תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לצורך ירידה: האם מכבי מפספסת את ראיקוביץ'?

לצורך ירידה: האם מכבי מפספסת את ראיקוביץ'?
לא מביא נקודות, עובר תקופה קשה ותג המחיר ממשיך להציק. ב-20:00: דאנדוק
"בשנה שעברה פרדראג ראיקוביץ' גרם לכך שמכבי תל אביב לא תיקח אליפות, עם התנהגות אינפנטילית כשדחף את יוסי אבוקסיס בסכנין. השנה הוא לא  הביא אפילו ניצחון אחד בידיים שלו. הכי גרוע בשבילו שכל הזמן אומרים שהוא ילד והוא עוד יגדל, אבל זה שוער ששילמו עליו שלושה מיליון יורו וברור שבסכומים האלה הם היו יכולים להביא שוער הרבה יותר טוב". על החתום: קאלה דרשלר. 
 
מכבי ת"א במשבר וגולת הכותרת במשבר היא ההתקפה שלא כובשת. הבצורת משכה את תשומת הלב ממי שמיקד אותה בעונה שעברה. ילד הפלא הסרבי. השוער עם תג המחיר העצום. "הטוב בעולם לגילו". ציפיות הענק העלימו אפילו את השיפור וההתייצבות של הסרבי בחלק השני של העונה. אלא שהעונה קורה תהליך הפוך. ראיקוביץ' בירידה ואילו הפוקוס הולך על שמות ותגי מחיר אחרים. אחרי 15 חודשים בישראל, זמן לתת ניתוח יותר מעמיק על יכולותיו של השוער. 
 

 

מספרית יש ירידה. פרדראג ראיקוביץ' שמר העונה בליגה חמש פעמים על רשת נקייה (41.6 אחוז), לעומת 20 אשתקד (58.8 אחוז). הוא ספג העונה בליגה 0.83 שערים למשחק לעומת 0.61 בעונה שעברה. המספרים סבירים, אך כמו שטוען קאלה  הוא מתקשה להביא נקודות או לספק הצגות במשחקים מכריעים.

 

אלכסנדר סאריץ' שוער הפועל ירושלים ומכבי פתח תקווה בעבר שאימן בכל הנבחרות הצעירות של סרביה ובכלל זה את הנבחרת עד גיל 20 נמצא כיום בשיקגו פייר ב-MLS שם הוא משמש כמאמן השוערים. הוא מודה שעקב אחרי ראיקוביץ' בעיקר שנה שעברה, אבל פחות השנה. כששמע שהוא בכה אחרי השער שספג מול בני יהודה אמר: "אני לא מאמין שהוא בכה. הוא בחיים לא בכה. הוא טיפוס חזק מאוד".

 

סאריץ' טוען שראיקוביץ' לא עשה טעות כשהגיע לישראל: "היתה לו הזדמנות לשחק בליגת האלופות מול הקבוצות הכי טובות בעולם וזה נתן לו הרבה ניסיון. אולי עכשיו המצב בקבוצה קשה, אבל הוא צריך סבלנות. זו מילת הקסם עבורו. הוא תמיד רוצה להיות הכי טוב. הוא צריך להתגבר על הבעיות ולהיות עיקבי".

 

הנקודה האחרונה היא המשמעותית. הלחץ על ראיקוביץ' גדול יותר גם אם מדברים עליו פחות. זו הייתה אמורה להיות השנה בה הוא משתלט על אפודת השוער הראשון בנבחרת סרביה ועושה עוד תעד בדרך למעבר גדול באמת. בינתיים, דברים לא קורים לו.

 


"צריך לעבור קבוצה רק כשהוא בשיא" (אודי ציטיאט)

 

"הליגה הישראלית לא חלשה עבור ראיקוביץ'. זו ליגה טובה יחסית. האם הוא צריך לעזוב? לא חושב שכדאי לו לעזוב בשנה הבאה, כי הוא צריך ללכת לקבוצה גדולה יותר כשהוא בטופ ולא בתחתית. שתהיה לו סבלנות הוא עוד צעיר", מנסה סאריץ' להסביר את הדילמה.

 

"עקבתי אחריו בנבחרת. הוא שיחק מול אוקראינה מחצית והיה טוב, אבל ולדימיר סטויקוביץ' שוער עם המון ניסיון ומשחק היום בנוטינגהאם פורסט וזה טבעי שהוא משחק במוקדמות המונדיאל, אבל ראיקוביץ' יהיה מיד אחריו השוער של סרביה. יש לו כישרון עצום. הוא עוד יהיה שוער גדול בקבוצה טובה. הוא רק בן 21. יש לו עוד הרבה זמן".

 

ניקולה מיטרוביץ׳, חברו הטוב של השוער, ששיחק איתו בתחילת השנה שעברה, אמר: "על ראיקו עוברת תקופה קשה כמו כל הקבוצה. משחק ההגנה של מכבי הוא לא מהמשובחים והוא משלם על זה. אתה לא יכול להצטיין לבד, במיוחד כשאתה שוער ואתה תלוי בחברים שלך. הוא שוער מצוין לכל הדעות ואני בטוח שעוד השנה נראה ממנו את היכולת הגבוהה שלו. גם בשנה שעברה הוא פתח לא טוב והיו לו קשיי התאקלמות, אבל אחר כך ראו שהוא שוער גדול. אני בטוח שזה יקרה גם השנה".

 


סבלנות היא מילת המפתח (דני מרון)

 


גם בסרביה לא האמינו שהוא הגיע לידי דמעות (דני מרון)

 

הבעיה היא שהעונה על מכבי ת"א מתקרבת לנקודת אל חזור. הדחה מאירופה תהיה שיאו של משבר שהרחיק את מכבי ת"א 10 נקודות מהפועל באר שבע. זו תהיה מכה שתחייב היערכות ובנייה מחדש. לראיקוביץ' יהיה קשה עוד יותר לבלוט. הפלונטר ברור. עוד עונה כושלת ללא אליפות או הישג באירופה לא תעזור למכבי ולא לראיקוביץ'. המועדון יתקשה למכור. השוער יתקשה להתקדם.

 

שביט אלימלך מכיר בעובדה שהסרבי לא מספק את הסחורה: "אין דבר כזה שלכל אורך הקריירה שחקן או שוער מצטיינים בכל משחק. לכל שוער יש תקופה שהוא פחות טוב וזה מה שעובר על ראיקוביץ׳, שהוא בעייני שוער מצוין. אבל כשעושים טעויות יורד הביטחון, מה גם שמבקרים אותך ושורקים לך בוז ומתמקדים בך כי עלית המון כסף, אבל אם מכבי תנצח היום וראיקוביץ׳ יהיה טוב ישכחו לו את הכול ושוב יגידו שעשו עסקה טובה כשהביאו אותו".

 

כך שכמו לא מעט שחקנים, כמו המאמן שוטה ארבלדזה ואפילו המנהל הספורטיבי ג'ורדי קרויף, גורלו של ראיקוביץ' (וגורל השושלת) תלוי לא אחת במשחק מול דונדאק. כדי שאפשר יהיה לדבר על ראיקוביץ', מכבי ת"א צריכה להיות רלוונטית וחיה. בכל המסגרות שעוד נותרו לה.

 

פטר באזיץ' סוכנו של השוער סיכם: "הוא מרגיש מצוין במכבי, המועדון נקלע לתקופה פחות טובה, אבל אפשר עדיין לצאת מזה. אם הם יעלו שלב באירופה זו תהיה הצלחה אדירה וגם לו תהיה הזדמנות להוכיח את עצמו ברמות הגבוהות והוא לא יפספס את זה. הוא שוער העתיד של הכדורגל הסרבי ואני בטוח שתוך כמה שנים נראה אותו משחק ברמות הגבוהות ביבשת כי לשם הוא שייך והוא יגיע לשם".

 


יחזור לחייך ובגדול, ראיקוביץ' (אודי ציטיאט)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ