תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שריפה גדולה פרצה גם ליד היכל רוממה

שריפה גדולה פרצה גם ליד היכל רוממה
השריפות בצפון ממשיכות, מכבי חיפה מתאמנת בראשל"צ. ז'אורז'יניו: "מפחיד"
שעות קשות עוברות על תושבי חיפה, וכמובן שגם על הקבוצות בעיר. שריפות ענק משתוללות בעיר משעות הבוקר המוקדמות, והן סמוכות למתחם האימונים כפר גלים של מכבי חיפה בכדורגל, לאצטדיון הביתי של הירוקים "סמי עופר" וגם לאולם הכדורסל "רוממה".
 
 
שכונות בעיר מפונות, גם שחקני קבוצת הכדורסל פונו מבתיהם ונמצאים עם אנשי המועדון בעקבות שריפות הענק שמשתוללות בשישה מוקדים שונים בחיפה וכאמור גם באיזור אצטדיון "סמי עופר". כבאים רבים הוזעקו על מנת לכבות את שלל השריפות ועד כה הקושי רב במיוחד. 
 
 

שריפה נוספת פרצה בעיר חיפה, הפעם בסמוך להיכל רוממה, מגרשה הביתי של מכבי חיפה. ההיכל הוותיק ששופץ רק לאחרונה בסכנה רצינית כשעשרות צוותי כיבוי מנסים להשתלט על האש. קרוב לאיזור ישנה תחנת דלק מה שמסבך את המצב אפילו יותר.
 

מכבי חיפה תעביר את האימון המסכם לאצטדיון "הברפלד" בראשון לציון אם לא תהיה רגיעה מיידית במצב העיר והקבוצה תלון במרכז הארץ לקראת משחקה בשבת באשדוד. "המועדון מודה לעירוני ראשון לציון ולבעלים איל ברקוביץ' על הרצון לסייע".
 
מעבר לכך שאימון מכבי חיפה בכדורסל בוטל, כל אולמות הכדורסל בעיר נסגרו עד יום ראשון כדי לשמש כמרכזי קליטה. כמו כן, איגוד הכדורסל הודיע על דחיית כל המשחקים של קבוצות מאזור חיפה, בבית ובחוץ, עד מוצאי שבת כולל. ביום ראשון תתקיים הערכת מצב מחודשת והודעה גם ממנהלת הליגות בכדורגל תימסר בשעות הקרובות.
 
 

איזור סמי עופר מלא עשן (בוריס קימלמן)
 
קשר בני סכנין ז'אורז'יניו מתגורר בחיפה והשיב לפניית ספורט1: "בחיים לא פחדתי ככה. השריפה הייתה ממש מתחת לבית שלי. פינו אותי וזה רגע ממש עצוב שאני אזכור הרבה זמן. מאחל לכל נפגעי השריפה שיהיו בריאים וחזקים".
 
חלוץ הפועל חיפה שלומי ארבייטמן סיפר לספורט1: "השריפה מתרחשת באזור הקריות אז לא ממש הרגשנו את זה במהלך האימון. בדרך חזרה עברנו ליד כפר גלים ואז נתקלנו באש. זה היה ממש קרוב, מפחיד לראות את זה. המשפחות לחוצות. השוער שלנו, פיט פלטהאוזן גר ממש סמוך לאזור והוא היה צריך להוציא את אשתו מהבניין".
 

השוער ההולנדי מתגורר בסמוך לאצטדיון סמי עופר, ובניגוד לשאר הזרים של הפועל חיפה שמתגוררים בקריות. בהפועל חיפה ציינו כי מבחינתם העסקים כרגיל ואחד הזרים של המועדון סיפר בעילום שם: "אין ספק שאם השריפות יתחדשו לא נסכים לשחק בסמי עופר בשבת. פיט ואשתו רגועים ויגיעו להיות איתנו בקריות".

 

גם תושב העיר והסמל הנצחי של מכבי חיפה יניב קטן אמר: "זה רגע עצוב מאוד. אנחנו אוהבים את העיר הזאת ומחוברים אליה. שולחים ברכה חמה לכל הנפגעים ומתפללים שהרגעים הקשים יגמרו"
 
מאמן בית"ר ירושלים רן בן שמעון מתגורר בחיפה ובשל השריפה הסמוכה לביתו (שכונת דניה) נטש את האימון עוד לפני תחילתו. בירושלים כמובן גיבו את החלטת המאמן ואמרו: "זה מפחיד, חיי אדם קודמים לכל". 
 
 
 

Terrible wildfires around Haifa this morning. Stay safe and take care everyone 

A video posted by Tor-Kristian Karlsen (@tkkarlsen) on

 

המנהל מקצועי של קבוצת הכדורגל, תור כריסטיאן קרלסן, אף העלה וידיאו ממגרש האימונים של מכבי חיפה ובו תיעד את הלהבות בעיר: "נוראי. תשמרו על עצמכם", כתב הנורבגי. 

 

 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ