תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שיהיו לראש

שיהיו לראש
ב"ש גרמה לכך שאף יריבה לא תזלזל בה, מכבי ת"א צריכה להיזהר שלא להמעיט בערך של אף אחת. עמיקם על המטרות באירופה

אחת הבעיות הכי גדולות של הפועל ב"ש באירופה היא מערך הציפיות שהיא מעמיסה על עצמה אחרי כל ניצחון גדול, והיו לה כבר שלושה כאלה העונה. פתאום, הקבוצה מהדרג הרביעי שלא דורגה כלל בכל אחד מהשלבים במוקדמות ליגת האלופות, נחשבת למועמדת להעפלה לשלב הבא מהבית הזה. לכאורה, כשזה מגיע, אז זה מגיע - כמעט כל קבוצה ישראלית שמכבדת את עצמה, חוץ מבית"ר ירושלים, חוותה את העונה הזו שבה היא עשתה מעל ומעבר לציפיות באירופה וקבעה לעצמה סטנדרט לשנים הבאות.

 

ולכן המשחק הערב בטרנר הופך להיות המשחק החשוב ביותר של ב"ש בשלב הבתים של הליגה האירופית. ניצחון יעשה לה שירות אדיר. אינטר וסאות'המפטון יתכתשו בסוף החודש הבא ובתחילת נובמבר בשני משחקים עוקבים, וברגע ששתי המועמדות העיקריות נושכות זו בזו, המרוויחה העיקרית היא מי שניצחה את שני המחזורים הראשונים.

 

 

הבעיה היא שאלמנט ההפתעה כבר לא עומד לזכותם של הבאר שבעים וקבוצות אנגליות - בוודאי לא גדולות - לא מזלזלות במפעלים האלה כמו האיטלקיות. ולכן, לא רק שהמשחק הערב הוא חשוב לשתי הקבוצות, ב"ש תצטרך לשמור בו על הבית. כזכור, מאז שנחנך אצטדיון טרנר הפסידה בו האלופה רק למ.ס אשדוד ולבית"ר ירושלים בגביע הטוטו. בשום משחק רציני לא הפסידה ב"ש, ובגביע אירופה השנה היא רשמה 100 אחוזי הצלחה בבית.

 

אוהבת להיות בבית. באר שבע (דני מרון)

 

ברק בכר יחסר את אליניב ברדה וייתכן שגם את אובידיו הובאן החולה, שאם כן ישחק, עדיין לא יהיה כשיר ל-90 דקות. אמנם ב"ש מוכיחה שיש לה מחליפים בכל עמדה אבל מול קבוצה רעבה, שגם לה זה שלב הבתים הראשון והישגה הגדול ביותר היה לפני 40 שנה כשהגיעה לרבע גמר גביע המחזיקות - זה עלול לא להספיק.

 

האלופה קיבלה מחסנית עם הרבה כדורים והיא צריכה להשתמש בכולם. היא כבר הבטיחה לעצמה הגרלות נוחות יותר בקיץ הבא בשלבים המוקדמים, אבל היא עוד לא סחטה את הלימון עד הסוף. ניצחון הערב יקבע אותה היטב על מפת אירופה.

 

יכולים לקבע את מעמדם. בכר וב"ש (דני מרון)

 

משמיים, ככה נפל המשחק בדבלין מול דאנדוק על מכבי ת"א, אחרי הקריסה מול זניט ברבע השעה האחרונה של המשחק. אנחנו יכולים להתפעל עד מחר מהיריבה האירית, אבל זו קבוצה עם שלושה ניצחונות בכל ההיסטוריה שלה במפעל, שניים מול יריבות מלוקסמבורג ורק אחד העונה - 0:3 מול באטה בוריסוב.

 

אין מה לזלזל בקבוצה שסיימה העונה בתיקו באלקמאר, ובוורשה מול לגיה, ובוודאי שאין לזלזל בקהל אירי, אבל המשחק ייערך באיצטדיון של שמרוק רוברס, מגרש בגודל של אצטדיון לויטה, והיריבה היא חצי מקצוענית.

 

יודע שאסור לזלזל. ארבלדזה (אודי ציטיאט)

 

בניגוד לקבוצות כמו באטה, אלקמאר או לגיה, מכבי ת"א לא יכולה להרשות לעצמה לזלזל. והיא אגב לא מזלזלת גם בקבוצות בארץ, ולכן כמות השערים הבלתי נתפסת שלה מאז תחילת העונה, למעלה מ-40.

 

קבוצות ישראליות כבר הגיעו לאיצטדיונים כאלה העונה, מכבי חיפה בנומה קליו ובית"ר ירושלים בילגבה. המגרשים האלה נראים כפריים, נותנים תחושה של טיול, ומהר מאוד הקבוצות המקצועניות מתאימות את עצמו לאווירה. רצינות היא מילת המפתח שמכבי צריכה להצטייד בה לקראת המפגש מול חניכיו של סטפן קני. אם הצהובים רוצים המשכיות, ואם הם רוצים לצאת לפגרה מצוידים בכלים שיביאו אותם רעבים למשחקים הבאים, הם חייבים לנצח הערב. פחות מכך לא תהיה בושה - בכל זאת, שלב בתים בליגה האירופית - אלא הוכחה לפגיעות שממנה עלולה לסבול מוליכת הטבלה.

 

צריכים לחגוג גם הערב. מדוניאנין ובניון (דני מרון)

 

נכון לעכשיו, ומדובר כבר בסוף ספטמבר, נמצאות הקבוצות הישראליות במקום הרביעי באירופה מבחינת ההצלחה שלהן העונה. ונותרו עוד שתי קבוצות במאבק, ולפחות עוד עשרה משחקים. 13 ניצחונות לעומת חמישה הפסדים זה יפה מאוד, בהשוואה לשנים החולפות.

 

ישראל נמצאת במקום ה-24 באירופה מבחינת הדירוג כשלפניה בלארוס, שוודיה ונורווגיה (שסיימו את חלקן העונה). סקוטלנד ופולין, שלהן קבוצות שייתקשו בליגת האלופות. ביום בהיר אפשר לראות את המקום ה-20 ואת החזרה של ישראל למקומות שבהן הייתה.

 

זה לא אומר כלום לגבי אורך הפגרה, כי גם במקרה הזה יצטרכו שתי קבוצות להתחיל את משחקיהן כמה שבועות לאחר סיום העונה. אבל זה אומר הרבה על ההגרלות העונה הבאה של ב"ש, בית"ר ומכבי ת"א, דבר שיוכל להבטיח להם יריבות נוחות יותר וניקוד שרק יגדל. העונה הזו היא עונת מפנה לעומת השנים האחרונות. ניצחונות על אינטר, יריבות כמו דאנדוק או ספרטה פראג ואולי עליה לשלב הבא, רק יעצימו את הרנסנס.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ