תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רשמית: גיא לוזון מונה למאמן הפועל ת"א

רשמית: גיא לוזון מונה למאמן הפועל ת"א
אקס צ'רלטון וליאז' יערוך בכורה בדרבי מול מכבי. גוטמן יהיה מנהל מקצועי

״אני שמח ונרגש לחזור להפועל תל אביב ולכדורגל הישראלי בדלת הראשית", כך אמר גיא לוזון, מאמן האדומים, בהודעה הרשמית שהוציא המועדון על מינויו, "ברגע שאמיר כבירי ואלי גוטמן פנו אלי זה נגע בי מיידית. הערכה והפרגון מצד פרסונת כדורגל כמו גוטמן הם החותמת לאמונה  ביכולת שלי. אני מאמין שיחד עם הסגל הקיים והקהל הנהדר של הפועל נביא את הקבוצה למקום הראוי לה."

 

ההודעה הרשמית נפתחה במשפט: "הפועל תל אביב גאה להודיע על צירופו לצוות המקצועי של גיא לוזון, מאמן בכיר עם ניסיון בליגה הישראלית, בחו״ל ובנבחרת הצעירה, שיעביר כבר ביום רביעי את אימון הבכורה שלו ויערוך את משחקו הראשון כמאמן ביום ראשון בדרבי מול מכבי". עוד הודיעו האדומים על מסיבת עיתונאים שתתקיים ביום חמישי עם הבעלים כבירי, גוטמן שימונה למנהל מקצועי ולוזון שאמור להרוויח כ-180 אלף דולר עד לתום העונה.
 
 

 

על פי הסיכום כל הסמכויות המקצועיות יהיו בידיים של לוזון, בעוד גוטמן אמור לשמש בתפקיד דומה לזה של תור-כריסטיאן קרלסן במכבי חיפה כמנהל ספורטיבי. כלומר לא יעביר אימונים, לא יתערב בקביעת הרכבים וכלל לא יהיה על כר הדשא אלא ביציע.עבור לוזון מדובר בקדנציה שנייה בהפועל תל אביב. הוא פתח את עונת 2007/08 כמאמן האדומים אבל פוטר כעבור כמה חודשים כשהקבוצה היתה מתחת לקו האדום.
 
 
המהלך הזה היה פרי יוזמתו של גוטמן עצמו ולא מהלך אותו הוביל הבעלים של הפועל תל אביב אמיר כבירי. אחרי משחק הליגה האחרון (3:3 מול עירוני קריית שמונה) חש גוטמן כי הקבוצה חייבת שינוי וחשב על שני שמות שיבואו תחתיו כמאמנים. השם הראשון היה ניר קלינגר והשני לוזון. את הקשר בין גוטמן למאמן הנכנס עשה אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לשעבר ודודו של השחקן. גוטמן שהשתכר במועדון כ-250 אלף דולר הסכים לקצץ בשכרו על מנת שלוזון יגיע לחודורוב.

 

 

לוזון. מאז שנפרד מהממלכה לא אימן (Gettyimages)

 

גוטמן עצמו אמר בהודעה הרשמית: ״החלטנו למנות את לוזון למאמן הקבוצה במטרה להצעיד את המועדון קדימה להשגת היעדים הגדולים שהצבנו בפנינו. גיא יהיה אחראי על העברת האימונים, ניהול המשחקים ובחירת ההרכב הפותח. 
כמנהל המקצועי יתאפשר לי עתה במקביל לעבודה היומית, להתוות את המדיניות המקצועית לכל חלקי המועדון - ממחלקת הנוער ועד לקבוצה הבוגרת".
 
 
 
כבירי. "המהלך הזה נעשה בלי קשר למיקום והיה קורה גם אם היינו בצמרת" (עדי אבישי)
 
 
הבעלים כבירי העלה כמה פרטים מעניינים בהודעה שמסר: ״כבר בפגישה הראשונה שלנו, עוד בטרם חזר להפועל ת״א בשלהי העונה שעברה, שיתף אותי גוטמן ברצונו למנות מאמן בכיר שיעבוד תחתיו. מינוי מאמן מוביל יאפשר לגוטמן ולי לגבש את האסטרטגיה הדרושה למועדון בשנים הקרובות כדי להחזירו למקומו הטבעי בצמרת הכדורגל הישראלי. אני סמוך ובטוח שגיא לוזון הוא האיש הנכון להוביל את הקבוצה העונה. למיקום הנוכחי של הקבוצה אין קשר למהלך והוא היה נעשה גם במידה שהקבוצה היתה בצמרת. אני מבקש להביע הערכה גדולה לגוטמן על כך שהציע כי שכרו של לוזון יקוזז מהשכר שלו לנוכח האתגרים הכלכליים הנוכחיים עמם מתמודד המועדון ומשוכנע כי עם התמיכה של האוהדים המסורים והנאמנים עוד יגיעו ימים טובים יותר עבור כולנו״.
 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ