכפת לי? עיתונאים ניזונים מהדלפות וכותרות ענק. פעם אמר לי אברהם טבק, גדול עיתונאי הספורט בישראל, שבכל יום קורה משהו חדש בקבוצת כדורגל. כששאלתי 'אבל איך אני אדע?' הוא ענה 'אל תדאג, מספיק ששני אנשים במועדון יודעים'. טבק צדק במיליון אחוז. כשיש דירקטוריון ומתחילים להתקשקש, אז גם מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ. מה אכפת למשופם מקצה השולחן? בעל הבית ישלם את המחיר, בעוד שהוא קושר קשרי ידידות עם איזה איש תקשורת מפורסם כדי לזכות פעם באיזה פירור בתוכנית ערב.


כבירי צריך מסביבו אנשים שהוא סומך עליהם. הרי לא חייב להיות שרלוק הולמס כדי להבין מי מדבר עם מי ומי מוציא דברים החוצה. הוא צריך לשלוט במידע ובמצב הרוח בחדר ההלבשה. אסור לו לתת למתח לצוף בשלבים כל כך מוקדמים. הרי גם במכבי פתח תקווה יודעים שבסיום העונה הם לא ירוצו לאליפות ושמדובר רק בפתיח.גוטמן. צריך ראש נקי (עדי אבישי)


הבעלים של הפועל תל אביב  בחור נחמד, כנראה גם בעל כוונות טובות, אבל עד עכשיו הוא לא עושה קולות של בוס גדול. מאז שהגיע אין רגע דל: רכש כושל, חובות מצטברים ומאבקי תחתית. הגיע הזמן שהוא ידפוק על השולחן, ינקה את השורות ויסדר קצת שקט בזמן שהאדמה רועדת. כן, הפועל תל אביב עלולה להסתבך העונה במאבקי מרתף, אבל גם בקלות מסוגלת להתרומם לצמרת.


עם כל הכבוד לנציגות האחרות בליגת העל, יש לאדומים אולי את המאמן הטוב בישראל, שכל מה שהוא צריך כרגע זה ראש נקי ולא עוד פרנויה על מי זה שמלכלך עליו מאחורי הגב.


זהו רגע המבחן של כבירי. אי אפשר לנהל מועדון בלי ללכלך את הידיים, בלי לדרוס ולרמוס. אם הוא לא יעשה את זה עכשיו, הוא ישלם מחיר יקר וכואב. לא לשכוח, בקרוב הדרבי.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ