תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מכבי ת"א צריכה להזרים דם חדש

מכבי ת"א צריכה להזרים דם חדש
ההגנה הכבדה וההתקפה האיטית. לחמן מחפש ישועה מבפנים

1. "כבר שמונה נקודות מהפועל ב"ש", "מועדון בקריסה", "שוטה הביתה" - אלו בערך הכותרות להן זוכה מכבי ת"א בשבועות האחרונים.

 

עברו את השנים הקשות", "השחקנים בכושר", "אחד המאמנים הגדולים שהגיעו לכאן" - אלו הכותרות האחרונות סביב מכבי חיפה. הצהובים והירוקים זוכים לכותרות מנוגדות, למרות שצברו עד כה את אותה כמות הנקודות. הכל שאלה של ציפיות ותדמיות.

 

 

הצהובים מתל אביב בנו סביבם הילה של מצליחים, אלו מהכרמל יצרו בשנים האחרונים תדמית כושלת. לפחות למען הכותרת והתחושה, בישראל כדאי להתחיל מלמטה, והירוקים נכון לעכשיו, הם האנדרדוג. ובכל זאת, יש הבדל קטן: מכבי חיפה וב"ש עם משחק ההגנה הטוב בליגה, בעוד שהצהובים ספגו בליגה כבר עשרה שערים - ממוצע של שער למשחק, יותר מרעננה וכמו אשדוד.

 

הכל מתחיל מהחלק האחורי (ערן לוף)

 

2. התקופות היפות שחולפות במהירות הן מנת חלקם של מועדונים לא פחות גדולים ממכבי. אייאקס, יצרנית השחקנים ההולנדית, ידעה שנים של דעיכה בהן בנתה גל חדש של צעירים שיחזירו את הקבוצה לפסגה. מילאן עברה זאת באיטליה, ומנצ'סטר יונייטד לא מצליחה להרים עצמה חזרה בפרמייר-ליג.

 

רק שאייאקס, פנאתינייקוס וספורטינג ליסבון הם מועדונים שבונים עצמם מחדש משחקני האקדמיה המקומית. במכבי ת"א אומנם מושקעים תקציבי עתק במחלקת הנוער, אך חילוף המשמרות הבלתי נמנע בסגל הבוגרים עדיין לא מאפשר את החשיפה עבור צעירי המועדון.

 

בימים בהם אמיר כבירי שופך כספים על להקת זרים ושחקני רכש, רמזי ספורי, בן ביטון וניר לקס שצמחו בוולפסון, עושים חיל בשדות זרים. מחלקת הנוער הצהובה מושקעת יותר מהאדומה, אך גם בקריית שלום זוכים לדקות רק דור פרץ ואליאל פרץ, שיחד עם דור מיכה ויובל שפונגין הם ארבעת שחקני הבית היחידים ששותפו עד עתה.

 

לא מספיק שחקני בית משחקים. מיכה הוא רק אחד מארבעה (ערן לוף)

 

מכבי ת"א, שהתהדרה בעונות האחרונות במערך המדעי ובמאמני כושר זרים, ספגה העונה כמחצית משעריה בחצי השעה האחרונה. נראה שמשהו מקרטע שם גם מבחינה פיזיולוגית. למען ההגינות יש לציין ש-13 מתוך 20 השערים נכבשו במחצית השנייה, אלא שמועדון הפאר הצהוב היה רגיל להכריע משחקים כבר בחלקם הראשון של המשחקים.

 

3. טל בן חיים, טיבי מאחור; אלברמן, בניון ומדוניאנין במרכז; עדן בן בסט, טל בן חיים, יצחקי וסקאריונה בחלק הקדמי – כוללם חצו את גיל השיא, 28, ושבעה מתוך העשרה כבר מעל גיל 30. מכבי ת"א מנוסה מחד, אך עייפה מאידך. דסה, בן הרוש, גולסה, מיכה, יחזקאל וקיארטאנסון הם ששת שחקני העתיד של גולדהאר והם אלה שחייבים לקבל מעתה דקות משחק רבות, גם כדי להוריד את מדד הכבדות ולהפוך את מכבי למהירה, צעירה ותוססת.

 

מכבי ת"א ספגה בכל אחד מארבעת המשחקים הרשמיים האחרונים וכבשה שני שערים בלבד בשבעת המשחקים הרשמיים האחרונים - אותם שני שערים שכבש האיסלנדי בקריית שמונה. טל בן חיים הוא הסיבה העיקרית לכך. בתור האתלט הבודד בסגל של ארבלדזה שמסוגל לקבל כדורים לעומק, מצב הרוח הירוד של בן חיים הביא ליכולת ירודה במכבי ת"א כולה.

 

מצב רוח ירוד שפגע בקבוצה כולה (עדי אבישי)

 

תנועה לשטח היא תולדה של תשוקה ושמחת חיים, ולא רק בן חיים איבד אותה, אלא הקבוצה כולה, כולל הצוות המקצועי. בפעם הראשונה מאז הגיע, חייב ג'ורדי קרויף להזרים דם חדש מקבוצת הנוער או קבוצת הבת. יונתן כהן היה צריך לשחק בשבת שעברה 23 דקות בצהוב של מכבי, ולא בכתום של בני יהודה.

 

לאחר שאיבדה בגיל נוער את עומר אצילי לטובת הפועל ראשל"צ, מכבי ת"א חייבת להחזיר לשורותיה את תעתיק אצילי, הרי הוא מתן חוזז מאשקלון. חוזז, שהיה חייב להיות התגלית הגדולה במכבי, יפגוש הערב יחד עם מושיקו לוגסי את קבוצת נעוריהם. יובל נעים ספג עשרה שערים בשלושת המשחקים האחרונים, אך עם ארגון ואמונה יוכל לגרום למכבי להמשיך בבצורת (18:15 בספורט1 וב-HD).

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ