תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

השופט אורנשטיין הכריז: "שוינפלד לא משוחרר"

השופט אורנשטיין הכריז: "שוינפלד לא משוחרר"
השופט אישר את תקציב ההפעלה של הפועל ת"א בתנאי שלא יהיה גרעוני
ארון שוינפלד לא ישוחרר מהפועל תל אביב. כך קבע השופט איתן אורנשטיין בדיון החירום בנושא האדומים. דיון נוסף ייערך בעניינו של החלוץ שנקבע ליום רביעי הקרוב.
 
החלוץ קיבל חופשה ללא תשלום מהאדומים והתכוון לפעול בהליך בוררות, אלא שהקפאת ההליכים של הפועל ת"א גרמה לכך שהוא מעוכב. "לא אתן לשחקן לנצל את המצב של המועדון", מסר השופט בהחלטה. הנאמן עו"ד שאול קוטלר טען: "פתירת הסוגיה הזו יכולה להכניס למועדון כסף רב שיעזור מאוד לתפעול השוטף".
 
 
את תקציב ההפעלה אותו ביקשו הנאמנים עו"ד שאול קוטלר ועו"ד חן ברדיצ'ב, השופט אורנשטיין החליט לאשר כל עוד הוא לא גרעוני: "הוגש לי דוח של הנאמנים שמציג מצב קשה יותר מזה שהוצג על ידי החברה עצמה בדיון הקודם". בדיון עם חברת הכרטיסים "לאן" קיבל אורנשטיין את ההסדר והפועל ת"א תוכל למכור כרטיסים למשחק מול מכבי חיפה ולקבל את העמלה.

הנאמן עו"ד שאול קוטלר: "לגבי הנושא התזרימי אנו עושים מאמצים כדי להפעיל את הקבוצה עד שיתקבלו הצעות לרכישה. הועבר הבוקר סכום של 270 אלף ש"ח מהטוטו שלא מופיע בדוח שהוגש לשופט, אבל עדיין המצב הוא גרעוני. ההחלטה היא האם ממשיכים להפעיל את הפועל ת"א או מדוממים אותה לגמרי. הנזק עלול להיות גדול ולפגוע בהמון אנשים ובעיקר במחלקות הנוער. אנחנו מקבלים המון הודעות כדי שנמשיך להפעיל את המועדון".
 

עו"ד קוטלר. המצב גרוע משחשבו (דני מרון)

קוטלר הציג מקורות מימון שיאפשרו את תפעול המועדון. ראשית, יש קרן מסוימת שמוכנה לתת הלוואת גישור של שלושה מיליון שקלים לטובת תפעול המועדון בזמן ההקפאה. גורם נוסף מבקש לשמור על עילום שם ומוכן לתרום חצי מיליון שקלים. "ישב איתי אתמול גורם בעל יכולת כלכלית שטוען שהוא יכול לגייס הרבה אנשים שיתרמו עשרת אלפים שקל כל אחד כדי לעזור", טען.
 
קוטלר אף פרגן לגיא לוזון שמוביל את השחקנים למרות הלנת השכר וביקש לבצע הפחתת שכר לתקופת ההקפאה כדי להוריד את התקציב. ההפחתה תחשב כהלוואה ואם יהיה רוכש הכסף יוחזר.

השופט אורנשטיין טען: "לא יהיה מצב של הפעלה גרעונית. אם אתם רואים שזה המצב תחזרו לבית המשפט".
 

שוינפלד. לא ינצל את המצב (ניר קידר)
 
קוטלר אמר בדיון: "ישבתי עם מרקו סימיץ' ונמניה ניקוליץ' והסברתי להם שלא נוכל להחזיק אותם בתקציב הנוכחי. אחד ביקש ישר כרטיסים לנסוע לארץ מוצאו. השני, כך קראתי בתקשורת, לא מקבל את זה. להבנתנו השחקן פעל כאילו כבר התקבלה החלטה".
 
בעניין שוינפלד, קוטלר תירץ: "המצב מולו הוא שהחלה בוררות, הוא לא מחויב למועדון. התייעצנו עם גורמים בקבוצה כדי למצוא פתרון. אנחנו יודעים שהוא רוצה לשחק במכבי ת"א והיא רוצה אותו. סעיף השחרור שלו 3.5 מיליון דולר".
 
אורנשטיין: "נכון לעכשיו שוינפלד לא משוחרר, לא אתן לשחקן לנצל את המצב. עיכוב הליכים לא מקנה זכאות לשחקן להשתחרר מההסכם". השופט ביקש בנוסף להיפגש עם הנאמן ונציגיו של החלוץ. קוטלר: "הפועל במצב כזה קשה שאסור לתת למועדון אחר לנצל את המצב הזה".

עו"ד של ניקוליץ' טען בפני השופט: "הוא פצוע וצפוי לעבור ניתוח. לדעתי, אפשר להכיל עליו את פתרון שוינפלד ולהוציא אותו לחופשה ללא תשלום".
 
השופט נעל את הדיון ואמר: "הוגש לי דוח של הנאמנים שמציג מצב קשה יותר מזה שהוצג על ידי החברה עצמה בדיון הקודם. באשר לגרעון - הוחלט שלא תהיה הפעלה גרעונית. קיימת היתכנות למקורות מימון נוספים. ככל שאלה לא יתקבלו, החשש כי הפעלה הגרעונות תתממש, יפנו הנאמנים לביהמ"ש כדי להפסיקה".
 

 
בנוסף, עמותת "האדומים" ביקשה מבית המשפט לעזור על מנת שהמועדון יוכל לגבות מחיים רמון סכום של 2.185 מיליון שקל. הבעלים לשעבר היה אמור להפקיד את הסכום בקופת המועדון, לאחר שפסק הבורר בסכסוך המשפטי בינו לבין אלי טביב הפך לפסק דין חלוט בפברואר 2015. אך השופט אורנשטיין סירב לדון בכך בטענה שהצדדים לא נמצאים על מנת לקיים דיון. הוא הורה להגיש בקשה מסודרת ולהעביר עותק ממנה לחיים רמון.
 
בתוך כך, בהפועל ת"א שלחו מכתב למנכ"ל הטוטו, מנהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל על מנת להשיג מימון שיעזור להם בהתנהלות עד למציאת רוכש.
 
"מצב החברה הינו בכי רע ולאור קושי תקציבי קיים חשש כי החברה והמועדון המופעל על ידה, יפורקו ויחדלו לפעול. יש בידיכם לסייע כדי למנוע תוצאה קשה זו", נטען. "אנחנו פונים אליכם לפני שמועדון מפואר זה ייעלם מהנוף, ומבקשים לשקול ולבדוק אם ניתן למצוא תקציב חירום מיוחד... נשמח לקיים פגישה דחופה על מנת לראות כיצד ניתן לקדם נושא זה".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ