תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ערן זהבי לא פוגע? התשובות אצל אלישע

ערן זהבי לא פוגע? התשובות אצל אלישע
מאמן הנבחרת בחר שלא להציב את הכוכב בעמדה שהפכה אותו לסקורר

איך שהסתיים המשחק במקדוניה בו גנבה הנבחרת ניצחון של 1:2 על המארחת המסכנה החלו מתקפות ממוקדות על ערן זהבי. הקפטן אכן היה מעט אנוכי, הלך לאיבוד ורשם משחק חלש - בטח בסטנדרטים שלו - אבל האשמה על התפוקה הירודה שלו בשני המשחקים הראשונים בקמפיין היא כולה של אלישע לוי.

 

 

 

מאמן הנבחרת לקח את הכובש הכי מחונן ואת הווינר הכי גדול שיש לכדורגל הישראלי להציע בעשור האחרון והציב אותו בצד שמאל. זהבי הוא הכל חוץ משחקן קו. מלך השערים של הליגה בשלוש העונות האחרונות נאלץ לרדוף אחרי המגן שלו, לנסות לעבור אותו באחד על אחד ולהתמודד מולו בספרינטים.

 

אלישע לוי היה צריך לדעת יותר מכולם מה מתאים לזהבי. כמאמן הפועל באר שבע הוא הפסיד לפני שנתיים אליפות וגביע לסקורר הצהוב שהחל לפרוח בתפקיד השחקן החופשי או החלוץ המדומה. התנועה, החוכמה והסיומת של זהבי הכריעו ויכריעו עוד משחקים רבים. אז מה בדיוק הקטע של מאמן הנבחרת? למה לקחת מזהבי את הנשק הקטלני ביותר שלו? מה אלישע לוי לא יודע שאם הוא רוצה שזהבי יוביל את הנבחרת, כפי שהוא עשה במכבי תל אביב, צריך לתת לו את התחושה הזו.

 

בן חיים. מאגף שמאל כבר היו לו ארבעה שערים, לא שניים (אודי ציטיאט)

 

גם עם טל בן חיים החלוץ החליט אלישע לוי להתחכם ולשים את הקיצוני השמאלי הכי טוב שיש לנו בצד ימין. נכון שבן חיים פתח את הקמפיין עם שני שערים מרהיבים, אבל זה רק בגלל שחלוץ מכבי תל אביב כל כך לוהט. בכושר הנוכחי הוא ימצא את הרשת גם אם יוצב כבלם.

 

בניגוד לתפקוד ההזוי של זהבי יש הגיון בתפקוד של בן חיים באגף ימין כי יש לו בעיטה טובה בשתי הרגליים ואלישע לוי רצה לנצל את הכניסות של זהבי משמאל לאמצע עם רגל ימין החזקה. בפועל, בן חיים אמנם כבש פעמיים אבל אם היה משחק בצד שמאל היה יכול לכבוש ארבעה שערים. במהלך המשחק, כשהבין שטעה, אלישע החליף ביניהם ולא היה קשה לזהות שבן חיים מרגיש הרבה יותר נוח.

 

"זאת נבחרת ישראל החלשה ביותר שראיתי", אמר לי אתמול חבר מתוסכל. למרות האמירה הנחרצת, אף אחד לא יזכור את הדרך. הנבחרת עמדה במבחן התוצאה. גם מול ליכטנשטיין, למזלו של אלישע, זה יספיק. המבחן יהיה מול אלבניה. עד אז, אפשר לקוות שאלישע לוי ימצא פתרון ויציב את זהבי בעמדה המתבקשת.

 

גולסה. בינגו של אלישע (אודי ציטיאט)

 

אלישע פגע עם גולסה, איגייבור צריך לחשוש?

לצד הביקורת, מגיעה לאלישע לוי גם מחמאה. הוא כנראה איש המקצוע היחיד ביקום שהאמין באייל גולסה. עד כדי כך האמין שנתן את חולצת ההרכב לשחקן שרשם במכבי תל אביב בעיקר הופעות בגביע הטוטו. אלא שהאמונה של מאמן הנבחרת בקשר שזכה עמו באליפות במכבי חיפה בעונת 2010/11, השתלמה בגדול מול מקדוניה. עד שהתעייף במחצית השנייה היה גולסה  שחקן המפתח של ישראל: הניע כדור, היה פעלתן, עזר לנבחרת לצאת קדימה ואפילו קינח בבישול נהדר. לתשומת לבכם, מאמן מכבי תל אביב שוטה ארבלזדה והצופה החושש נוסא איגייבור שעלול במוקדם או במאוחר לאבד את מקומו ב-11.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ