תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"התרומה של גוטמן? זה שהוא לא מפריע ללוזון"

"התרומה של גוטמן? זה שהוא לא מפריע ללוזון"
מההתנהלות עם השחקנים ועד לשינוי המערך. להפועל ת"א יש על מי לסמוך
בתיקו 1:1 המכובד מול בית״ר ירושלים בטדי ראינו לראשונה העונה את הפועל תל אביב של גיא לוזון: מאורגנת, יודעת מה היא רוצה מעצמה, מפוקסת על המטרה ולא מרפה. אז איך הצליח המאמן לשנות לגמרי את הקבוצה תוך חודשיים?
 
בתקופה הקצרה שעברה מאז חזר לאדומים, לוזון התקרב מאוד לכל השחקנים, שבר דיסטנס בשיחות אישיות ואמר לכל אחד מהם כי הוא מאמין בו ומתייצב מאחוריו, כדי להרוויח אותם במגרש. השבוע הוא קטף את הפירות בעקבות השינויים בסגל, כשהמחליפים היו יותר טובים מהחסרים. קלאדיו בומבה שעזב לרומניה הוחלף על ידי דמיר שובשיץ׳ שגילה ניצוצות, ללא ארון שוינפלד הבעייתי, לוזון החזיר להרכב את ישראל זגורי שנראה מצוין. 
 
 
״לגיא יש אינטיליגנציה רגשית גבוהה ביותר, הוא אחלה גבר ומכאן החיבור שלו לשחקנים שמאוד רוצים לשחק בשבילו״, אמר מקורב למאמן. ״זו אחת הסיבות שהוא מוציא 120 אחוז מכל שחקן שלו. הוא חזר לשחק 4-4-2 כששני החלוצים שלו מתפקדים כקשרים, והם שיחקו טוב. זה הכדורגל הקלאסי של גיא והשיטה שהוא מאמין בה וזה גם עובד לו״.
 
המנג׳ר אלי גוטמן כמעט ולא מעורב. הוא הביא לקבוצה את שובשביץ׳ המצוין ועל כך מגיע לו קרדיט, אבל הוא לא מאמין ולא משחק בטקטיקה שנוקט לוזון במגרש, והמאמן הוא זה שאחראי למצב היום. ״התרומה של גוטמן היא בכך שהוא לא מפריע לגיא״, אמר בכיר בקבוצה. ״הוא כבר לא רלבנטי מזמן ורק עכשיו השחקנים מתחילים להשתחרר מהנוכחות שלו. הוא פינה את השטח לגיא ולזכותו יאמר שהבין שזה גדול עליו וזז הצידה לטובת מי שכן יכול להצליח".
 

שובשיץ'. לוזון הרוויח גם אותו (דני מרון)
 
באימונים הוא עבד עם שחקניו על תנועה על המגרש, סגירות ואלכסונים, כל פעולה תורגלה באופן פרטני לא מעט וזו הסיבה שהשחקנים נראו מאוד מדויקים בתנועות וביצעו אותם כהלכה. לוזון לקח כפרוייקט אישי שחקנים עם קריירה בעדיכה, הבטיח להחזיר אותם לפסגה והצליח לקנות אותם. כך בן רייכרט עבד נונסטופ על המגרש, כשגם אביחי ידין נראה יותר טוב ואוראל דגני נראה יותר יציב. שובשיץ׳ היה השחקן הכי טוב אחרי שגיא לקח אותו לשיחה אישית ואמר לו: ״אתה השחקן הכי טוב באימונים, תביא את זה למגרש ותוכיח לכולם איזה שחקן גדול אתה״.
 
״גיא חזר לשחק את הכדורגל שלו, שזה ארבע ארבע שתיים״, טען שחקן בכיר. ״הוא ניסה לעשות את זה במשחק הראשון מול מכבי תל אביב וקיבל בראש ואז התחיל לשחק במערכים שהוא לא מכיר עם שלושה קשרים באמצע. עכשיו הוא החליט ללכת עם מה שהוא מאמין בו והוא נהנה מהפירות״.
 

גוטמן. תורם בכך שהוא לא מתערב (ערן לוף)
 
לוזון קיבל מסרים רבים מאוהדי הפועל ת"א שטענו שהם רוצים לשמוע רק את האמת. זו הסיבה שבמסיבת העיתונאים לפני המשחק המאמן אמר דברים מדויקים ואמיצים, בלי להתחבא, דיבר בגובה העיניים, ולקח סיכון, וזאת כדי לנסות לגעת בלב של האוהדים ולרתום אותם למשימת ההיחלצות. ״התמיכה של האוהדים שווה לנו עשר נקודות ואם נשחק עם הקרבה הם יהיו איתנו״, שמעו אותו אומר לסובבים אותו. אחרי המשחק פנה לוזון לשחקניו ואמר להם: ״אם תהיו מבסוטים מדי תקבלו עוד פעם בראש, עוד לא עשינו כלום והמטרה היא להיראות ככה בכל משחק״.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ