תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מכוון למעלה: אוחנה מתפלל לפרוץ בב"ש

מכוון למעלה: אוחנה מתפלל לפרוץ בב"ש
אלי אוחנה מחמיא וקלינגר מפרגן למי שנרכש בסכום שיא: "שווה את הכסף"
בית הכנסת ״כתמר יפרח״ בשכונת קרית יובל בירושלים היה מלא לגמרי בערב ראש השנה. ציבור המתפללים, שרבים מהם אוהדי בית״ר ירושלים, כיבדו את הסלב של בית הכנסת, הכוכב העולה של הפועל באר שבע מיכאל אוחנה, בפתיחת ההיכל שעל פי האמונה מהווה סגולה לפרנסה והצלחה בכל השנה, והקשר הצעיר התנדב לשלם 1,250 שקלים לקופת בית הכנסת.
 
כבר חודש שהטאלנט שמשגע את ליגת העל, מאז שאלונה ברקת שילמה סכום שיא של ארבעה מיליון שקל על חצי מכרטיס השחקן שלו, משכים באחת בלילה לתפילת סליחות אצל הרב ראובן אלבז, מבכירי ש״ס וראש ישיבת אור החיים, ומתפלל בדבקות לבורא כדי לצלוח את השנה הכי שמעותית בקריירה הקצרה שלו.
 
 
אוחנה, יובהר מיד, בכלל לא חשב עד לפני חודש על הגעה לבאר שבע. בכל יום הוא סימן איקס בטבלת היאוש לקראת שחרורו מצה״ל ותכנן לצאת מיד לחו״ל, אחרי שקבוצות רבות מהצמרת האירופית חיזרו אחריו, אבל הקלפים נטרפו והשחקן לא מצטער ולו לשניה שהגיע לבאר שבע.
 
למשחק הנבחרת הצעירה מול יוון בשבוע שעבר שהתקיים בטרנר הגיע קהל מקומי רב ועודד ללא הפסקה את אוחנה הצעיר בשירי עידוד שאוהדי בית״ר שרו פעם לאלי אוחנה. מיכאל אמנם לא כבש במשחק, אבל עשה במגרש ככל העולה על רוחו תוך שהוא מחזיר אהבה לאוהדים שביצים.
 
״הוא כמו אינייסטה, לא כובש אבל משפיע מאוד על המשחק״, אמרו בסביבתו. אבל אוחנה יודע שכדי להגשים את חלומו הגדול לצאת לחו״ל יהיה עליו להתחיל לייצר שערים, אחרי שבשתי העונות האחרונות כבש רק ארבעה. בבאר שבע עושים את הכול להקל על אוחנה את חבלי הקליטה. מיד אחרי חתימתו בקבוצה הוא שוכן בדירה בעיר בה הוא מתגורר, כשחברתו החיילת מגיעה אליו אחרי שעות הצבא.
 
"אחד הכישרונות הבולטים שיש לנו" (אודי ציטיאט)

המאמן ברק בכר היה זה שלחץ על הבוסית שלו לצרף את אוחנה, והוא הדהים את כולם כששיתף אותו בהרכב יומיים אחרי שהצטרף אליה. בכר סבור שלאוחנה יש עוד לא מעט עבודה עד שיהפוך לכוכב שכולם מצפים, והוא לא מתכוון רק לכך שילמד לשחרר את הכדור בזמן. בינתיים הוא מרוצה מתפקודו וחושב לשלב אותו בהמשך, כאשר הוא רואה בו אחד מ-18 השחקנים שיכולים לפתוח בהרכב בכל משחק נתון.
 
הקליטה המוצלחת בבאר שבע הזיזה הצידה את סימני השאלה שהתעוררו עם הסכמתו של אוחנה לוותר על מחצית מכרטיסו למ.ס. אשדוד כדי להשתחרר. קרוב משפחתו של אוחנה יוסי מזרחי כלל לא עודכן על החלטתו לחתום בשורות האלופות, ואמר בשיחות סגורות: ״ההחלטה לוותר על חצי כרטיס פירושה לא רק ויתור על כסף רב, אלא גם איבוד השליטה על עתידו. עכשיו אין לו ברירה אלא להצטיין בשביל שהכוח יחזור לרגליים שלו״.
 
אלי אוחנה שהדריך אותו מנבחרת הנערים ועד הצעירה והשפיע עליו רבות אמר: ״ללא ספק הוא אחד הכישרונות הבולטים ביותר שיש לנו, אבל בשביל להראות את מה שהוא יודע הוא יצטרך לשחק והרבה. לא יהיה פשוט להיכנס להרכב של באר שבע אבל מבחינת יכולת הוא שחקן לגיטימי בהרכב שלהם״.
 

קלינגר: "אוחנה שווה כל סכום" (עדי אבישי)
 
ניר קלינגר שאימן אותו באשדוד החמיא: ״אוחנה מרוויח ביושר כל סופרלטיב שאומרים עליו, ואם יש מי שמשלם עליו כל כל הרבה כנראה שהוא שווה את הכסף. אני מאמין מאוד בשחקן הזה ולדעתי באר שבע לקחו פה הימור קטן מאוד כי הוא באמת שחקן אדיר״.
 
אוחנה עצמו שותק. מדובר בשחקן מופנם שלא אוהב לחשוף רגשות אבל מי שעושה את זה בשבילו הוא הסוכן שלו דודו דהאן שעם חתימתו הפיץ סרטון עם ביצועיו בפייסבוק וכתב לאוהדי באר שבע: ״חכו שהוא ומליקסון ירקדו ביחד במגרש, אז זו תהיה ברזיל הקטנה״.
 
אוחנה הספיק גם למחול בימים הנוראים למאמן הנבחרת הצעירה לשעבר אריק בנאדו שלא הזמין אותו לכמה משחקים שנגמרו בתיקו. ביום הכיפורים השבוע הוא ניגש לארון הקודש, אחז בפרוכת ומלמל: ״סלחתי לכולם, מבקש סליחה אם פגעתי במישהו״.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ