תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

איש העסקים הישראלי שנלחם בגזענות בהולנד

איש העסקים הישראלי שנלחם בגזענות בהולנד
שמעון ציטרון שימש כספונסר של פיינורד והתחרט: "לא אדרוך בדה קיפ"

האנטישמיות טירפדה השקעה גדולה בפיינורד? איש העסקים הישראלי שמעון ציטרון, ששימש כאחד מאנשי הנהלת הפועל תל אביב בעבר ואחד האנשים החזקים עמד לשמש כספונסר בחברה שהשקיעה במועדון ההולנדי המפואר .

 

ה"טלחגראף" ההולנדי חשף כי ציטרון עמד בראש חברת אנשי עסקים בשם EZ כספונסר הראשי של מוליכת הליגה ההולנדית והיה צפוי להזרים 1.2 מיליון יורו למועדון למשך שלוש שנים.

 

 

ציטרון דרש כי במקרה של חתימה על העסקה המועדון יימנע מגזענות ובעיקר נגד יהודים, אבל ביטל אותה אחרי שהמועדון לא עמד לדבריו בתנאי החוזה. קדמה לעסקה התחייבות של המועדון למניעת גזענות ואף נאמר לציטרון שנותרו רק 25 אוהדי בעייתים ביציעים.

 

איש הפועל תל אביב לשעבר דורש באמצעות עורך הדין אפרים ברק שפיינורד תחזיר הכסף שהשקיע, אבל המועדון עצמו דורש 600 אלף יורו כפיצויים והנושא נמצא תחת בוררות. ציטרון אמר לספורט1: "בבוררות קבעו שמדובר היה בגילויי אנטישמיות וזה מה שהוביל לכל הכותרות האלה".

 


שחקני פיינורד, הפסידו כסף ישראלי? (AFP)

 

הפרסום עוסק בפרשה מ-2014 כאשר ציטרון שהה באצטדיון במשחק מול היריבה המושבעת אייאקס כאשר אוהדי פיינורד קראו לעברם די כרגיל: "חמאס", "יהודים לגז". בעקבות זאת ביטל ציטרון את ההסכם באופן חד צדדי. הקבוצה החליטה לתבוע אותו בטענה שהחלטתו היתה חד צדדית ומוסד בוררות קבע שהוא חייב לשלם את כל הסכום.

 

מנכ"ל ההתאחדות ההולנדית לשעבר, הנק קלסר, עורך דין במקצועו, שעמד בראש הוועדה קבע שציטרון צודק מצפונית אבל בגלל היעדר סעיף בחוזה הוא לא זוכה לגמרי. "אחרי מה ששמעתי באיצטדיון לא אחזור יותר ל'דה קופ'. הרגשתי כאילו נכנסה לי סכין ללב. איבדתי את המשפחה שלי בשואה. הקריאות פגעו בי באופן אישי וזעזעו אותי. אני לא יכול להשתחרר מזה. נזכרתי בימי השואה", סיפר בהולנד. "מיד אחרי המשחק המדובר הוצאתי הוראה לבטל את ההסכם", ציין עוד והעביר למועד דמי ביטול על סך 20 אלף דולרים.

 

הסיבה לפרסום הידיעה מגיעה כביכול כדיווח על הסתבכות של ציטרון כאיש עסקים אך הוא עצמו הכחיש זאת: "אין לי בעיה בעסקים. אני מושקע גם בטוטנהאם ואהיה במשחק של מנצ'סטר סיטי נגד ברצלונה". הוא גם הגיב על פרשה נוספת בה היה מעורב בקפריסין כשנקנס על בעיות עם חברת כלבי שמירה."קיבלתי על זה קנס ושילמתי אותו. אין לדברים קשר", ציין בנושא.

 

במועדון הסירו אחריות וטענו: "אנחנו לא יכולים להיות אחראים על כמה אוהדים משוגעים ופאנטים שצועקים כאלה קריאות. אם מאשימים אותנו צריך גם להתסכל על אוהדי אייאקס שצועקים 'סופר יודן' ומתגרים באוהדי היריבות. אנחנו עושים הכל להפסיק את הקריאות. שלחנו קבוצה גדולה של אוהדים למחנה ריכוז הולנדי ואנחנו תרומים למוסד של אנה פאנק. הפעלנו את המשטרה בנידון וקנסנו אוהדים".

 


"לא אדרוך בדה קיפ יותר" (AFP)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ