תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ניצחת, עכשיו תיצור זהות חדשה

נותרה לו הרבה עבודה. הדר |
משחק הבכורה של רמי הדר כמאמן מכבי ת"א עבר בהצלחה, אך כדי לשמור על יציבות הצהובים זקוקים לסדר וכיוון. רועי שילינג מייעץ לקראת ז'לגיריס (20:00)

המון שינויים הספיק רמי הדר להכניס למשחקה של מכבי תל אביב בימים הספורים שחלפו מאז שמונה למאמנה הראשי ועד למשחק מול גלאטסראיי.

 

רבים מתרגילי ההתקפה של ארז אדלשטיין נעלמו, ובמקומם הופיעו תרגילים בסיסיים ופשוטים בהרבה. משחק ההגנה היה אינטנסיבי יותר, עם לחץ על הכדור וניסיון לשבש בצורה אגרסיבית את מהלכי הפיק אנד רול, כששחקנים שפישלו נזרקו לספסל ובילו עליו לא מעט דקות. הרוטציה התרחבה (10 שחקנים שקיבלו דקות משמעותיות כבר במחצית הראשונה) והשתנתה (צירבאס כמחליפו של אייברסון, ראד כשחקן ספסל) ועלייה מסוימת נרשמה גם בתשוקה ובמאמץ שגילו הצהובים.

 

 

אז איך זה שאחרי כל אלה קיבלנו בסיכומו של יום כמעט בדיוק אותו דבר? התוצאה הסופית (והחשובה מאד כמובן) אמנם הייתה שונה מבעבר, אך ברור לכולנו כי האחראית המרכזית לכך היא היריבה שלשום. מלבדה, באמת שלא יותר מדי השתנה. מכבי ת"א היא עדיין קבוצת הגנה חלשה, שכל מהלך המכיל הנעת כדור מינימאלית ושתי מסירות חכמות מפרק אותה לחתיכות, היא עדיין קבוצה שלא מקבלת שום תוצרת מהרכזים הישראלים שלה, ועדיין קבוצה מפוצצת בכישרון התקפי שצוברת נקודות רבות בעיקר בזכות היכולות האישיות של שחקניה.

 

אם לסכם זאת בשורה אחת, מכבי ת"א היא פשוט קבוצה חסרת זהות. אין לה מושג אם היא קבוצה קטנה, אתלטית ולוחצת, אולי קבוצת חצי מגרש סבלנית, האם היא מחפה על החיסרון בגבוהים בעזרת שמירות כפולות, מתבססת על הגנת חילופים, סמול בול או שיטה אחרת. ומה הפלא שאין לה אישיות כלשהי? הרי בעשרת משחקי היורוליג האחרונים שלה הדריכו אותה לא פחות מחמישה מאמנים שונים!

 

מאמן חמישי ב-10 משחקי יורוליג. הדר (עדי אבישי)

 

אז האם רמי הדר יהיה זה שישבור את הרצף השלילי ויצליח לייצב את הצוללת הצהובה ולהקנות לה סוף סוף אופי ואישיות? הרי לקבוצות הקודמות שלו בהחלט היו את התכונות הללו, ובשפע. קצת קשה להאמין. אותם שינויים שבהכנסתם החל הדר כבר השבוע מזכירים מאד את המהלכים שביצע ז'אן טבק בתחילת הקדנציה שלו. הם עבדו לא רע בהתחלה, אך התפוצצו לו בפנים ברגעי האמת של העונה, לאחר שהיריבות למדו את מגוון הדרכים בהן ניתן לנטרל את משחקם הפשטני של הצהובים. רמי הדר ראוי למחמאות על הניצחון הקריטי שהשיג שלשום לאחר שבוע כאוטי במיוחד במועדון הצהוב, אבל הוא ודאי מבין שבכדי לגבור על יריבות איכותיות יותר מגלאטסראיי, קבוצה רכה ומבורדקת אפילו יותר מזו שלו, על קבוצתו להתחיל ולגבש זהות כלשהי, ובמהירות. ברור שנחוץ לו לשם כך זמן, אבל כנראה שמדובר במצרך נדיר עד לא קיים בקבוצה הלחוצה של המדינה.

 

בכדי לעלות הערב למאזן 0-2 בעידן הדר יהיו חייבים חניכיו לשחק ובעיקר לשמור טוב בהרבה, מול יריבה עקשנית שגברה במשחקה הביתי בשבוע שעבר על ויטוריה, ונתנה פייט (אך הפסידה) בשני משחקי החוץ מול פנרבחצ'ה ופנאתינייקוס החזקות. ההגנה הצהובה החורקת יכולה להתנחם בעובדה שמולה תתייצב אחת מקבוצות ההתקפה הבינוניות במפעל, שמדורגת כרגע אחרונה באחוזי הקליעה מעבר לקשת ובמספר האסיסטים הקבוצתי.

 

כישרון התקפי גדול. גאודלוק (עדי אבישי)

 

אבל הפורוורד האוסטרלי מוטום, הגארד הצרפתי ווסטרמן, והליטאים הוותיקים יאנקונאס ומילאקניס בהחלט יציבו אתגר בפני ווימס, גאודלוק וחבריהם. מעניין לא פחות יהיה המאץ' אפ בין המאמנים, כשמצד אחד יתייצב המאמן שהוכרז כקבוע אך נחשד כזמני, ומצד שני מי שעל פי דיווחים זרים בו חושקת באמת ההנהלה, מיודענו שארונאס יאסיקביצ'יוס. ניצחון נוסף של מכבי ת"א ואפשר יהיה להתחיל לדבר על מומנטום חיובי. הפסד, והדרבי בשבוע הבא יהפוך שוב למשחק גורלי בעונה המסובכת של הצהובים.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ