נחמד או קשוח? אלישע צריך לגבש תדמית

נחמד או קשוח? אלישע צריך לגבש תדמית
עד מינויו המאמן נחשב לדמות הכי חביבה בענף. מאז הוא בחר לשנות גישה, אך על הביקורת של נאתכו לא הגיב. פתח לצרות?
אלישע לוי הוא ההוכחה הכי גדולה שיש בכדורגל הישראלי לאמרה "דרך ארץ קדמה לתורה". בכל ההיסטוריה שלו כמאמן תמיד שמר על כבוד בלתי נגמר ליריבים, לשחקנים, למתבטאים נגדו, ומשום כך קיבל את התואר "נחמד". לאורך השנים הוא עבר רגעים יפים יותר ופחות, אבל תמיד נשאר הנחמד. הג'נטלמן. לא תמצאו אחד ששונא או מקלל אותו.
 
לפני מספר שבועות, כתבתי כאן שאלישע הוא מסוג המאמנים ששחקני הנבחרת יאהבו לאהוב וילחמו בשבילו. כזה שלא תמצאו התבטאויות כנגדו כי הוא ניחן באינטליגנציה רגשית גבוהה כזו שגורמת לשחקנים להתלכד סביבו.
 
 
אבל פתאום, בראיונות לכבוד השנה הראשונה משהו קרה. אלישע הנחמד כבר לא היה כזה נחמד, תקף את מכבי חיפה, את המאמנים הזרים של מכבי תל אביב, את אלונה ברקת וברק בכר. ממש כאילו מישהו שיחרר את הפקק שהמאמן עצמו החזיק סגור במשך שנים ופתאום הסכר נפרץ. גם מכריו משנים ארוכות שאלו עצמם: "מה קרה לאלישע לוי?" ובעיקר: "למה הוא צריך את זה?"
 
אחת הטענות היא שאלישע החליט שנמאס לו מהתואר המפוקפק והוא יודע שכמו עמיתיו בעבר, זמנו בנבחרת קצוב. לכן החליט שכדאי כבר עכשיו להתחיל לעבוד על שינוי התדמית מהרך והנחמד לקשוח, לקראת התפקיד הבא בליגת העל שיבוא בעוד שנה וחצי, אולי קצת יותר. אבל זה גרם לתקדים נוסף, פתאום שחקנים שמעולם לא אמרו מילה, העזו לפתוח פה על המאמן ה"נחמד", מה שלא היו חושבים לעשות קודם.
 
הגדיל לעשות ביברס נאתכו שתהה האם אי זימונו היה מקצועי, ושהסגל הנוכחי לשני המשחקים הקרובים הוא לבטח לא הכי טוב שניתן לזמן. תגיד ביברס, האם תרומתך לנבחרת מאפשרת לך לתהות בצורה בוטה על אי זימונך לסגל? ומה קרה למאמן שהפך לתוקפני? שתק, לפחות בינתיים. הוא לא רגיל ששחקנים מעבירים עליו ביקורת בתקשורת.
 

נאתכו. מרשה לעצמו לבקר (ערן לוף)
 
אבל למה שנאתכו לא ידבר? במשחקים הקודמים היה זה אלמוג כהן שתהה למה הוא לא זומן, מה שגרר זימון מאלישע ואולי אפילו הרכב ראשון במשחק הבא. אז עכשיו גם נאתכו, שרוצה לשחק בעוד שלושה חודשים, אולי חושב שחולצת ההרכב עוברת דרך העיתון.
 
אגב, לטעמי, גם כהן וגם נאתכו ראויים להיות בסגל הנבחרת, אבל עדיין אין להם זכות להעביר ביקורת על המאמן. את זה, שחקנים יקרים, תשאירו לנו.
 
אלישע חייב להחליט מה הוא הולך להיות בקמפיין הזה כי זה עלול לעלות לו ביוקר - הנחמד או התוקפני. על דברים כפי שהתבטא נאתכו, יוגי לב היה שולח אותו לפנסיה מוקדמת מנבחרת ישראל. אלישע שמע, קרא ובלע.
 

חייב לגבש תדמית. (ערן לוף)
 
ומי שחושב שהרעש הסתיים, שיחשוב שוב. כל סופגי האש מאלישע כבר מחכים בפינה, פחות משש נקודות מול מקדוניה וליכטנשטיין ואני מציע לכם לעשות מנוי לעיתון. 
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ