תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נלחמים בגזענות: זריהן הורחק מ-4 משחקים

נלחמים בגזענות: זריהן הורחק מ-4 משחקים
חלוץ אשדוד נענש בחומרה לאחר שצעק "אתיופי מסריח" לאינברום
ביום שבת נתפס ניב זריהן על ידי מצלמות הטלוויזיה צועק לעבר חברו לקבוצה אור אינברום "אתיופי מסריח" ובמהרה הוא נקנס ב-25,000 שקלים על ידי מועדונו מ.ס אשדוד ובנוסף הושעה מכל פעילות לשבועיים, אבל הערב בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל הוא נענש בצורה חמורה אף יותר.
 
חלוץ מ.ס אשדוד הורחק מארבעה משחקים בפועל ובנוסף מארבעה משחקים על תנאי ונקנס ב-5,000 שקלים, זאת לאחר שהדיין נעם לויבין בחר להילחם בתופעת הגזענות ולא הסתפק בעונש הפנימי שספג החלוץ מקבוצתו.
 
 
זריהן הודה בדברים שנכתבו נגדו בכתב האישום וטען בבית הדין: "ההערה שלי לא הייתה בקטע גזעני, זה היה בלהט המשחק. רוב חבריי אתיופים, אני יודע שטעיתי וכל מה שקרה היה מתסכול ומתקופה לא טובה. נענשתי על ידי המועדון וקיבלתי על עצמי פעילות עם העדה האתיופית".
 
גם אביו של החלוץ, שחקן העבר יגאל זריהן, הגיע לבית הדין ואמר: "גידלנו את ניב בבית פתוח שמכיל את כל העדות מכל המינים, הבית שלנו הוא סובלני. הייתה כאן הערה אומללה, אבל הוא בא מבית פתוח. מבקש לא לקחת את זה למקום של חינוך ולהעיר שניב משחק בבוגרים חמש שנים והתיק שלו נקי, את העונש הגדול הוא קיבל מהכותרות השליליות. הוא היה ספון בחדרו ארבעה ימים".
 
יש לציין כי במ.ס אשדוד עמדו לצדו של זריהן והבהירו כי העונש הפנימי שקיבל מהמועדון מבחינתם מספיק, אולם הדיין נעם ליובין טען כי יש לעקור את תופעת הגזענות מן השורש ובחר לנהוג כפי שפועל בית הדין של אופ"א, ועל כן קנס את החלוץ ב-5,000 שקלים והרחיק אותו מארבעה משחקים בפועל ומארבעה נוספים על תנאי.
 
עונש חמור נוסף שניתן היום על ידי בית הדין היה למגן בני יהודה מאור קנדיל, שהורחק משלושה משחקים בפועל לאחר שפגע בגסות בשחקן הפועל חיפה אדילסון באהייה. הרחקתו נעשית על סמך צילומי הטלוויזיה, לאחר ששופט המשחק אלון יפת וצוותו פספסו את האירוע בזמן אמת.

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ