תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ג'רבי: "אנחנו ממשיכים את מורשתם בכל רגע"

|
המדליסטית מריו נאמה בטקס לזכר י"א חללי מינכן שנרצחו לפני 44 שנה

הוועד האולימפי בישראל ערך טקס מיוחד לזכרם של י"א מינכן, ליד האנדרטה המיוחדת ברחוב וייצמן בתל אביב, לציון 44 שנה לרציחתם במסגרת המשחקים האולימפיים, בהשתתפות המשפחות השכולות, יו"ר הוועד, שגריר גרמניה בישראל וסגן ראש עיריית תל אביב.

 

יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי התייחס לכך שסוף סוף, במשחקים בריו, כיבד הוועד האולימפי הבינלאומי את זיכרם של הנרצחים. "במשך שנים רבות נמנעה הנצחת הי"א. לראשונה בריו התקיים טקס זיכרון בכפר האולימפי וזה היה מאוד מרגש. בריו הסתיים סוף סוף מסע ארוך שהובילו אנקי שפיצר ואילנה רומאנו".

 

 

שגריר גרמניה בישראל ד"ר קלמנס פון גטצה הבטיח כי האירוע הטראגי לעולם לא יישכח: "במינכן 1972 הרוח האולימפית הופרה ע"י התקפת טרור נוראית, בה 11 ספורטאים ישראליים נפלו קורבן. בשם כל העם הגרמני אתם, המשפחות השכולות ויקירכם, תמיד תישארו בזיכרוננו ובלבנו. האסון הזה הוא אירוע חמור שלמשפחה האולימפית אסור לשכוח".

 

בהמשך דיברו נציגים של המשפחות השכולות, שגם הפצירו להמשיך ולזכור את הנרצחים. אייל שפירא, בנו של עמיצור שפירא ז"ל: "באולימפיאדת מינכן נלקחו יקרינו, נלקחו בצורה אכזרית. זיכרון אלה שנרצחו צריך להיות נר לרגליהם של המארגנים של האולימפיאדה".

 

אושרת רומאנו, בתו של יוסף רומנו, הדגישה כי המשפחות לא איבדו מהנחישות לכבד את זיכרון יקירהם: "השמחות שלנו תמיד מהולות בעצב, כי אז תמיד מתעצמת תחושת החסר. 44 שנים עברו מאז התבשרנו בבשורה המרה. למרות הכאב, יש בנו משהו איתן ונחוש".

 

ירדן ג'רבי, מדליסטית הארד מהמשחקים האולימפיים בריו נשאה דברים בשם חברי המשלחת: "אנחנו הספורטאים הישראלים ממשיכים את מורשתם של הנרצחים בכל רגע נתון. הטקס בריו היה עצוב, חזק ומעצים כאחד. כשאנקי שפיצר ואילנה רומאנו נאמו, הרגשנו כמו משפחה אחת. משפחות יקרות, אתן תמיד בליבנו. אנחנו זוכרים את הקורבנות ועדיין מתקשים להאמין שדבר כזה יכול היה לקרות".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ