תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"מול מכבי ת"א נוכיח שאנחנו מסוגלים ליותר"

"מול מכבי ת"א נוכיח שאנחנו מסוגלים ליותר"
שביעות רצון במכבי פ"ת, לוזון זעם על תקרית מונרוי. קרלסן עוקב אחרי אלו?
שביעות רצון גדולה במכבי פתח תקווה לאחר ה-1:2 על קריית שמונה, במה שהיה הניצחון השני ברציפות והוכיח שהקבוצה התאוששה מהתבוסה להפועל באר שבע.
 
כדי להסביר כמה גדולה הצלחתה של פ"ת אפשר לחזור חודשיים וחצי אחורה, למשחק ההפסד לבני יהודה 1:2 בגביע הטוטו. אז, אחרי המשחק מספר שחקנים עוד חששו ממאבקי תחתית: "אולי זה מוקדם, אבל יש חשש מתסריט שלילי השנה". רק שמאז החשש התפוגג ושחקניו של קובי רפואה ונמרוד קוסטיקה נוחלים הצלחה גדולה הכוללת 17 נקודות מתוך 24 אפשריות. 
 
 
בהנהלה הקבוצה מרוצים מאוד מהצוות המקצועי, אך מדגישים שלמרות שלרפואה חוזה רק עד תום העונה, עוד מוקדם עבורם לדבר על הארכת החוזה. 
 
במשחק נכח המנהל המקצועי של מכבי חיפה, תור כריסטיאן קרלסן, כאשר לפי עדויות הגיע לצפות בין השאר בדור אלו. כבר בשנה שעברה פרסמנו לראשונה את דבר ההתעניינות של מכבי חיפה בשחקן, שמציג יכולת מצויינת ובסביבתו תוהים מדוע טרם זומן לנבחרת ישראל. 
 
עם כל הכבוד לניצחון, סיפור המשחק היה הצמד של גיא מלמד שכבש לראשונה העונה בליגה. לאורך כל הקיץ בפ"ת התעקשו שמלמד מלך השערים של הקבוצה אשתקד יישאר. אבי לוזון היה בין אותם אנשים שנלחם להשאיר את השחקן וניהל את המו"מ מול נציגיו. 
 

דור אלו. שוב על הכוונת של הירוקים? (עדי אבישי)
 
מלמד, שהחזיק בהצעה מבני יהודה ומקבוצה בפורטוגל החליט להישאר בקבוצה, אך הדברים לא הסתדרו לו. בגביע הטוטו מול הפועל רעננה הוא כבש, ובמחזור הראשון מול בית"ר ירושלים הוא פתח, ומאז לא קיבל את הקרדיט. בשבוע שעבר הוא חזר ל-11 ואתמול החזיר בגדול.
 
בשבוע הבא בפ"ת יודעים, זו ההזדמנות שלהם להוכיח שהשנה הם מסוגלים להתמודד גם עם הגדולות: "יש לנו חוב להחזיר מול מכבי ת"א, להראות שאנחנו שהשנה אנחנו מסוגלים ליותר. ההפסד בטרנר יושב לנו עדיין בראש וזו ההזדמנות שלנו לבוא, להילחם ולתקן".
 
אם יש משהו שבכל זאת העיב על הניצחון זו תקרית החילוף של אייטור מונרוי. במצב של 0:1  למלאבסים, תיכנן קובי רפואה להכניס את הקשר הספרדי. רגע לפני, התריע השופט הרביעי דניאל בר נתן כי מספרו של מונרוי על גבי החולצה הוא 30 ואילו בטופס מופיע המספר 39 ובכך הסתכנה פ"ת בהפסד טכני. 
 

מלמד. חזר לעניינים (עדי אבישי)
 
מונרוי עצמו התעצבן, בעט בבקבוק וירד לחדר ההלבשה. קובי רפואה לא אהב את הלך העניינים וזעם על מנהל הקבוצה עמי פאן. לאחר המשחק, גם אבי לוזון סירב להירגע דקות ארוכות תוך כדי שאמר: "אצלי במועדון לא עושים טעויות כאלה".
 
מאוחר יותר, פאן סיפק גרסה שונה למקרה: "הייתה אי הבנה כי אני רשמתי את הספרה 0 וכנראה לשופט זה היה נראה שרשמתי 9 ולכן מונרוי לא נכנס. לא היה מצב להפסד טכני, השחקן רשום כחוק בהתאחדות ומדובר ב'טעות סופר' כפי שהיא מוגדרת בהתאחדות".
 
גיא מלמד, גיבור הניצחון סיכם: "היה לי מאוד חשוב להוכיח לכל האוהדים וההנהלה שלא סתם התעקשו להחתים אותי. עבדתי קשה באימונים ומחוצה להם ולא היה לי ספק שזה יבוא. בשנה שעברה המומנטום שלי הסתיים בפציעה והיה לי קשה לחזור. קרעתי את עצמי מחוץ לאימונים. עזרתי לקבוצה מאוד וזה הכי חשוב".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ