תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אורנשטיין: הדיון על גורל הפועל ת"א ב-4 בינואר

אורנשטיין: הדיון על גורל הפועל ת"א ב-4 בינואר
הנאמנים לא מצאו רוכש ומקווים לסיוע מההמונים. ידין: "ניתן את הכל"
המצב בהפועל תל אביב הפך להיות קריטי במיוחד. הנאמנים עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב הודיעו לבית המשפט כי לא הייתה כל הצעה, אין רוכש ונראה שלא תהיה ברירה אלא להליכה לפירוק. השופט איתן אורנשטיין החליט להקדים את הדיון בעניין האדומים ל-4 בינואר.
 
"לא היה אף רוכש כשפתחתנו את המעטפות, הפועל תל אביב חייבת דחוף שבעה מיליון ש"ח כדי להציב תקציב מצחיק למאבק עד סיום העונה", סיפר עו"ד קוטלר. "אנחנו קוראים לגיוס הכספים כדי להימנע מירידה לליגה נמוכה. פנינו באופן דחוף לשופט איתן אורנשטיין שיקיים דיון דחוף ביותר. המצב של הפועל קשה ביותר ותלוי עכשיו בבית המשפט".
 

 

השופט איתן אורנשטיין יפסוק בהחלטה בנוגע לעתיד המועדון כשהאופציה הרעה ביותר עבור המועדון היא הליכה לפירוק. המשמעות אז היא שחרור מרבית הסגל וגם עזיבתו של המאמן גיא לוזון, והורדה לליגה נמוכה.
 

מתברר שלפחות עשרה אנשים התעניינו ברכישת הפועל ת"א, אבל לאחר שעשו את הבדיקות וכל מה שנדרש על מנת להוציא אותה מהבוץ, הבינו שהנושא גדול עליהם והחליטו לרדת מהמהלך. חלק מהקונים הבהיר לנאמנים כי מבחינתם עדיף לרכוש את המועדון בליגה נמוכה יותר בעלות אפס וללא שום מחוייבות, ולהשקיע כסף בכדי לבנות מועדון בריא חדש מבחינה כספית וניהולית. אחד מהם הוא בעלי הפועל כפר סבא סתיו שחם, שהיה הגורם הרציני ביותר לטענתם ואיתו קוימו מספר פגישות שלא הולידו חתימה.


נראה שהפעם זה מבוי סתום (דני מרון)
 

"למרות מאמצים ראוים לשבח של הצוות, השחקנים ובראשם גיא לוזון שמפגין מנהיגות ומצעיד את הקבוצה להישגים ספורטיביים, ועל אף ששחקני המועדון נרתמו והסכימו להקפיא מחצית משכרם, אך אין בכך די", נכתב בפניה של הנאמנים. גם פרוייקט מימון ההמונים צויין: "הירתמות קהל האוהדים מעוררת התפעלות, הלוואי והיה ניתן להפוך את האהדה הגדולה הזו שהמועדון זוכה לה, למטבע עובר לסוחר שהיה מציל את המועדון".

 
בנוסף הוזכר כי ההלוואה שביקשו הנאמנים בסך 1.5 מיליון ש"ח התעכבה בגלל סירובה של המנהלת וההתאחדות, מה שסוגר את הסיפור על האפשרות להפעיל את הקבוצה: "ההתאחדות והמנהלת דנה את הפועל ת"א לכיליון".

 


השופט אורנשטיין. הכדור בידיים שלו (דני מרון)
 

שחקן בקבוצה סיפר: "זאת בשורת קשה מאוד עבורנו, אני לא יודע איך אני וחברים שלי נעלה לשחקן במחזור הבא. כל האנרגיות אזלו לנו. הכל אבד בבום אחד ענק. חלמנו וקיווינו ופתאום מתברר שאין הפועל ת"א".


אביחי ידין הודיע: "כמו שגיא לוזון אמר בשבת אנחנו עדיין מתפללים שיבוא רוכש ונוכל להישאר ביחד. מבטיחים לאוהדי הפועל שנמשיך לתת את הכל עד הרגע האחרון. אנחנו משחקים על הכבוד של המועדון וגם שלנו.אסור לתת למועדון כמו הפועל ליפול ואנחנו קוראים לאוהדים בעלי היכולת להתגייס ולהציל אותו".

הנאמנים ביקשו לקיים את הדיון לפני ה-5 בינואר שכן מיום זה לא יוכלו להפעיל את הקבוצה ללא החמרת הגירעון. המשמעות היא כמובן שכל שחקן יוכל לנהל מו"מ עם כל קבוצה שייבחר, ויורדו תשע נקודות ממאזנה של הפועל ת"א.
 


גיא לוזון, כבר לא יכול להציל (דני מרון)


שחקנים בקבוצה ממתינים לאישור הרשמי שאמור להתקבל על ידי השופט אורנשטיין על היותם חופשיים. למאמן גיא לוזון יש הצעה מבית"ר ירושלים ולשחקנים כמו חן עזרא, שמואל שיימן, אדי גוטליב, בן רייכרט ועמרי אלטמן יש ביקוש ברוב המועדונים הגדולים. 
 
עוד לפני הכרזת הנאמנים התנצל דמיר שובשיץ' בפני לוזון שהחזיר אותו לסגל.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ