תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בקטאר אישרו: אלכוהול יימכר במונדיאל 2022

בירות. יימכרו במקומות ייעודיים | צילום: gettyimages
למרות חוקי הדת המוסלמית, משקאות חריפים יימכרו במדינה במהלך הטורניר
כשברוב העולם עסוקים במוקדמות מונדיאל 2018 שהולך ומתקרב,  בקטאר לא שוכחים שהטורניר הבא אחריו ב-2022 ייערך אצלם ומוכנים לעשות הכל כדי לקיים את הגביע העולמי כמתוכנן. 
 
עד כמה הדבר חשוב לקטארים? בנסיכות מוכנים אפילו ללכת נגד חוקי הדת המוסלמית ולמכור אלכוהול בעת קיום משחקי הגביע העולמי. האוהדים שסביר להניח, יהיו צמאים ב-30 מעלות צלזיוס ומעלה שישררו בגביע העולמי בחודשים נובמבר-דצמבר, יוכלו לצנן את עצמם לא רק במים ושתיה קלה, אלא באלכוהול אמיתי. 
 
 
"התחייבנו לפני שקיבלנו את האישור לקיים את המונדיאל לעמוד בכל הקריטריונים כמו בכל מונדיאל אחר. אני יכול להבטיח שיהיה אלכוהול בקטאר בעוד שש שנים". ענה מזכ"ל הוועדה המארגנת של הטורניר בקטאר, חסן אל-טאוודי, כשנשאל אם תהיה אפשרות לרכוש ולשתות אלכוהול במהלכו.  
 
בקטאר מוכנים להתפשר כדי שהטורניר ייערך אצלם כמתוכנן (Gettyimages)
 
עם זאת, אל-טאוודי הדגיש: "האלכוהול לא יימכר במקומות פומביים מסיבות ברורות ולא בכל מקום, אבל מי שירצה יוכל לשתות וזו הבטחה שלנו. המשקאות יימכרו במקומות מיוחדים שיהיו ידועים לאוהדי הכדורגל שיגיעו מחו"ל. הם אמנם לא יהיו נגישים ברחובות, אבל לא תהיה בעיה לאף אחד להשיג אותם". גם כיום אלכוהול נמכר במסעדות בבתי המלון אליהם מגיעים תיירים ויש להשיג לשם כך רישיון מיוחד. 
 
בקטאר, כמו בכל המדינות המוסלמיות, אלכוהול נמצא מחוץ לחוק ולמוסלמים אסור לשתות אותו. בנוסף, בנסיכות מספקים אלכוהול ישירות הביתה למי שמבקש לשתות מהטיפה המרה. עם זאת, עדיין נשאלת השאלה מה יקרה אם אוהדים או חוליגנים שלא יכבדו את חוקי המדינה ירצו לשתות בפומבי.
 
האוהדים יכולים להיות רגועים (Gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ