תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הצגה של איש אחד: גיא פניני בערב סוער במיוחד

גיא פניני. הצגה של איש אחד | צילום: אודי ציטיאט
שלהב, התגרה וחגג כמו שרק הוא יודע. ההצגה של קפטן מכבי ת"א

שאלת השאלות בכדורסל הישראלי בימים האחרונים הייתה מי יניף את גביע המדינה – יותם הלפרין או גיא פניני. לראשון היו עד העונה ארבעה גביעים (במדי מכבי תל אביב) ולשני תשעה (שניים מהם עם הפועל ירושלים). את הסוף כולם יודעים – פניני זכה עם מכבי ת"א בתואר, אבל החלק המעניין הוא מה עבר על שני השחקנים הוותיקים בשעות שלפני חלוקת הגביע היוקרתי על ידי נשיא המדינה רובי ריבלין.

 

תעודת זהות

גיא פניני (33, 2.01) – מכבי תל אביב

יותם הלפרין (33, 1.96) – הפועל ירושלים

 

 

סטטיסטיקה בגמר

פניני – 9 נק' ו-2 ריב' ב-16.3 דק'

הלפרין – 6 נק', 3 ריב' ו-1 אס' ב-23 דק'

 


יותם הלפרין מול סילבן לנדסברג. נלחם יותר מהרגיל (אודי ציטיאט)

 

שעה ורבע לפני פתיחת המשחק וכבר ניתן היה להרגיש את העוינות של אוהדי הפועל ירושלים כלפי שחקנם לשעבר והקפטן הנוכחי של הצהובים. פניני עלה לאימון הקליעות ומאות אוהדי ירושלים, כאילו חיכו לרגע הזה, הגיבו עם מגוון קללות ושירים בגנותו. לעומת פניני, הכניסה של הקפטן הירושלמי למגרש עברה חלק ובשקט. האוהדים באדום התרכזו באמארה סטודמאייר וטרנס קינזי, בעוד שהאוהדים בצהוב כבר שכחו את השנים של הלפרין אצלם.

 

מס' 10 בצהוב פתח בחמישייה ואף קלע את הנקודות הראשונות של מכבי במשחק. בהמשך הסתבך בעבירת תוקף אופיינית, ירד לספסל והסתפק בעידוד ובהכוונה של החברים, בעיקר של איתי שגב, שקיבל את המשימה הקשה ביותר – לעצור את סטודמאייר. לרבע השני הוא חזר כמו גדול ועם שלשה ענקית עצר את המומנטום של המקומיים, תוך שהוא משתיק את אוהדי היריבה כמו שרק הוא יודע.

 

הלפרין עלה לראשונה שתי דקות לסיום הרבע הראשון וגילה יכולת טובה בזכותה לא ירד לנוח עד ההפסקה. שש נקודות, ריבאונדים תוקפניים ולא אופייניים וניהול משחק מלא ניסיון וקור רוח. אפילו עימות פיזי נרשם עם יוגב אוחיון.

 


גיא פניני מדריך את החברים. שימש כעוזר מאמן (אודי ציטיאט)

 

המצ' אפ האישי בין השניים ברבע השלישי נטה באופן ברור לטובתו של השחקן בצהוב. סחיטת עבירות, מניעת סלים, שלהוב הקהל וגם שתי נקודות היו בורג מרכזי בחזרה של התל-אביבים למשחק. הלפרין? הוא סיים את הרבע הזה עם 0 נק' וללא תרומה משמעותית.

 

את הרבע אחרון השניים לא פתחו, אבל כשמאמן הפועל ירושלים ראה  ששום דבר לא עובד הוא הזעיק את הקפטן שלו כדי לעצור את הסחף. זה ממש לא עזר. פניני לעומתו נותר על הספסל ושימש כעוזר מאמן נוסף. הרבה לפני שריקת הסיום הוא שמע את האוהדים שלו שרים: "הנה זה מגיע תנו לפניני להניף את הגביע". כמה שהוא מכיר את השיר הזה.

 

אחרי שריקת הסיום בעוד פניני חוגג, האוהדים באדום ניסו לנחם את הקפטן שלהם, אבל זה יצטרך לחכות להזדמנות אחרת (לפיינל פור ביוני?) כדי להסיר את תווית הלוזר שדבקה בו. פניני? הוא ימשיך ליהנות מתואר הווינר האולטימטיבי.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ