תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

המבחן של רן: בן שמעון מנסה להימנע מקדנציה קצרה בבית"ר

המבחן של רן: בן שמעון מנסה להימנע מקדנציה קצרה בבית"ר
דומיננטי אבל מפיל את התיק על שחקנים, הכדורגל שלו משעמם וגם הקסם כבר עושה רושם פג. 20:30: בני יהודה

מאמן בית"ר ירושלים רן בן שמעון נכנס לישורת מסוכנת. מעמדו מתחיל להתנדנד ולא רק בגלל התוצאות. חלק מהשחקנים ממורמרים כלפי המאמן וגם בקהל יש כבר מי שמאבד סבלנות.

 

למרות ה-0:1 על כפר סבא לפני הפגרה, בבירה יודעים שאין שקט מסביב. ה-4:0 להפועל חיפה חלחל עמוק והבליט את הבעיות של הקבוצה ולראיה השבועות האחרונים במועדון. חוסר משמעת וגם חדר הלבשה שנראה מפולג.

 

 

במשחק החולף האוהדים פצחו בסוג של מחאה שלוותהבקריאות נגד המאמן ובהן הקריאה המפורסת "תתפטר". נכון, לא רק המאמן על הפרק, אבל הוא המוקד. הסלחנות חולפת, גם מצד שחקניו וגם אצל האוהדים שמבהירים: "העונה הזו אנחנו רוצים תוצאות. נמאס להיות הקבוצה הנחמדה".

 

כדורגל משעמם מול מאמן דומיננטי
עבור רבים בבירה הכדורגל של בית"ר נחמד, אבל לרוב משעמם. זה מזכיר את העונה ההיא ב-2001 במהלכה שלל הכוכבים של גד זאבי ואלי גוטמן לא השכיל להשיג דבר. הלחץ עשה את שלו וגוטמן עזב את התפקיד ויש מי שכבר מציין את קווי הדמיון.

 


החיוך עוד עלול להתחלף בקרוב (אודי ציטיאט)

 


אותו כבר הצליחו לגרש מבית"ר (עדי אבישי)

 

"שלא ישתמש בתירוצים כמו 'אצילי עזב' או 'יצחקי לא הגיע' כי זה לא מעניין פה אף אחד", מזהירים בכירים בארגון 'לה פמיליה. "זה אולי מה שבן שמעון לא מבין, הסיפורים שלו בתקשורת זה הדבר הכי מרגיז. שידבר איתנו בגובה העיניים ויסביר למה הכדורגל שלו כל כך משעמם והליגה בורחת לנו".

 

עם זאת, בבירה דואגים להנמיך להבות: "טביב נמצא כרגע בחו"ל ושום זעזוע לא נראה באופק", אמר בכיר בבית"ר. ״בקבוצה כמו שלנו תמיד יש לחץ ובן שמעון יודע מה מצפים ממנו, אבל יש לנו סבלנות".

 

מבט על התקופה של טביב בבית"ר מלמד שהוא אוהב להחליף מאמנים. סלובודאן דראפיץ' היה האחרון לשלם את המחיר. קדמו לו מנחם קורצקי וגיא לוי והמכנה המשותף הוא שלאו דווקא נכשלו מקצועית אבל הפכו לאקסים לא כל כך מיתולוגים.

 

"לא ברור כמה זמן בן שמעון יהיה בבית"ר. הוא מאמן דומיננטי שעומד על שלו ולא מקבל תכתבים. במכבי פתח תקוה לא אהבו את זה, ובבית"ר זה קיים עוד יותר. כבר קרה השנה שבן שמעון ירד באימונים על שחקן מסוים ובשבת הוא היה בהרכב, כולם יודעים שאלי טביב מבין בכדורגל ויש לו מילה בעניינים מקצועיים".

 


אוהדי בית"ר, מחכים לתוצאות אטרקטיביות (אודי ציטיאט)

 

ניכור והתנשאות: קריירה בהתרסקות?
בן שמעון גם אינו חסין בחדר ההלבשה. ההעדפה של שחקנים מסוימים, החסינות לזרים כמו רואדה וקלאודימיר מערערת שחקנים אחרים ולמרות שהאימונים שלו מאתגרים, הוא מצליח לעמוד על חבל דק מול השחקנים.

 

"לבן שמעון יש בעיה של דו פרצופיות. הוא אומר משהו מסוים לשחקנים ולטביב משהו אחר. למשל ואלפורט פתח את העונה בתכניות ונמחק בשניה. ממצב שהמאמן בנה עליו, פתאום יום אחד זה התהפך, והוא רץ מסביב למגרש. ואיפה אבוחצירה, שהוא הביא אותו מחיפה, מה קרה פתאום שהוא לא משחק? השחקנים מבינים שהם יכולים להיות הבאים בתור. בזה שהוא נקלע לעימותים עם שחקנים הוא מסיר מעצמו את האחריות ומנסה להפיל אותה על השחקנים - בדיוק ההיפך ממה שהשחקנים מצפים מהמאמן, שיוריד מהם את הלחץ", הסביר שחקן בכיר במועדון.

 

"יש קצת תחושה שרן מתנשא. נכון הוא אחלה בנאדם ויש לו לא מעט כדורגל, אבל יש תחושה כזו אצל השחקנים", הוסיף שחקן נוסף.

 


מפיל עליהם את התיק? שחקני בית"ר (אודי ציטיאט)

 

גורם בסביבת המועדון מהבירה התייחס גם הוא למצב הרגיש: "במקום להקרין שקט הוא לא עומד בלחצים, הקריירה שלו נקלעה למשבר אחרי שנפרד מהפועל תל אביב והוא לא חזר לעצמו. כרגע אין לו קרדיט לבזבז והוא לא יכול להרשות לעצמו פיטורים מבית"ר. לא יכול לצאת על איזה כוכב שיעשה לו מבחני מנהיגות בחדר הלבשה ויגרור את התקשורת והקהל לסחרור, אז הוא יוצא על בנש, הילד הכי טוב בקבוצה".

 

בינתיים מסביב לקבוצה מנסים להוריד את עוצמת הלהבות. "היום בכדורגל שלנו קשה לאמן אפילו בקבוצות הקטנות וקל וחומר בבית״ר", אמר כוכב ומאמן העבר אורי מלמיליאן. "אני מאחל לבן שמעון הצלחה אבל זה אף פעם לא פשוט. את הקהל לא מעניין שהתקציב של מכבי תל אביב ובאר שבע הרבה יותר גבוה, הם תמיד רוצים תארים והרבה שערים".

 

במקרה של התרסקות נוספת בדומה לזו בסמי עופר מלפני כמה שבועות, בן שמעון יעמוד שוב תחת מתקפה. בבירה עשויים לנצח סעיף פיצויים של משכורת אחת בלבד. ב-20:30 בספורטHD1: יש לו עוד מבחן חשוב נגד בני יהודה ויעקב אסייג. מעידה נוספת ולא בטוח שתראו אותו במחזור הבא.

 


אוהב לשלוט אבל גם המאמן שלו (אודי ציטיאט)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ