תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קלאסה אירופית: מכבי ת"א הראתה שהיא ברמה אחרת

קלאסה אירופית: מכבי ת"א הראתה שהיא ברמה אחרת
ההחלטה למנות מאמן ולהחזיר את קרויף לתפקיד המנג'ר ראויה לשבחים

ההחלטה של מכבי תל אביב למנות מאמן חדש היא לא עוד יום בתולדות המועדון. זו החלטה שמוכיחה בגרות, אופק, מחייבת מחיאות כפיים סוערות ובלי קשר להצלחה, וידיגאל מסוגל גם להיכשל.

 

הרי סגנית האלופה הייתה יכולה להתפתות ולהמשיך עם ג'ורדי קרויף, האיש והאגדה. אם אלה היו החלטות של שלוף, אז כל הטיעונים, הנכונים, שכבו מסודרים על השולחן.

 

 

אתם יודעים איך זה - מדובר במאמן מצליח, אפשר לחסוך בעלויות ובטח למנוע את כאבי הראש הבלתי פוסקים של התאמות וסידורים. אבל מכבי ת"א נכנסה לנישה של מועדון גדול. היא הבינה שיש הבדל עצום בין מנהל מקצועי ומאמן, כמו שיש הבדל בין הרשות המחוקקת לרשות המבצעת.

 

קרויף אמור להמשיך לשרטט את החזון, ואילו הג'וב של המאמן הוא להוציא אל הפועל. אלה שני תפקידים שונים. אני זוכר שאלון חרזי מונה למנהלה המקצועי של הפועל עכו וכשהמאמן יובל נעים עזב, מיהרו להצניחו לקווים וכשגם הוא נכשל, חרזי ארז מזוודה ועזב. הנה, זו מנטליות של מועדון קטן שהיום מסתובב בחורבות הליגה השנייה. מחפפים בסיבובים.

 

תזכרו כמה שנים לקח ליעקב שחר ומכבי חיפה להבין ולהפנים את חשיבות תפקידו של מנהל מקצועי. עלה להם בהרבה עונות שחונות, מינויי מאמנים וקהל עצבני ביציעים.

 


טור כריסטיאן קרלסן. לא צריך לרדת לקווים (ערן לוף)

 

אז יכול להיות שגם הזיווג האחרון, קרלסן ומולנסטיין, לא יעבוד, אבל מה שהיה כבר לא יחזור. אם לא יילך, יגיע מנהל מקצועי אחר, כי במועדון גדול חייבת להיות היררכיה ובטח חלוקת תפקידים ברורה. מאמן לא יכול להיות אפסנאי וגם לא פיזיותרפיסט. מאמן הוא מאמן. 

 

אם קרויף היה נכשל כממלא מקום, מכבי הייתה מאבדת מנהל מקצועי ומאמן. הרי הזיכרון פה קצר ושוב גולדהאר היה חייב לחפש אנשי מקצוע איכותיים שיאיישו את השורות ויצילו את המולדת.

 

קרויף בסך הכל מילא חור בהצלחה, ועכשיו הוא חייב לחזור לתפקידו המקורי, שאל תחשבו שאין בו אחריות עצומה. הפסד האליפות בעונה שעברה בהחלט דבק בו ובטח הכישלון עם מינויו של אברלדזה.

 


מיץ' גולדהאר. החלטה מצוינת (ערן לוף)

 

היה נדמה שהשנים הטובות הכניסו בהולנדי-קטאלוני קצת שאננות. הוא נרדם בשמירה, אבל התשוקה בתקופה האחרונה ומסע הרכש המאסיבי, הוכיחו שהרעב שם ובטח הרצון להצליח. במהלך האחרון מכבי ת"א הוכיחה שוב שהיא סמן דרך בכדורגל שלנו. הרי הכי ישראלי, שכונתי, היה לשייף פינות, לתפור עם חוט גס תפקיד לתפקיד ולהתפלל לנס.

 

רק שאנחנו כבר הצהרנו שהכיוון הוא אירופה הקלאסית ולא חזרה למזרח תיכון ישן. אנחנו עדיין מקווים שהדרך תביא אותנו למונדיאל ולא השפיץ, השחוק, של הנעל.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ