תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לוזון: הסגל הזה צריך להיות בפלייאוף העליון

לוזון: הסגל הזה צריך להיות בפלייאוף העליון
מאמן הפועל ת"א מכוון גבוה. גוטמן: "טעיתי כשלא הבאתי את לוזון בקיץ"

הפועל תל אביב מקיימת כעת מסיבת עיתונאים בהשתתפות המאמן הנכנס גיא לוזון והמאמן היוצא אלי גוטמן שזז לעמדת המנהל הספורטיבי.

 

המאמן אלי גוטמן פתח את דבריו והסביר את המהלך: "ביום שבת שיחקנו נגד קריית שמונה וחזרתי הביתה ואמרתי לעצמי ב-20 דקות שעלינו ל-1:3 זה 'לא 20 דקות של קבוצה של אלי גוטמן'. זו קבוצה שמתאימה לגיא לוזון. ישנתי על זה בלילה והתקשרתי לגיא. קבענו פגישה מאוד נהניתי מהפגישה ומהתוכן. דיברנו על ימי הפועל ת"א, אנגליה ובלגיה של גיא והצעתי לו לאמן את הפועל תל אביב. גיא ביקש לחשוב ובערב התקשר ואמר לי חיובי. למחרת זה נסגר".

 

 

גוטמן הוסיף: "הרגשתי שהשחקנים שלי צריכים לשמוע מאמן כמו גיא לוזון".

 


אז איך יעבוד השילוב הזה? (דני מרון)

 

"אחרי הנבחרת אמרתי לעצמי או שאני מאמן קבוצה בחו"ל והצעות לא היו לי או להפועל תל אביב כמנהל ספורטיבי. כבר כשהגעתי ידעתי מה אני רוצה וידעתי גם למה", הוסיף המאמן. "בכדורגל המודרני אדם אחד לא יכול לעשות הכל. גם לנתח את היריב, לשבת עם שחקנים על חוזים, לשבת על האינסטט וגם לאמן. בנקודת הזמן הזאת החלטתי לעשות את המהלך שאני אזוז למנהל הספורטיבי וגיא יאמן ואני שלם איתו".

 
 
"נכשלתי בהפועל תל אביב? לא קובעים הצלחה או כישלון אחרי ארבעה משחקים. אמיר כבירי הביא אותי כי בקדנציה הקודמת שלי היתה הצלחה אדירה. אמרתי כבר בהתחלה כי המטרה שלי היא לנהל את הפועל תל אביב. אבל אז הקבוצה השתרכה בירכתי הטבלה והיינו צריכים להשאיר אותה בליגה", הסביר המאמן אם לא ברח מאחריות.
 
 

לוזון, שואף גבוה (דני מרון)
 
"גם אם היינו מקום ראשון בטבלה הייתי עושה את המהלך. כל השחקנים שהבאתי לא הוצאנו שקל אחד על ההעברה. הרגשתי בקיץ שאני צריך לקחת על עצמי את הכל, גם לשבת באינסטט, גם להביא אותם וגם לראות אותם על כר הדשא. ייתכן שעשיתי טעות שלקחתי הכל עצמי בקיץ ולא הבאתי כבר אז את גיא", ציין גוטמן על ההחלטה.
 
 
 
"אמרתי לעצמי שאם אחזור לישראל זה רק כי לקבוצה שתיתן לי אתגר. כרגע הפועל תל אביב היא אתגר גדול ולכן לקחתי את המועדון כדי להביא אותם למקומות. הסגל הזה שיש בהפועל תל אביב חייב להיות בפלייאוף העליון משם נזרום הלאה", ציין לוזון כשנשאל על המטרות. "יש לי אתגר יותר גדול בגלל שנכשלתי בקדנציה הקודמת. לא רציתי לשבת עוד קצת בבית כי זה קשה לי נפשית", הוסיף. 
 

המאמן החדש התייחס כמובן לדרבי שיהיה משחקו הראשון: "התוצאות של מכבי תל אביב מדברות בעד עצמן. היא הקבוצות הטובות בארץ אבל אני מיישר מבט לכל יריבה ורוצה שהקבוצה שלי תעשה את המקסימום. אבל מבחינתי מכבי תל אביב לא חשובה, רק מה יהיה עם הקבוצה שלי".

 


כבר מסמן שקט (דני מרון)

 

"לא ראיתי את עצמי חוזר לכדורגל הישראלי כל כך מהר. אני בטוח שאני עוד אחזור לאמן באירופה בזמן הקרוב, בזמן הרחוק. הייתי מאוד קרוב לחתימה בקיץ", סיפר לוזון.

 

אופיר חיים יהיה עוזרו של לוזון

"נפגשתי עם אופיר חיים והחלטתי שמבחינה מקצועית ואישית הוא זה מתאים לעבוד אתי", הסביר לוזון את הבחירה בעוזר המאמן שלו. גוטמן התייחס לפרידה הצורמת מעוזר המאמן הקודמת ואליד באדיר: "בניגוד לפרסומים היתה לנו דווקא טובה. אמרתי לוואליד שאנחנו ניקח הפסקה ובסיומה אני אחשוב על תפקיד שיכול להתאים לו במועדון".  באדיר עשוי לקבל תפקיד במחלקת הנוער.

 

גוטמן ששוחח אתמול עם השחקנים על המהלך לו היה אחראי הבהיר כי השינוי בקבוצה יורגש כבר בקרוב והמשימה להגיע לפלייאוף העליון היא המטרה. באימון הבכורה של גיא לוזון בלט במיוחד החלוץ וויאם עאמשה שעשוי לערוך בדרבי את הופעת הבכורה שלו בקבוצה.

 

לוזון עצמו אמור לקיים שיחות אישיות עם שחקניו ולהבהיר להם כי הקבוצה רוצה להשיג מקום בצמרת והיא מחייבת שינוי בחשיבה. לוזון ינסה לדרבן את שחקניו. "אם יהיה משחק טוב בדרבי ויורגש השינוי זה יקרין גם להמשך הדרך", העידו שחקנים בקבוצה.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ