שום הוצג בבני יהודה: אם לא נצליח, רק אני אשם

שום הוצג בבני יהודה: אם לא נצליח, רק אני אשם
המנג'ר החל לעבוד. יחזקאל יאמן, מזרחי נציג הבעלים. אברמוב: "היום החלה העונה"
בני יהודה יוצאת לדרך חדשה. יעקב אסייג חוזר לעמדת העוזר ובמקומו יעמוד על הקווים ניסן יחזקאל, כאשר בעמדת המנג'ר המקצועי יחל בתפקיד החל מהיום יצחק שום ובנוסף הצטרף אלון מזרחי לצוות, כך הכריזה הקבוצה במסיבת עיתונאים חגיגית.
 
שום ויחזקאל קיימו הבוקר פגישה ראשונה לקראת תחילת עבודתם המשותפת ואחר הצהריים הוצגו רשמית, לאחר שחתמו מול הבעלים ברק אברמוב והיו"ר יוסי כהן על חוזים עד לתום העונה. אלון מזרחי ישמש כנציג בעלים ויהיה המתווך בין הצוות המקצועי להנהלה.
 
 
הבעלים ברק אברמוב פתח ואמר: "אני רוצה להודות ליעקב אסייג על חודשיים לא קלים בעמדת המאמו וכמובן שהוא ימשיך איתנו בצוות".
 
"לצערי התוצאות כרגע רחוקות ממה שציפיתי, גם בחלומות הכי גרועים לא ציפיתי שזה מה שיהיה, אבל זה הכדורגל. אני לא אוהב להתבכיין ולהאשים, אלא בן אדם שמחפש פתרונות ואני חושב שבימים האחרונים עשיתי עבודה עם עצמי ועם הצוות שאיתי וקיבלנו החלטות כבדות משקל. הבאתי את האנשים שהכי נכונים לבני יהודה והכי נכונים לי. אני מרגיש שהעונה נפתחת היום ושכל מה שהיה פה עד היום לא נעשה כמו שרציתי".
 
אברמוב ושום. "דברים לא נעשו כמו שרציתי" (דני מרון)
 
"יצחק שום יהיה המנהל המקצועי הבלעדי, לא רק בקבוצה הבוגרת אלא בכלל במועדון. לצדו בקבוצה הבוגרת יאמן את הקבוצה ניסן יחזקאל, איש כדורגל ולמי שלא יודע אוהד בני יהודה שרוף. הדם שלו כתום וזה חשוב שיהיו במועדון אנשים שהקבוצה והשכונה חשובה להם. מעבר לזה צירפתי כנציג שלי את אלון מזרחי, איתו יש לי היכרות ארוכת שנים והוא הולך להיות הדמות שמקשרת בין הצוות המקצועי לבין ההנהלה. הוא יעזור לכל מחלקות הנוער בכפוף ליצחק שום".
 
הבעלים גם התייחס לכך שעוכבה ההחלטה אם להפחית ממאזנה של הפועל תל אביב 9 נקודות: "זו החלטה שערורייתית. אני קניתי מועדון עם חובות בתחילת שנה, הכי קל לי היה ללכת להקפאת הליכים ולשים את החובות בצד. הבעלים הקודם אמר את מה שאמר, אבל יש עוד כמה מיליונים יפים שעוברים קדימה. אותי לא לימדו לעבוד ככה ואני חושב שזו החלטה תקדימית שבסוף השופט ישנה אותה".
 
המנג'ר יצחק שום, שתפקידו האחרון היה באלקי לרנקה הקפריסאית ב-2010/11, התרגש לשוב: "אני נמצא בכדורגל הישראלי כל הזמן ובסופי שבוע עובד עם האקדמיה שלי וצופה בכל משחקי הנוער והילדים, כך שמעולם לא עזבתי - אבל אני שמח לחזור לליגת העל. אני שמח גם שסוף-סוף תפקיד המנהל המקצועי נמצא בישראל, כי זה אחד התפקידים החשובים ביותר שחסרים לכדורגל שלנו. היה לי מזל וכיף גדול שתמיד היה לי מנהל מקצועי, בכל הארצות שעבדתי וגם בבית"ר ירושלים עם גיורא שפיגל. ברגע שעובדים בלויאליות אין שום בעיה. אני הבאתי את המאמן ואם הוא לא יצליח הכישלון הוא שלי".
 
המנג'ר החדש המשיך: "המטרה היא לשחק כדורגל כמו שאני אוהב. בכל מקום שהייתי אי פעם הקבוצה הבקיעה את מירב השערם בליגה. המוטו שלי הוא שהאוהדים ייהנו מהכדורגל - זה לא יקרה מהדקה הראשונה, אבל הקהל צריך ליהנות כי עבורו אנחנו משחקים. הכל הוא בשביל שהקהל ייהנה ויגיע למשחקים. נצטרך לנצל את הקהל שמגיע למשחקים וגם להחזיר את הקהל הרדום למגרשים. את זה נעשה רק אם הם יראו בכל שבת שהשחקנים נותנים את הכל במגרש ומנסים ליישם את הכדורגל שאנחנו רוצים".
 
עידן חדש בכתום. מזרחי, אברמוב ושום (דני מרון)
 
גם לקהל האוהדים ישירות פנה שום: "אנחנו נעשה את כל מה שבני יהודה צריכה מקצועית. מי שטוב יהיה ותמיד ישחק. בדרכי אין כמעט שיחות אישיות, כי אם מדובר בבעיות מקצועיות אז המאמן רוצה את הכי טוב. שחקן שישאל את מעמדו בקבוצה? אני לא מכיר דבר כזה. אנחנו קבוצה של 22 שחקנים שנלחמים גם ביניהם על המקום בהרכב. אני מבין שלכל קהל יש את הרצונות שלו, אבל אני יכול להבטיח שתהיה מלחמת עולם בין ההרכב הראשון לשני וחשוב שאנחנו נעביר את זה לשחקנים".
 
שום נשאל אם היעדרותו רבת השנים מהכדורגל הישראלי עלולה לפגוע בו: "אני מבטיח לכם ששוטה ארבלדזה לא ידע כלום על הכדורגל הישראלי לפני שחתם במכבי ת"א, גם מולנסטיין לא התעניין במכבי חיפה כשהיה ביונייטד. כל מי שמגיע לא מכיר את הכדורגל ישר, ככה שזו בכלל לא בעיה", הבהיר שום, "והכדורגל שלנו זקוק לשיפור ולא רק בבני יהודה. גם ג'ורדי לא הגיע מברצלונה, הוא הגיע מא.א.ק אתונה ואלוהים נתן לי וניצחתי אותו שם מהמקום האחרון ובסוף ניצלנו מירידה".
 
עוד אמר על הישיבה הארוכה בבית: "אמנם לא הייתי חמש שנים בליגת העל, אבל רק בשבוע האחרון דחיתי שלוש הצעות. הייתה לי פריבילגיה לשבת בבית. ברגע שצלצלו אליי מבני יהודה לא הייתה שום בעיה. אני אשב על הספסל או לידו, כן אהיה באימונים, אבל אנסה לתרגם את מה שברוב המקומות שהייתי עשה מנהל מקצועי. הסמכות המקצועית בסופו של דבר היא שלי, אבל אמרתי לניסן שאני אהיה אחראי על ההפסדים והוא על הניצחונות. גם עם התלונות אפשר לבוא אליי".
 
ניסן יחזקאל: "הייתי שחקן בני יהודה וכמו שברק אמר אני אוהד בני יהודה. יש לי כל כך הרבה שעות בני יהודה בחיים...הבית של ההורים שלי במרחק 30-40 מטר. אני מכיר את הקבוצה ואת השחקנים, עקבתי אחריה בחודשיים האחרונים שישבתי בבית ולשמחתי כל שחקן שיגיע אליי ממחר לאימון צריך לקחת בחשבון שאני מכיר אותו מכף רגל ועד ראש, כולל המספר נעליים. אני כפוף לסמכויות ולדרך של שום, אבל אני אהיה האיש במגרש ואעביר את האימונים. כמובן שקיבלתי את כל הגיבוי כדי לעשות את מה שאני יודע. מאיש כזה שלקח דאבל באירופה, אימן בנבחרות ישראל וזכה כאן באליפות יש לי רק ללמוד".
 
הצוות החדש. יחזקאל יעביר מחר אימון בכורה (דני מרון)
 
"כבר במשחק הקרוב נגד סכנין נצטרך לפרוע שטרות ולנצח בשביל לייצר שקט במועדון", הוסיף יחזקאל, "אני לוקח עליי את ההפסדים ואת הניצחונות אשאיר לשחקנים. ככה אני חושב וכבר משתוקק להגיע לאימון הבוקר מחר ולהתחיל לעבוד".
 
לסיום אמר גם אלון מזרחי, שישמש כנציג הבעלים: "אני מגיל 9 במועדון הזה וכשקיבלתי טלפון מברק אברמוב לא היססתי. הוא ביקש ממני דבר מאוד פשוט - להיות נציג הבעלים. 'אני צריך מישהו שמזוהה עם המועדון ומכיר אותו, ואין ראוי יותר ממך', אמר לי ברק ואני מודה לו על האמון. חשוב לי לציין שהסמכות המקצועית העליונה היא יצחק שום, נקודה סוף. אני פה במטרה לחבר את כל מה שקשור לבעלים ולמועדון - ממחלקת הנוער, אחרון המאמנים שעובד עם טרום ב' וג', ועד הצוות המקצועי בבוגרים. לכל שאלה של הבעלים אני אצטרך לדעת לענות מיד".
 
"אני גם לרשות שום ויחזקאל בכל מה שיצטרכו בקבוצה הבוגרת ואם אצטרך לעבוד עם ילדים בגילאים 8-9 זו לא בושה", הבהיר מזרחי ואמר לסיום כי "יש פה צוות טוב ואני קורא לכל האוהדים לבוא ולתמוך כבר במשחק הקרוב מול סכנין, שלא לדבר על משחקי הבית שאליהם כולם צריכים להגיע בהמוניהם".
 
כפי שפרסמנו בבוקר, שום ויחזקאל כבר עובדים לקראת חלון ההעברות ושמו של קשר בית"ר ירושלים ששיחק בעבר בקבוצה קובי מויאל, ושחקן הבית שעבר לאומוניה ניקוסיה אמיר עגייב, עלו לא פעם. גם פיראס מוגרבי וגליינור פלט המאכזבים של מכבי חיפה מועמדים אם ישוחררו.
 
אוהדי בני יהודה מנסים בתקופה האחרונה להפעיל לחץ למען החזרת פדרו גלבאן. הקשר לא זוכה להזדמנות רבה בהפועל אשקלון וצפוי להיות משוחרר בקרוב, וחלק מהאוהדים שלחו הודעות לשום וליחזקאל בהן נכתב: "ברוכים הבאים לשכונה עם פדרו גלבאן. אם הוא לא יגיע, ברוכים היוצאים".
 

גלבאן. האוהדים לא נרגעים (אסף קליגר)
 
כבר במחזור הקרוב צוות האימון החדש ינהל את משחק החוץ של בני יהודה נגד סכנין של יוסי אבוקסיס, שמסתמן כמאמן בני יהודה בעונה הבאה.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • מונאקו
  1
  ניס
  1
  Live
 • נים
  1
  נאנט
  0
  Live
 • טולוז
  2
  ליון
  2
  Live
 • גנגאן
  2
  ראן
  1
  Live
 • סט. אטיין
  2
  מרסיי
  1
  Live
 • בני יהודה תל אביב
  2
  הפועל נצרת עילית
  0
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ