תמוז: נפגעתי מהפועל ת"א, אבל לא פוסל לחזור

תמוז: נפגעתי מהפועל ת"א, אבל לא פוסל לחזור
החלוץ בראיון מיוחד מספר על תקופתו בסין, התכניות לעתיד ומפרגן לזהבי

נגמר לי החוזה בסין ואני רוצה לחזור לאירופה לקבוצה בה אוכל להתבטא", כך אמר טוטו תמוז בראיון לספורט1, "חתמתי בהונאן כדי לחזור לכושר כמה שיותר מהר ואני שמח שחזרתי לעצמי".


הקריירה האירופית של תמוז לא ממש המריאה מאז עזב את הפועל תל אביב בקיץ 2013. הוא חתם באורל הרוסית במדיה שיחק רק שבעה מחקים ולא כבש. אחר כך המשיך לפטרולול הרומנית ובשנתיים וחצי היתה עונה אחת טובה עם 11 שערים (2014/15).

 

"היה חשוב לי להגיע להונאן אחרי מה שקרה בפטרולול כשהקבוצה התפרקה ונאלצתי לתבוע כדי שישלמו לי", משחזר תמוז, "שיחקתי עשרה משחקים בשלושה חודשים בסין והבקעתי שני שערים. זה לא יותר מדי אבל שיקמתי את עצמי ואני מרגיש טוב".


יש לך הצעות מרומניה?


"יש לי שתי הצעות מבלי להיכנס לשמות של קבוצות. כשיגיע חלון ההעברות בינואר אני בטוח שאני אקבל את ההצעה הטובה ביותר שתחזיר אותי לטופ".תמוז בפטרולול. כבש 11 שערים ונאלץ לתבוע כדי לקבל כסף (Getty) 


לפני שהגעת לסין היית מועמד להפועל תל אביב והפועל חיפה ושתיהן סירבו לקחת אותך בטענה שאתה פצוע וזה מסוכן.


"המצאה אחת גדולה. אם אני שחקן פצוע, איך שיחקתי עשרה משחקים רצוף בסין? חבל שנוצרה סיטואציה כזו כי זה פגע בי במקומות אחרים".תמוז במדי הונאן. שני שערים בעשרה משחקים (אינסטגרם טוטו תמוז)


אתה כועס על הפועל ת״א והפועל חיפה?


"האדומים היו כמו בית שני עבורי ונפגעתי מאוד מההתנהלות שלהם. אבל אני לא מתמקד בכעס ומסתכל קדימה ולשאיפה שלי לחזור לתת גולים ברמות הגבוהות. מה שהיה נגמר ושייך להיסטוריה".


אתה מדבר על חזרה לאירופה, אבל אם תקבל הצעה ממועדון ישראלי בכיר. מכבי חיפה נגיד.


״הכי חשוב מבחינתי להגיע בחודש ינואר לקבוצה טובה שאני אוכל להתקדם בה מקצועית ולהראות שאני בשיא היכולת שלי. זה יכול להיות גם בישראל".זהבי. "מדברים עליו המון בתקשורת" (סינה)


היתה לך קדנציה טובה עם אלי גוטמן בהפועל תל אביב.


"גוטמן תרם לי המון ונהניתי לשחק אצלו. זה היה פרק יפה ומשמעותי בקריירה שלי".


ערן זהבי כבש שלושער במדי גוואנגז'ו.


"ערן בכושר מדהים ואני שמח בשבילו, אנחנו רחוקים אחד מהשני אז לא יצא לנו להיפגש, אבל אני בקשר טוב איתו. מדהים מה שעשה בגוואנגז'ו, מדברים עליו המון בתקשורת. אני מאמין שהוא רק בתחילת ההצלחה שלו פה והוא ימשיך רק לגדול בקבוצה שלו או בקבוצה אחרת".


ומה עם הנבחרת?


 "אני רוצה מאוד לחזור לנבחרת, אהבתי מאוד את התקופה במדים הלאומיים. כישראלי זה כבוד גדול לייצג את המדינה. נכון שקיבלנו הגרלה אכזרית בקמפיין הזה, אבל צריך לעשות את הכול שהנבחרת תצליח כי היא חלון הראווה של הכדורגל".

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ