תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ניסו קפילוטו רוצה לפרוח מחדש אצל הפועל חיפה

ניסו קפילוטו רוצה לפרוח מחדש אצל הפועל חיפה
הבלם עזב את בית"ר וסבל מחוסר מזל בשווייץ, אבל עדיין חולם על הנבחרת
אחרי שנפלט מקבוצת נעוריו מכבי תל אביב, שתי קדנציות בבית"ר ירושלים וחוסר מזל גדול בשוויץ, הגיע ניסו קפילוטו להפועל חיפה כדי להציל את הקריירה שלו. הבלם אומנם עבר לקבוצה קטנה, אך לא מפסיק לחלום על הנבחרת. בטוח בעצמו, בשל להצלחות, וחושב שנמצא במקום נהדר.
 
       
ספר לי במשפט מיהו ניסו קפילוטו, ומה אתה רוצה שאנשים יחשבו עליו.
ניסו קפילוטו הוא פייטר, אחד שכל הזמן רוצה לשחק, נותן הכל על המגרש. אני שונא לדבר על עצמי, אבל ברוך השם יש לי שם טוב בליגת העל, כל עונה יש הצעות והלוואי שזה רק יימשך.
 
אחרי שלושה חודשים במועדון, מה הדברים הטובים שגילית על הפועל חיפה?
אומנם אני לא הרבה זמן במועדון אבל אני כבר רואה שיש כאן הרבה פוטנציאל גם מבחינת חומר השחקנים, וגם מבחינת הצוות. יש כאן גרעין טוב בקהל שצמא להצלחות ובגלל זה הוא לא מגיע בהמוניו, למרות שאני לא כל כך מבין את המחלוקות כאן אני בטוח שעם הצלחה רצופה הכל ישתנה כאן ותראו הפועל חיפה אחרת. 
 
הגעת להפועל חיפה לאחר שברוב שלבי הקריירה שיחקת בקבוצות מהדרג הבכיר, מה גרם לך לבצע את המהלך הזה?
לא שיחקתי מספיק בבית"ר ורציתי לקבל יותר במה , אני כל הזמן אומר שאני רוצה לשחק. הפועל חיפה מאוד רצו אותי, ורציתי להחזיר למקום שנתן לי הרבה והחזיר לי את הביטחון, והגעתי לכאן בלב שלם. קודם כל אני מסתכל על העונה הזאת ספציפית, ואחר כך על העתיד. השאיפות שלי הן פלייאוף עליון ולהשיג הכל בהפועל חיפה.
 

אלי כהן. האמין בו מהרגע הראשון (ערן לוף)
 
סיכמת במועדון בימים הראשונים של חלון ההעברות, אתה לא חושב שהיית צריך לחכות להצעות נוספות?
כשהפועל חיפה דיברה איתי, היו לי הצעות מקבוצות אמצע טבלה, אבל לדעתי ההיסטוריה שלה, ומבחינת הקושי לשחק נגדה כמו שהרגשתי בבית"ר, היא דרגה אחת מעליהן. עדיין לא הצלחנו לייצר המשכיות, אבל אנחנו רק אחרי שישה מחזורים וכל כך הרבה דברים יכולים לקרות מכאן, לטובה ולרעה. בהפועל חיפה של השנה אין מפולות ורצף של הפסדים, ומרימים את הראש אחרי כל אכזבה, מה שלא היה כאן בשנים קודמות.
 
יואב כץ, בן אדם מורכב לכל הדעות. האם אתה חושב שכל ההתנהלות שלו עושה טוב למועדון?
יואב רוצה להיות מעורב בכל דבר גם אם זה בשלט רחוק. אני חושב שזה טבעי שאדם שמשקיע המון כסף רוצה לדעת על כל דבר. אני מגיע ממקום כזה שהבעלים מתערב בכל החלטה, כיוון שגם אלי טביב כזה. אבל ממה שהספקתי להכיר את יואב הוא רוצה ופועל אך ורק בטובת המועדון, גם אם לפעמים זה לא נראה ככה.
 
איך אתה מסביר שבכל שנה יואב כץ יוצא בהצהרות על מקומות 1-6, ובסוף הקבוצה שורדת בשנייה האחרונה?
נכון שאנחנו לא קבוצה של המקומות הראשונים אבל אם לא יהיו פה את המפולות לאחר ההפסדים, לא תגיע המלחמה נגד הירידה. כנראה שיואב מחזיק מהקבוצה שלנו יותר מאנשים אחרים ואחרי שראה אותנו מול קבוצות מהליגה האיטלקית אולי הוא אמר שאנחנו יותר טובים יותר אפילו ממה שהוא בעצמו חשב.
 
איפה אתה רואה כרגע את הפועל חיפה בסוף העונה?
זה שלב מוקדם של העונה, אבל עם קצב צבירת הנקודות כמו שיש לנו עד עכשיו, הפלייאוף העליון בהחלט בהישג יד. אני לא יודע מה עם אנשים אחרים פה מהמערכת אבל אני לא מפחד מהפלייאוף העליון, וזה לא בשמיים להגיע אליו.
 
אי אפשר שלא להתייחס לסכסוך אלי כהן-דורון אוסידון שהגיע אפילו לחלק מהשחקנים, אתה חושב שזה פגע בקבוצה בשלבים הראשונים של העונה?
מבחינה אישית לא הרגשתי כלום בסכסוך הזה, אני יודע שבחודש האחרון הם סידרו את העניינים, ראיתי אותם מדברים לא מעט, ובכלל אני חושב שבמועדון רגיש כמו הפועל חיפה, כמה שפחות מחלוקות ידחפו את הקבוצה קדימה. 
 

קפילוטו במדי בית"ר. רגיל לקהל רב (אסף קליגר)
 
היית השחקן הראשון בפנקס של אלי כהן הקיץ, לאחר שהגעת לקבוצה אתה מרגיש את הביטחון והאמון שהוא נותן בך?
אין ספק שזה החמיא לי מאוד שאלי כהן רצה אותי כבר בתחילת הקיץ, הוא מכיר אותי ויודע בדיוק מה אני שווה לאחר שאימן אותי פעמיים בקריירה. זהות המאמן הייתה אחד השיקולים שלי וההישארות של אלי במועדון היא אחד הגורמים לזה שאני בהפועל חיפה היום.
 
ההגנה של הפועל חיפה לא מתפקדת כראוי מתחילת העונה, מה עדיין לא עובד לכם שכמעט בכל משחק אתם סופגים?
לא יודע איפה לשים את האצבע, לא רק חוליית ההגנה לא מתפקדת. בדרך כלל אין טעויות שחוזרות על עצמן, וזה שכל פעם מגיעה טעות אחרת, זה מקשה עלינו עוד יותר. כל אנשי הצוות המקצועי הם שחקני הגנה לשעבר (אלי כהן, גל כהן, מאיר בן מרגי), אך עדיין שמים איתנו את הדגש בהגנה בדיוק כמו בהתקפה או כל דבר אחר. אני לא אוהב לחלק את קבוצה לחלקים וחושב שאם ההגנה לא מתפקדת זה מראה על כל הקבוצה, וגם להיפך.
 
עוד בפרשת אוסידון וכהן, פיטוריו של כהן היו על השולחן כבר לאחר שלושה מחזורים. אתה חושב שאם אלי היה מפוטר הקבוצה הייתה נפגעת?
הוא מאוד מתאים למועדון הזה. הוא יכול עם שקט וזמן להצעיד את הקבוצה בדיוק למקומות אליה היא מכוונת. ברור שפיטורי מאמנים באמצע העונה זה דבר שפוגע בשחקנים, אבל אני שמח שזה לא הגיע למצב שכזה ושלאלי עכשיו יש מרחב עבודה שקט. למרות שלא הייתי מעורב בכלל בחילוקי הדעות האלו, ברור לי שכאשר כולם ביחסים טובים עם כולם בלי קשר לתוצאות, כולם מרוויחים מזה.
 
אי אפשר שלא לחזור לתצוגה שלכם נגד בית"ר ירושלים. איך היו התחושות שלך במשחק עצמו ואחריו בתור אחד שהיה שם עד לא מזמן?
התחלנו טוב את המשחק, הכל עבד לנו, גם מה שלא כל כך האמנו. אני לא צריך להוכיח לבית"ר כלום כי כולם שם מכירים אותי ואת היכולות שלי, היה לי כיף קטן בפנים לנצח אותם, אך בעיקר כשחקן הפועל חיפה.
 
ברוב המשחקים בסמי עופר אתם משחקי מול יציעים כמעט ריקים, איך הייתה התחושה לשחק מול קהל כה גדול?
התחושה לעלות מול קהל גדול היא נהדרת, בסופו של דבר בשביל זה אנחנו משחקים כדורגל ורוצים להצליח. אני חושב שהקהל רואה שהיכולת משתפרת ויום יבוא וגם הקהל של הפועל חיפה יראה נוכחות גדולה במשחקי הבית. בשביל זה צריך רצף של תוצאות טובות. 
 
בתור אחד ששיחק בהרבה משחקים מול קהל רב, זה לא חסר לך בהפועל חיפה?
אני לא רגיל ליציעים ריקים. אני כן רוצה שיגיעו, זה לא המצב האידאלי לבוא ולשחק מול יציעים ריקים. כשחקן ותיק אני מודה שזה נותן אקטסרה, אין ספק שבניגוד לשוויץ, מכבי ובית"ר חוסר הגעת הקהל בהפועל חיפה חסרה לי.
 
בוא נחזור לתקופה בשוויץ, היית יקיר האוהדים, הכל הלך לך שם עד שהגיעה הפציעה. מה התפספס לך שם?
הייתי שחקן מאוד משמעותי בשוויץ, הכל הלך לי שם טוב כולל קבלת סרט הקפטן. נפצעתי בגיד ביד והייתי מושבת לשלושה חודשים. אני מודה שיש לי תכונה רעה שהיא חוסר הסבלנות שמבחינתי אני תמיד צריך לשחק. ויכול להיות שמשהו התפספס לי שם בעקבות. הקבוצה רצה טוב שחזרתי מהפציעה ולא הצלחתי להשתלב שוב, ולכן התהליך של אירופה נתקע וחזרתי לארץ.
 
אתה בסך הכל בן 27, מה אתה מצפה מעצמך להמשך הקריירה?
אני רוצה להגיע לנבחרת ישראל מהפועל חיפה, כי זה משהו מיוחד. למדתי בקריירה להסתכל על העתיד הקרוב, שזה אומר הצלחתי בהפועל חיפה בעונה הזאת מבחינה אישית וקבוצתית, ולהתקדם בעיקר מבחינת היכולת. הראש שלי בכלל לא חושב על העונה הבאה, אך אני בטוח שעם הישגים טובים השנה בסופו של דבר יקרו דברים טובים.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ